انتخاب بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب

choose-the-best-time-to-upload-video-on-youtube-pic-3

اگر بخواهیم یک معرفی کلی از یوتیوب ارائه دهیم باید گفت که این سرویس یک پلتفرم ویدئویی آنلاین می باشد. بسیاری از کسب و کار ها که می‌ خواهند از طریق بازاریابی ویدیویی مشاغل خود را گسترش دهند ‏به یوتیوب روی آوردند. این سرویس یک بستر مناسب برای انتشار محتوا و جذب مخاطبین محسوب می شود. البته باید توجه داشته باشید که برای نتیجه دادن تلاش های شما در یوتیوب ، فقط بارگذاری محتوای ویدیویی کافی نیست و باید تعامل کاربران با محتوای خود را نیز در نظر بگیرید. در واقع باید بدانید که برای جذب مخاطب بیشتر چه مطالبی را در ویدیو های خود پوشش دهید و در چه ساعتی از روز با آن ها بیشترین تعامل را داشته باشید. از آنجایی که ساعت انتشار ویدئو اهمیت زیادی در بازخورد گرفتن از مخاطبین دارد در این مطلب با آموزش انتخاب بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب بر اساس گزارشات یوتیوب

با توجه به تاثیر زمان انتشار پست و محتوای ویدیویی در یوتیوب روی بازخورد و تعامل با کاربران ، مراکز متعددی تحقیقاتی را در مورد این موضوع انجام داده‌ اند و نتایج را به صورت آمار ارائه کردند که در این بخش گزارشات یوتیوب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طبق آماری که یوتیوب ارائه داده است بخش عمده کاربران آن ساکن ایالات متحده هستند و بعد از آن در برزیل ، روسیه ، چین ، هند و بریتانیا زندگی می کنند. این شبکه محبوبیت زیادی میان جوانان ۱۸ تا ۳۴ سال دارد و بدیهی است برای افزایش بازدید باید محتوای شما به گونه ای باشد که مورد توجه این رنج سنی قرار بگیرد. از طرفی نیز اگر می خواهید محتوای شما در زمان مشخصی توسط کاربران بازدید بخورد ، باید چند ساعت زودتر نسبت به آپلود آن اقدام کنید ؛ چون دیده شدن آن توسط یوتیوب و نمایش آن به کاربران کمی زمان بر است. اگر بخواهیم اطلاعات بیشتری در مورد بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب ارائه دهیم ابتدا باید بگویم که بالاترین سطح تعامل در یوتیوب به ترتیب در روز های جمعه ، شنبه و چهارشنبه می باشد. از طرفی نیز ساعت ۵ بعد از ظهر بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب است و این زمان تا ساعت ۹ شب ادامه دارد. اما از این بازه زمانی به بعد بازدید ها کاهش پیدا می کند و احتمال اینکه بازخورد مناسبی دریافت نکنید بالاست. گفتیم که جمعه روز خوبی برای پست کردن ویدیو در یوتیوب می باشد که بهترین ساعات آن نیز ۸ صبح تا ۱۱ صبح و بعد از ظهر ساعت ۵ است. البته این آمار برای روز های کاری کمی متفاوت است و در چنین مواقعی بهتر است ویدیویی خود را ساعت ۸ صبح منتشر کنید تا کاربران فرصت دیدن ویدئو را داشته باشند.

پیدا کردن بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب - برتر رایانه

بیشتر بدانید: آموزش روش ویرایش ویدیو یوتیوب بدون استفاده از نرم افزار

بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب بر اساس آمار منابع معتبر

شبکه فریدراتور: این شبکه که بیش از ۱۳۰۰ کانال و ۱۲ میلیون بازدید ماهانه دارد نظرسنجی را در این رابطه انجام داده است. طبق نتایج و دستاورد های این شبکه تعداد کاربران مرد یوتیوب بیشتر از زنان است و میانگین سنی کاربران نیز بین ۱۳ تا ۳۴ سال می باشد. شبکه فریدراتور طبق نتایج بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب را برای دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه ساعت دو تا چهار بعد از ظهر ، برای پنج شنبه و جمعه ساعت سه بعد از ظهر و برای شنبه و یکشنبه نه صبح تا یازده صبح اعلام کرده است.

Edgy: نتایج این منبع نیز شباهت بسیار زیادی به آمار های شبکه فریدراتور دارد و پیشنهاد می کند که کاربران یوتیوب ویدیو های خود را بین ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر منتشر کنند. به علاوه این منبع طبق آمار های به دست آمده بهترین زمان آپلود ویدیو در روزهای آخر هفته را ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح اعلام نموده است. همچنین Edgy تاکید می‌ کند که محتوای خود را چند ساعت زودتر آپلود کنید ؛ چرا که این کار منجر به ایندکس شدن ویدیو و نمایش داده شدن در نتایج گوگل می شود.

HowSociable: طبق مطالعات این منبع مناسب ترین زمان برای آپلود ویدیو و تعامل با کاربران در یوتیوب ، تعطیلات آخر هفته می باشد و در مقابل سایر روز های هفته مانند دوشنبه و سه شنبه بدترین زمان برای منتشر کردن محتوا هستند ؛ چرا که کاربران کمتر می توانند در فضای مجازی آنلاین شوند. از طرفی نیز نرخ تبلیغات در روز های مختلف متغیر بوده و با در نظر گرفتن میزان تعامل کاربران ، گران ترین روز ها برای تبلیغات ، تعطیلات رسمی و آخر هفته می باشد.

انتخاب بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه ها برای مدیریت کانال یوتیوب

پیدا کردن بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب

برای انتخاب بهترین زمان آپلود ویدئو در یوتیوب می‌ توانید از خود این سرویس کمک بگیرید. به منظور وارد برنامه یوتیوب شوید و از طریق بخش Studio قسمت Analytics را باز کنید. در مرحله بعد روی Audience کلیک کنید و به دنبال گزارش هایی با موضوع چه زمان هایی مخاطبین شما در یوتیوب هستند یا همان When your viewers are on YouTube باشید.