آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام

tutorial-disable-notification-telegram-pic-1

بسیاری از برنامه ها حین فعالیت نوتیفیکیشن های متعددی را روی صفحه نمایش گوشی به نمایش در می آورند. در صورتی که از برنامه‌ های پیام رسان استفاده کنید ، این نوتیفیکیشن ها بیشتر از حالت عادی خواهد بود. در واقع با دریافت پیام های گوناگون از افراد و صفحاتی که آن ها را دنبال می کنید ، نوتیفیکیشنی به شما نمایش داده می شود که می توانید با تپ کردن روی آن ، پیام مورد نظر را باز کنید. تلگرام نیز از جمله شبکه های اجتماعی می باشد که از این قضیه مستثنی نیست. با این حال دریافت نوتیفیکیشن های متعدد می تواند نوار وضعیت گوشی شما را شلوغ کند. این موضوع هنگامی که منتظر دریافت پیامک مشخصی هستید ، بسیار آزار دهنده است. در این مطلب از برتر رایانه آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

بیشتر بخوانید: روش های ایجاد رای گیری و نظرسنجی در تلگرام

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام

اگر به هر دلیلی دریافت اعلان های گوناگون برای شما آزاردهنده است ، پیشنهاد می کنیم از روش های زیر برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام استفاده کنید. در مرحله اول وارد برنامه شوید و روی آیکون سه خط که در بالای صفحه سمت چپ دیده می شود ضربه بزنید.

با این کار صفحه ای به شما نمایش داده خواهد شد که باید از میان گزینه های موجود Settings روی تپ نمایید. از بخش Settings گزینه Notifications and Sounds را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده باید تعیین کنید که قصد دارید اعلان کدام یک از موارد را غیر فعال کنید. با فعال کردن گزینه All accounts تمامی اعلانات مربوط به گروه ها و چت ها خاموش می شوند.

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام

همچنین در صورتی که قصد داشتید فقط یکی از اعلانات یعنی نوتیفیکیشن های مربوط به چت های شخصی یا گروه ها را غیر فعال کنید ، می توانید از قسمت  Notifications for chats تغییرات لازم را اعمال نمایید.

علاوه بر آن شما می توانید با ضربه زدن روی هر کدام از گزینه ها تنظیمات مربوط به آن را شخصی سازی نمایید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام از طریق تنظیمات نرم افزار

از قسمت Message preview می توانید تعیین نمایید اعلاناتی که از برنامه ها دریافت می کنید به چه صورتی می باشد. در واقع با غیر فعال کردن این گزینه پیش ‌نمایشی از پیام روی صفحه دریافت نخواهید کرد. به علاوه با تپ روی گزینه Popup notifications و انتخاب گزینه No popup نیز اعلانات غیر فعال می شوند. از بخش Importance می توانید مشخص کنید که اعلان های دریافتی شما به چه میزان اهمیت دارند. همچنین در بخشAdd an exception امکان اضافه کردن اکانت ها و… وجود دارد. با اضافه کردن این موارد در صورتی که نوتیفیکیشن ها به طور کلی غیر فعال هستند ، همچنان از این اکانت ها اعلان دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: رفع ارور Mutual Contact در تلگرام

سایر روش های غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام

در صورتی که تمایل ندارید تمام اعلانات خود را غیر فعال کنید ، پیشنهاد می دهیم به صورت تکی نوتیفیکیشن های اکانت ها و گروه های مورد نظر خود را مسدود کنید. به منظور غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام برای یک اکانت شخصی ، وارد صفحه چت مورد نظر شوید و روی آیکون سه نقطه که در کنار اطلاعات اکانت شخص مشاهده می شود تپ نمایید. با این کار منوی کوچکی به شما نمایش داده می شود که باید روی Mute notification ضربه بزنید. سپس از منوی نمایش داده شده Disable را انتخاب نمایید. همچنین می توانید با لمس کردن اسم شخص در بالای صفحه از منوی نمایش داده شده گزینه Notifications را غیر فعال کنید.

همچنین برای غیرفعال کردن اعلانات یک گروه بعد از ورود به صفحه چت ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و از گزینه های نمایش داده شده روی Mute notification تپ نمایید. با این کار منوی کوچکی برای شما باز می شود که با انتخاب Disable اعلانات گروه به طور کامل غیر فعال خواهد شد. همچنین می توانید مانند چت شخصی از قسمت مربوط به اطلاعات گروه ، نوتیفیکیشن آن را به طور کامل غیر فعال نمایید.

علاوه بر این موارد می توانید از طریق تنظیمات گوشی نیز اعلانات نرم افزار تلگرام را غیر فعال کنید. برای این کار وارد منوی Settings شوید و روی notification ضربه بزنید.

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام برای چت شخصی

در این مرحله لیستی از برنامه های نصب شده در گوشی به شما نمایش داده می ‌شود که باید از میان آن ها تلگرام را بیابید و اعلان آن را غیر فعال کنید.

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام از طریق تنظیمات گوشی

همچنین می توانید با تاچ کردن روی تلگرام از طریق گزینه Show notification و غیر فعال کردن آن اعلانات این نرم افزار را مسدود کنید.

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام با کمک منوی تنظیمات گوشی

روش هایی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم ، ساده ترین راه های مسدود کردن نوتیفیکیشن تلگرام هستند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.