اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ و نمایش آن در حین پخش در اندروید

add-text-or-lyrics-to-a-song-and-display-it-while-playing-on-android-pic-1

گوش دادن به موسیقی یکی از سرگرمی هایی است که مورد استقبال تمامی مردم از اقشار مختلف جامعه قرار می گیرد. مطمئناً در صورتی که شما نیز علاقه مند به شنیدن موسیقی باشید گاهی مواقع نمی توانید متوجه شوید که خواننده چه کلمه ‌ای را به زبان می آورد. در این مواقع متن آهنگ یا همان لیریک می ‌تواند برای شما مفید باشد. به طور معمول بسیاری از پخش کننده های موسیقی قابلیت نمایش متن آهنگ را دارند اما در برخی از آن ها احتیاج است تا تنظیماتی برای دسترسی به متن انجام شود و یا احتیاج به اضافه کردن لیریک به آهنگ وجود دارد. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش های اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ و نمایش آن در حین پخش در گوشی اندروید را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. لطفاً در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: قرار دادن آهنگ در استوری واتساپ و ارسال آن | آموزش واتساپ

اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ بدون استفاده از نرم ‌افزار

در صورتی که قصد دارید تا بدون استفاده از نرم ‌افزار متن ترانه را به آهنگ اضافه کنید، می توانید از روشی که در ادامه به شرح آن می پردازیم استفاده نمایید. به این صورت در هنگام پخش آهنگ با پلیر متن روی کاور آن نمایش داده خواهد شد و می توانید به راحتی با آهنگ مورد نظرتان بخوانید. برای اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ بدون استفاده از نرم ‌افزار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: در اولین مرحله لازم است تا متن آهنگ مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را کپی کنید.

مرحله ۲: متن را با فرمت txt ذخیره نمایید. برای این کار می توانید از برنامه های مختلفی مانند Txtpad استفاده نمایید.

مرحله ۳: نام فایل متن را به نام آهنگ تغییر دهید. برای مثال در صورتی که نام آهنگ homayoun_shajarian_tasnife_gholab.mp3 باشد نام فایل txt باید به صورت homayoun_shajarian_tasnife_gholab.lrc تغییر کند.

مرحله ۴: بعد از این هر دو فایل را در یک پوشه قرار داده و موسیقی را با پلیر مورد نظر خود پخش کنید تا متن آهنگ برایتان نمایش داده شود.

در صورتی که با استفاده از این روش نتوانستید متن آهنگ را روی آن قرار دهید لازم است تا از روش های دیگری که در ادامه شرح داده می شود استفاده نمایید. در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: چهار روش فعال کردن آهنگ پیشواز | مخصوص مشترکین همراه اول

برنامه های اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ

برنامه LRC Editor

در صورتی که با استفاده از روش ارائه شده در مرحله قبل نتوانستید متن آهنگ را روی آن قرار دهید بهتر است از برنامه های مختلفی که برای این کار ارائه شده استفاده نمایید. برای مثال در برنامه LRC Editor به صورت تخصصی می توانید به اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ بپردازید. برای این کار ابتدا برنامه را دانلود کرده و سپس روی علامت مثبتی که در قسمت پایین سمت چپ قرار دارد ضربه بزنید.

اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ با استفاده از برنامه

بعد از آن متن آهنگی که قبلاً کپی کرده اید را در این قسمت وارد کرده و در نهایت روی Done تپ کنید. در نظر داشته باشید که لازم است تا هر مصرع در یک خط جداگانه قرار گیرد در غیر این صورت احتمال نمایش ناهماهنگ متن وجود دارد.

اضافه کردن متن یا لیریک به آهنگ در برنامه LRC Editor

حال روی Tap here to select a song ضربه زده و آهنگ مربوط به متن را وارد نمایید.

افزودن لیریک به آهنگ در برنامه LRC Editor

به این ترتیب می توانید روی دکمه play  تپ کرده و متن را با آهنگ هماهنگ نمایید. در انتها روی گزینه Save ضربه زده و آن را ذخیره کنید.

بعد از انجام این مراحل درصورتی که آهنگ را پخش کردید به بخش لیریک بروید تا بتوانید متن مرتبط با آن را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت های ویرایش تصویر آنلاین

برنامه Musixmatch

در صورتی که علاقه مندید تا از برنامه هایی که به صورت خودکار به نمایش متن در هنگام پخش آهنگ می ‌پردازد استفاده کنید پیشنهاد ما برنامه Musixmatch می باشد. در این برنامه تنها کافیست تا اینترنت موبایل خود را روشن کرده و سپس متن آهنگ را در قسمت کاور مشاهده کنید. این پلیر از زبان های مختلفی پشتیبانی می‌ کند که خوشبختانه زبان فارسی نیز یکی از آنها است. البته در صورتی که آهنگ مورد نظرتان معروف باشد می توانید شاهد لیریک آن باشید. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. از همراهیتان سپاس گزاریم.

برنامه Musixmatch برای اضافه کردن لیریک به آهنگ