بهترین روش ها برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

best-ways-to-speed-up-your-computer-pc-bartar

در صورتی که بیشتر وقت خود را پشت کامپیوتر می گذارنید و از سرعت العمل بالایی در کار با کامپیوتر برخوردار هستید با کمی کندی عملکرد سیستم امکان این که سرعت عمل اولیه را نداشته باشید وجود دارد . علت کندی سیستم تان می تواند حافظه کم سیستم تان باشد و یا تعداد زیاد افزونه بر روی مرورگر نصب شده که سرعت سیستم را پایین آورده است ، شاید برایتان سؤال شود که مشکل چیست و بهترین روش برای بالا بردن سرعت کامپیوتر چیست ؟ در این مقاله از برتر رایانه به شما ۶ روش افزایش سرعت کامپیوتر را خواهیم گفت ، در ادامه با ما همراه باشید .

هم چنین بخوانید : رفع مشکل نخواندن فلش USB در ویندوز کامپیوتر

روش اول برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

معمولاً اطلاعاتی که بیشترین استفاده را از آن دارید و می خواهید جلوی چشم تان باشد بر روی دسکتاپ یا صفحه نمایش قرار می دهید ،  بر روی دسکتاپ سیستم شما انبوهی از فایل های اضافی با اطلاعات مختلف از پوشه تصاویر ، فیلم و … وجود دارد . پیشنهاد می شود این فایل ها را به درایور هایی به جز درایو ویندوزتان منتقل کنید تا با این امر ویندوز تان سبک شده و به بالا بردن سرعت کامپیوتر تان کمک می نماید .

پاک کردن افزونه های اضافی جهت بالا بردن سرعت کامپیوتر

افزونه های مرورگر از جمله افزونه هایی است که تعداد زیادی از آن ها بر روی سیستم نصب می شود و بدون اینکه از آن استفاده نمایید به حالت نصب بر روی ویندوز کامپیوتر باقی می ماند . با بالا بودن نصب این افزونه ها امکان کاهش عملکرد سیستم تان وجود دارد و یا موجب اختلال در سیستم می شود . پیشنهاد می کنیم برای بالا بردن سرعت کامپیوتر افزونه های بلاستفاده را از داخل سیستم پاک نمایید.

پاک کردن برنامه ها در منوی استارت جهت بالا بردن سرعت کامپیوتر

در صورتی که با نصب هر برنامه ای در سیستم تان این برنامه به منوی استارت یا به برنامه های شروع اضافه می شود با بالا رفتن تعداد برنامه های نصب شده امکان پایین آمدن عملکرد سیستم تان وجود دارد که در این شرایط پیشنهاد می شود که حتما بررسی کنید که برنامه به منوی استارت سنجاق نشود و یا برنامه های سنجاق شده حجم کمی را اشغال کرده است . جهت حذف این برنامه ها کافی ست اشاره گر موس را روی برنامه قرار دهید ، راست کلیک کنید و گزینه Remove from this list  را انتخاب کنید .

روش چهارم جهت بالا بردن سرعت کامپیوتر

ویروسی شدن سیستم علاوه بر پایین آوردن عملکرد سیستم بسیاری از برنامه های اصلی در ویندوز را مختل می نماید . حتما بر روی کامپیوترتان آنتی ویروسی دانلود و نصب نمایید . آنتی ویروس ها رایانه ای با نصب بر روی کامپیوتر ویروس های قدرتمند را شناسایی می نماید و با مخرب های قوی برخورد می کند . با اسکن شدن فایل های کامپیوتری مخرب ها شناسایی شده و به بالا بردن سرعت کامپیوتر کمک می نماید .

جهت نصب آنتی ویروس بر روی آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس نود کلیک کنید .

غیر فعال کردن انیمیشن ها برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

یکی از مؤثرترین راه برای افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر غیر فعال کردن انیمشین ها و پنجره های شیشه ای می باشد این برنامه منبع بسیاری از سیستم را صرف می نماید که با غیر فعال نمودن آن سرعت سیستم افزایش می یابد برای این کار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

در منوی استارت وارد کنترل پنل Control panel شوید .

در قسمت Search Control panel گزینه Adjust the appearance را تایپ کنید .

گزینه دوم بر روی عبارت آبی رنگ کلیک کنید .

پاک کردن برنامه ها در منوی استارت جهت بالا بردن سرعت کامپیوتر

در پنجره باز شده به نام Performance Options گزینه سوم Adjust for best performance را علامت دار کنید .

درنهایت جهت اعمال تغییرات Apply و سپس بر روی OK کلیک کنید .

روش چهارم جهت بالا بردن سرعت کامپیوتر

روش نهایی برای بالا بردن سرعت کامپیوتر

عملکرد بد ویندوز از دلایل کندی سیستم تان می شود که در این حالت امکان خرابی سیتسم عامل تان وجود دارد و امکان از بین رفتن برخی درایو ها هست . پیشنهاد می شود ویندوز را دوباره نصب نمایید و اطمینان پیدا کنید که سی دی و رمز ویندوز را دارید .

در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب ویندوز با کلیک بر روی رایانه کمک مشکل را با کارشناسان برتر رایانه در میان بگذارید .