بهترین روش های کم کردن حجم عکس در کامپیوتر

best-ways-to-reduce-the-size-of-photos-on-a-computer

در صورتی که می خواهید عکس هایتان را به صورت فایل برای دیگران ارسال نمایید و به دلیل حجم بالای عکس امکان ارسال آن به ایمیل و یا آپلود آن بر روی سایت های دیگر نمی باشد می توانید با استفاده از روش های ساده و بدون نرم افزار به کم کردن حجم عکس در کامپیوتر بپردازید . در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

هم چنین بخوانید : بهترین روش ها برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

کم کردن حجم عکس از طریق وب

با استفاده از وب سایت های کامپیوتری می توانید عکس های تان را با هر فرمتی نظیر png ، Jpg و حتی pdf بهتر از هر نرم افزاری بدون افت هیچ کیفیتی فشرده نمایید و حجم عکس را کاهش دهید . این وب سایت ها پیشرفته تر از فتوشاپ می باشد و عملکرد آن نیز بیشتر است و مهم تر از همه این که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد .

کافی است وارد یکی از وب سایت های compressjpeg یا optimizilla شوید . سپس بر روی گزینه UPLOAD FILES بزنید . عکس های پر حجم تان را در این قسمت قرار دهید و پس کاهش حجم عکس را مجدداً دانلود نمایید . در صورتی که عکس تعداد عکس هایتان زیاد می باشد با استفاده از دکمه ctrl تمامی عکس ها را آپلود کرده و در نهایت دکمه D0WNLOAD ALL را بزنید .

 کم کردن حجم عکس با استفاده از نرم افزار فتوشاپ

آسان ترین راه و متداولترین برنامه برای کاهش حجم عکس فتوشاپ می باشد . برای این کار ابتدا برنامه فتوشاپ را باز نمایید سپس عکس مورد نظر تان را در فتوشاپ قرار داده و از منوی فایل File گزینه Save for web را بزنید . در تصویر ظاهر شده نسخه کم حجم عکس را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب گزینه save می توانید عکس را ذخیره کنید بدون آن که از کیفیت تصویر کاسته شود .

Paint ویندوز سریعترین روش برای کم کردن حجم عکس

برنامه Paint که اکثر کاربران سیستم عامل ویندوز به عنوان برنامه نقاشی آن را می شناسند از سریع ترین و کاربردی ترین راه برای کاهش حجم عکس است . به این صورت که ابتدا باید عکس درون این برنامه باز نمایید . سپس بر روی گزینه Resize از نوار ابزار بالای Paint انتخاب نمایید . سپس گزینه Pixel را علامت دار نمایید . در این قسمت با تغییر دادن گزینه Horizontal یا Vertical حجم عکس را به حداقل ۶۰۰ برسانید و Ok را بزنید . تغییرات اعمال شده و با کوچک شدن اندازه عکس حجم آن نیز کاهش می یابد .

کم کردن حجم عکس در گوشی اندروید و آیفون

در گوشی های اندروید می توانید با نصب اپلیکیشن های نظیرPhoto compress و Reduce Photo Size می توانید با عوض کردن ابعاد عکس هایی را که گرفته ای را حجم آن را کم نمایید .

هم چنین در گوشی های آیفون در IOS اپل از طریق اپلیکیشن هایی نظیر نظیرPhoto compress  و Photo Resize استفاده نمایید .