مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی

Compare-PC-Apple-and-Windows-pic-1

کامپیوتر یکی از لوازم الکترونیکی است که زندگی بدون استفاده از آن مشکل خواهد شد. انواع کامپیوتر از دو سیستم عامل مک و ویندوز بهره می برند که این دو سیستم عامل دارای مزایا و معایبی می باشند. برای مثال کامپیوتر های اپل دارای قیمت بسیار بالایی هستند و به همین علت هر کسی نمی تواند آن ها را تهیه کند. امروز در این مقاله قصد داریم تا مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی را انجام دهیم و تفاوت ها و شباهت های این دو نوع کامپیوتر را بررسی کنیم. شاید شما نیز قصد خرید کامپیوتری با امکانات مورد نیاز را داشته باشید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تصمیم درست تری بگیرید. لطفاً در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی ، مزایای ویندوز

کامپیوتر ویندوزی ارزان قیمت تر است

در مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی می توان گفت که کامپیوترهای مک دارای قیمت بسیار بالایی می باشند و خرید آن ها برای هر کسی امکان پذیر نخواهد بود. اما کامپیوتر های دارای سیستم عامل ویندوز به مراتب ارزان قیمت تر هستند که این موضوع در قیمت لپ تاپ نیز صدق می‌کند. بنابراین با خرید کامپیوتر ویندوزی می توانید هزینه کمتری را پرداخت کنید.

تعمیر کامپیوتر ویندوزی

کامپیوتر ویندوزی را راحت‌تر می‌توان تعمیر کرد چرا که قطعات آن به راحتی پیدا می‌شود، علاوه بر آن به راحتی می توان با مونتاژ کردن قطعات موجود در کیس کامپیوتر ویندوزی کامپیوتر جدیدی را تهیه کرد اما این امکان در کامپیوتر اپل وجود ندارد و در صورتی که این نوع کامپیوتر دچار خرابی شود به سختی می توان آن را تعمیر نمود.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - تعمیر کامپیوتر ویندوزی

سازگاری آفیس با ویندوز

نرم افزار آفیس که شامل برنامه های کاربردی ورد، اکسل و پاورپوینت است در آفیس راحت تر عمل می کند و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهد اما این نرم افزار در اپل دارای کارایی بالایی نیست و به همین علت اکثر افرادی که سر و کار زیادی با این مجموعه نرم ‌افزار دارند از ویندوز استفاده می کنند.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - عملکرد آفیس

بازی های کامپیوتری

در صورتی که شما علاقه مند به بازی های کامپیوتری باشید بهتر است تا سیستم عامل ویندوز را استفاده کنید چرا که گرافیک بالا در سیستم عامل مک اجرا نمی شود و علاوه بر آن بسیاری از بازی ها در این سیستم عامل اجرا نخواهند شد. به همین علت است که ویندوز برای بازی های کامپیوتری بسیار مناسب تر است.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - بازی کامپیوتری

مقایسه پورت

جدید ترین کامپیوتر های مک تنها از پورت های USB-C بهره می برند و نمی توان هر نوع کابلی را به آن ها متصل کرد ولی در کامپیوتر ویندوزی می توان از پورت های HDMI نیز بهره برد.

بیشتر بخوانید: کم کردن مصرف اینترنت در ویندوز ۷ | آموزش ویندوز

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - مقایسه پورت

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی ، مزایای اپل

انتخاب ساده تر

در مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی باید گفت که کامپیوتر های دارای سیستم عامل ویندوز تنوع بسیار زیادی دارند و برند های مختلفی به تولید آن ها می‌پردازند که این عامل باعث انتخاب مشکل خواهد شد اما کامپیوتر های مک دارای تنوع کمی هستند و تنها توسط شرکت اپل ساخته می شوند. به همین علت به راحتی می توان با توجه به بودجه در دسترس و امکانات مورد نیاز یکی از کامپیوترهای اپل را انتخاب و خریداری نمایید.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - کامپیوتر اپل

ترک پد مک

انواع لپ تاپ مک دارای ترک پد های بسیار با کیفیتی هستند که در مقایسه با کامپیوتر ویندوزی قطعاً این نوع لپ تاپ انتخاب خواهد شد و می توان گفت که کیفیت ترک پد ویندوز قابل مقایسه با مک نیست.

نصب ویندوز در اپل

ممکن است شما یک کامپیوتر اپل را خریداری کرده باشید و برای انجام اموری قصد نصب ویندوز را در آن داشته باشید. این عمل به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید ویندوز را روی کامپیوتر اپل خود نصب کنید، اما در صورتی که بخواهید سیستم عامل مک را روی کامپیوتر ویندوزی نصب کنید با مشکل مواجه خواهید شد چرا که این امکان وجود ندارد.

مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی - نصب ویندوز در اپل

کارایی ساده تر سیستم عامل مک

سیستم عامل مک دارای روابط کاربری بسیار ساده ای است که باعث می شود کاربران به راحتی بتوانند از امکانات آن استفاده کنند، اما سیستم عامل ویندوز با وجود انواع و اقسام قابلیت ها و امکانات، کمی پیچیده تر از مک می باشد. البته در این مورد سلیقه نیز  تاثیر گذار است و نمی توان گفت که صد در صد سیستم عامل مک از ویندوز کاربری ساده تری دارد.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم و لحظات خوشی را برایتان آرزومندیم.

بیشتر بخوانید: مخفی کردن فایل کامپیوتر در ویندوز ۷ ، ۸ و ۱۰