پاک کردن فالوورهای فیک و غیر فعال در اینستاگرام

clearing-fake-followers-and-inactive-in-ins-pic1

بسیاری از کاربران هستند که در روزهای ابتدایی فعالیتشان در اینستاگرام فالوور خریده‌اند و یا به طور ناگهانی تعداد فالوورهایشان افزایش یافته و تعداد زیادی اکانت فیک و غیر فعال میان آنهاست. خریدن فالوور فیک برای اینستاگرام یک شیوه بسیار رایج جهت بالا بردن فالوور در چندین سال اخیر به حساب می‌آید. شیوه‌ ای که حتی برندهای شناخته شده و اکانت‌های معروف نیز برای تأثیرگذاری بر روی مخاطب و حتی افزایش نرخ تبلیغاتشان استفاده نموده‌اند.

حال اینستاگرام الگوریتم‌های خود را تغییر داده و با حساسیت بالا بر روی فالوورهای فیک یک اکانت موجب شده تا بسیاری از افراد به دنبال پاک کردن این نوع فالوورها بیافتند تا اعتباری پیجشان را افزایش دهند. ما در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم به شما نحوه پاک کردن فالوور فیک و غیر فعال در اینستاگرام را یاد دهیم تا برای همیشه از شرشان خلاص شویم، تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی :نحوه آپدیت کردن برنامه اینستاگرام | داشتن آخرین ورژن

علت پاک کردن فالوورهای فیک و غیر فعال در اینستاگرام چیست؟

بسیاری از افراد فعال در اینستاگرام به دنبال پاسخ این پرسش هستند که چرا پست‌های اینستاگرام به فالوورها نشان داده نمی‌شود. باید توجه داشته باشید که پاک کردن فالوورهای جعلی اینستاگرام نرخ تعامل صفحه اینستاگرامتان را بالا می‌برد و اکانت شما قدرتمند می‌شود.حساسیت اینستاگرام به حسابتان را کاهش داده و شانس نمایش حساب کاربریتان در اکسپلور را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

مسئله دیگر آن است که اگر در میان فالوورهای خود اکانت غیر فعال یا فیک زیادی دارید به علت اینکه تعداد فالوورهایتان با تعداد لایک و کامنت و پست‌هایتان مناسب نیست، اعتبار پیجتان توسط مخاطب را زیر سوال خواهد برد. اما بدترین قسمت داشتن فالوور فیک زیاد این است که امکان دارد اینستاگرام اکانت شما را ببندد. حتی در ماه نوامبر میلادی سال گذشته اعلام نمود که از طریق الگوریتم‌های پیشرفته‌ای که دارد این اکانت‌های فبک را پاک خواهد نمود.

بنابراین قبل از آنکه این اتفاق بیفتد باید یک ریزش قابل توجه در تعداد فالوورهایتان تجربه نمایید و خودتان دست به کار شوید و اکانتتان را از این فالوورها پاک کنید.

چگونه می‌توان اکانت‌های فیک را تشخیص داد؟

اینکه چه اکانت‌هایی فیک به حساب می‌آید، در واقع فالوورهای جعلی اینستاگرام تان از طریق ابزارهای غیر معتبر تولید می‌شود. یعنی شما از یک ربات جهت بالا بردن فالوور استفاده می‌کنید یا از یک سایت فالوور می‌خرید. فالوورها هیچ تعاملی با محتوای تولید شده توسط شما ندارند و فقط تعداد فالوورهایتان را بالا می‌برد نه لایک می‌کنند، نه کامنت می‌گذارند و نه استوری‌های شما را خواهند دید.

به همین علت است که به اصطلاح به آنها فالوور روح یا Ghost follower می‌گویند. امکان دارد در آغاز راه‌اندازی صفحه‌تان به این فکر کنید که تعداد فالوور مهم تر از تعامل آنها با محتواست اما به حرف کسی اعتماد نکنید، ضرر اکانت‌های فیک برای حساب کاربری شما بیشتر از منافع آن خواهد بود.

چگونگی پاک کردن فالوورهای فیک و غیر فعال در اینستاگرام

شیوه‌های گوناگونی برای پاک کردن فالوور فیک و غیر فعال اینستاگرام وجود دارد که شما می‌توانید این کار را حتی به طور دستی انجام دهید و یا از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنید:

اگر روش دستی را انتخاب نموده‌ایداین کار خیلی وقت گیر است اما باعث می‌شود تا اشتباهی اکانت عالی را از بین فالوورهایتان پاک کنید. برای این کار می‌بایست به قسمت فالوورهای پیجتان رفته و با اکانت‌هایی شروع کنید که عکس ندارد. وارد هر یک از آن‌ها شده و ببینید که آیا پستی گذاشتن یا نه اگر هیچ پستی ندارند و تنها تعداد زیادی اکانت فالو نمودند مطمئن باشید که این فیک است پس دکمه remove را زده و آنها را تک تک پاک کنید.

اگر بخواهید این کار را با از طریق اپلیکیشن انجام دهید اپ‌های متعددی وجود دارد که از طریق آنها فالوورهای فیک پیجتان به طور اتوماتیک و بدون هیچ گونه زحمتی پاک خواهند ش.د نمونه‌ای از اپ‌های خارجی و ایرانی در این زمینه می‌توان به اپلیکیشن

Ghost Unfollowers For Instagram & Fake I.G. Clean

این اپ ها علاوه بر اینکه فالوورهای فیک پیجتان را پاک می‌کند ۱۰۰ پست آخرتان را نیز بررسی نموده تا ببینند چه اکانت‌هایی کمترین فعالیت را در پیجتان داشتند. با استفاده از گزینه «mass unfollow» می‌توانید یک ساعت ۶۰ اکانت فیک را از لیست فالوورهایتان پاک نمایید. علاوه بر این اپلیکیشن لیستی از تمام اکانت‌هایی که شما را آنفالو کرده‌اند، آنهایی که هیچ تعاملی با محتوای پیج شما ندارند و آنهایی که هر دو یکدیگر را فالو می‌کنند به طور جداگانه در اختیارتان خواهند گذاشت.

معرفی اپلیکیشن‌های حذف و غیر فعال کردن فالوورهای فیک اینستاگرام

اپلیکیشن Reports + Followers Analytics for Instagram

این اپلیکیشن‌ها از بهترین گزینه‌ها جهت یافتن کاربران غیر فعال اینستاگرام می‌باشد. از طریق نسخه رایگان این اپ گزارشی دقیق از عملکرد حساب کاربریتان می‌توانید دریافت کنید و اطلاعات زیر را کسب نمایید. آنالیز تعداد فالوور، آمار دقیق مربوط به تعاملات هر زمان‌بندی، انتشار، آمار افرادی که شما فالو کرده‌اید ولی شما را فالو نکردند و آنفالو پست و غیره.

اپلیکیشن Follower and Unfollower Analytics for Instagram

این اپلیکیشن‌ها علاوه بر تشخیص فالوورهای فیک آنالیزهای دیگری هم از حساب اینستاگرام در اختیارتان قرار خواهند داد که به واسطه آن صفحه خود در اینستاگرام را بررسی کنید. این اپلیکیشن که نسخه ios نیز موجود است به شما این اجازه را می‌دهد تا تعامل خود با هر یک از فالوورهایتان را بررسی کنید. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن رایگان است و برای استفاده از برخی امکاناتش پرداخت درون برنامه‌ای دارد.

ربات پاک کردن فالوورهای جعلی اینستاگرام

در کنار اپلیکیشن‌های بالایی که معرفی نمودیم از بهترین شیوه‌های حذف و غیر فعال کردن فالوور فیک اینستاگرام ربات اینستاگرامی است. این ربات با نام اینیو چندین قابلیت مختلف دارد که یکی از آنها حذف فالوور جعلی اینستاگرام است. این ربات برای پاک کردن فالوور فاکتور مختلف را چک می‌کند، این سه فاکتور عکس پروفایل، تعداد فالوور فالوینگ و تعداد پست‌های هر اکانت می‌باشد.

نتیجه گیری

به طور خلاصه در این مطلب مفید به شما فهماندیم که فالوور فیک و غیر فعال اینستاگرام چه مضرات بزرگی دارد و ضرر زیادی به اکانت شما می‌زند. این فالوورها علاوه بر کاهش نرخ تعامل اکانت شما موجب زیر سوال رفتن و بی‌ اعتباری پیجتان خواهد شد. علاوه بر این اینستاگرام سعی زیادی دارد برای حذف این فالوورها می‌کند و یکی از راه حلش به حاشیه راندن اکانت‌هایی است که چنین فالوورها هایی دارند یعنی اگر شما فالوور جعلی زیادی داشته باشید در نهایت نه پست‌هایتان در اکسپلور مشاهده می‌شود و نه به فالوورهای خودتان.

پس راه حل غلبه بر چنین مشکلی پاک کردن فالوور فیک و غیر فعال اینستاگرام می‌باشد. شما برای انجام این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌های ذکر شده در این مقاله استفاده کرده و هم خودتان به طور دستی به پاک کردن چنین اکانت‌هایی بپردازید.