فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱

activation-night-mode-in-windows-11-pic-1

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که ساعت های طولانی از کامپیوتر و لپ تاپ خود استفاده می کنید ، پیشنهاد می دهیم تا از حالت شب یا همان دارک مود استفاده کنید. معمولاً کار کردن در اتاق تاریک یا کم نور با روشنایی متوسط صفحه نمایش باعث می ‌شود تا چشمان شما آسیب ببینند و در بلند مدت منجر به کاهش دید شما میگردد. قطعاً برای کسانی که در طول روز مدت زیادی از کامپیوتر استفاده می کنند ، حالت شب می ‌تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از دارک مود باعث می شود تا چشم شما دیرتر خسته شود و همچنین از ایجاد سردرد جلوگیری می کند. ویندوز ۱۱ این قابلیت را در اختیار افراد قرار داده تا بتوانند به دلخواه خود از حالت تیره یا حالت روشن استفاده کنند. ما در این مطلب روش های فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱ را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین آنتی ویروس های رایگان ویندوز

ساده ترین روش های فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱

روش اول: به منظور فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱ در مرحله اول با فشردن Win+I وارد منوی Settings شوید. همچنین برای این مسیر می توانید با راست کلیک روی صفحه دسکتاپ از منوی نمایش داده شده روی گزینه Personalize کلیک نمایید .

ساده ترین روش فعالسازی حالت شب در ویندوز 11

از سمت چپ صفحه گزینه Personalization را بیابید و آن را انتخاب کنید.

ترفند فعالسازی حالت شب در ویندوز 11

سپس از سمت راست صفحه روی گزینه Colors کلیک نمایید.

نحوه فعالسازی حالت شب در ویندوز 11

با این کار صفحه ای به شما نمایش داده می شود که باید از قسمت Choose Your Mode حالت Dark را برگزید.

فعالسازی حالت شب در ویندوز 11 از طریق تغییر تم

همچنین از Custom قسمت می توانید دارک مود را برای نرم ‌افزارهای خود شخصی سازی نمایید و به دلخواه خود حالت دارک یا لایت را برای اپلیکیشن ها تنظیم کنید. البته توجه داشته باشید که حالت دارک مود برای همه برنامه ها تنظیم نمی‌ شود و برنامه ‌هایی مانند ایمیل ، صفحات وب و… حالت اولیه خود را حفظ می کنند.

روش دوم: در صورتی که تمایل دارید تا اسناد ، صفحات وب و حتی نرم افزارهایی مانند ورد نیز حالت تاریک پیدا کنند ، از این روش استفاده کنید. همانند مرحله قبل با راست کلیک روی صفحه دسکتاپ از منوی باز شده ، گزینه Personalize را انتخاب کنید و وارد بخش Colors شوید.

در مرحله بعد از صفحه باز شده روی گزینه Contrast Themes کلیک نمایید.

سپس به دلخواه خود یکی از گزینه‌های Aquatic ، Dusk یا Night sky را انتخاب نمایید. همچنین می توانید از قسمت بالای صفحه حالت این تم ها را مشاهده و مقایسه کنید.

فعالسازی حالت شب در ویندوز 11 و تغییر تم

در آخر برای اینکه تغییرات ایجاد شده اعمال شود ، روی Apply کلیک نمایید. مشاهده خواهید کرد که با این کار همه چیز با رنگ تیره نمایش داده می شود.

پیشنهاد می دهیم مطلب کاربردی آموزش حذف برنامه در ویندوز را نیز مطالعه نمایید.

فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱ از طریق تغییر تم و File Explorer

روش تغییر تم: یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای فعالسازی حالت شب در ویندوز ۱۱ استفاده کنید ، انتخاب تم تیره است.

برای این کار همانند قسمت قبل از منوی Settings وارد بخش Personalization شوید و سپس از قسمت Select a theme روی حالت Windows (dark) کلیک کنید. در این صفحه شش تم آخری را که نصب شده اند ، به شما نمایش داده می شود.

همچنین می توانید برای این کار از منوی پایین صفحه گزینه Themes را انتخاب کنید.

سپس از صفحه باز شده روی گزینه (dark) Windows theme کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که برای غیر فعال سازی این حالت باید بعد از طی کردن همین مسیر در مرحله آخر Windows (Light) را انتخاب کنید.

روش File Explorer: در این روش برای فعال کردن دارک مود در ویندوز ۱۱ وارد بخش File Explorer شوید. سپس در فولدر مربوط به نوار آدرس مسیر C:\Windows\Resources\Themes را جای گذاری کنید و سپس Enter را بزنید. توجه داشته باشید که باید به جای C نام درایوی که ویندوز ۱۱ را روی آن نصب نموده اید ، وارد کنید.

فعالسازی حالت شب در ویندوز 11 از طریق File Explorer

با این کار پوشه Themes به شما نمایش داده می شود که تمام تم ها از جمله Dark theme درون آن قرار دارند. روی Dark theme کلیک کنید تا اجرا شود.

فعالسازی حالت شب در ویندوز با کمک 11File Explorer

ما در این مطلب روش های فعال سازی حالت دارک مود در ویندوز ۱۱ را آموزش دادیم و امیدوارم که برای شما مفید و کاربردی واقع شود. پیشنهاد می‌ کنیم از دیگر مطالب برتر رایانه نیز بازدید کنید.