فعال کردن حالت ذخیره باتری در گوشی های آیفون

activating-battery-saving-mode-in-iphone-phones

در گوشی‌ های آیفون ویژگی مفیدی به نام “Low Power Mode” وجود دارد که به شما کمک می‌کند مصرف باتری را به حداقل برسانید و به طور موقتی عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. وقتی این حالت فعال باشد، گوشی‌ تان برخی عملکرد های انرژی‌ بر مانند به‌ روزرسانی داده‌ ها در پس‌زمینه و اطلاعیه‌ ها را کاهش می‌دهد. این ویژگی به شما این امکان را می‌ دهد که در شرایطی که نیاز به بیشترین عمر باتری دارید، از گوشی‌ تان استفاده کنید.  در این مقاله از برتر رایانه به آموزش استفاده و فعال کردن حالت ذخیره باتری در آیفون میپردازیم.

بیشتر بخوانید : شیوه های رفع مشکل عدم کار کردن اثر انگشت در آیفون

نحوه فعال سازی حالت ذخیره باتری در آیفون

ساده‌ترین روش برای فعال کردن حالت ذخیره باتری در گوشی آیفون از طریق Control Center است. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. از هر صفحه یا برنامه‌ای که در حال استفاده از آن هستید به صفحه اصلی دستگاه آیفون برگشته و در صورتی که در حالت نمایش باتری انجام می‌دهید، آن را ببندید.

2. از پایین صفحه به بالا بکشید تا Control Center باز شود. این کار را از پایین نسبت به مرکز صفحه انجام دهید.

3. در Control Center، به آیکن باتری که در بالای سمت چپ نمایش داده می‌شود، ضربه بزنید.

4. حالا مود ذخیره باتری فعال شده است و دستگاه شما بهینه‌سازی‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف باتری اعمال می‌کند.

برای غیرفعال کردن حالت ذخیره باتری، مجدداً به Control Center دسترسی پیدا کنید و روی آیکن باتری ضربه بزنید تا آن را خاموش کنید.

قابلیت “Low Power Mode” یا حالت ذخیره نیرو را به منوی “Control Center” گوشی‌تان اضافه کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا در مواقعی که باتری گوشی شما به پایان رسیده یا در حالتی که نیاز به افزایش عمر باطری دارید، از آن استفاده کنید تا مصرف باتری را کاهش دهید.

نحوه ذخیره نیرو آیفون از طریق تنظیمات گوشی

برای تغییر رنگ علامت باتری در آیفون و همچنین فعال کردن حالت ذخیره نیرو نیز می‌توانید از تنظیمات گوشی خود استفاده کنید. این دستورالعمل به شما نشان می‌دهد چگونه این تنظیمات را انجام دهید:

  1. ابتدا “Settings” (تنظیمات) را در گوشی آیفون خود باز کنید.
  2. در پنجره تنظیمات، به پایین بروید و گزینه “Battery” (باتری) را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.
  3. در این بخش، شما دو تنظیمات مهم خواهید دید:
  4. “Battery Percentage” (درصد باتری): این گزینه به شما امکان نمایش درصد باقی‌مانده باتری در علامت باتری بالای صفحه اصلی را می‌دهد. شما می‌توانید این گزینه را روشن یا خاموش کنید.
  5. “Low Power Mode” (حالت ذخیره نیرو): با فعال کردن این گزینه، حالت ذخیره نیرو باتری فعال می‌شود و تنظیمات گوشی برای کاهش مصرف باتری تغییر می‌کند.
  6. برای تغییر رنگ علامت باتری در آیفون، باید از تغییرات نرم‌افزاری iOS جدیدتری استفاده کنید، اما این تغییر رایج نیست و باید منتظر به‌روزرسانی‌های آینده باشید تا این امکان در دسترس شود.

با انجام این مراحل، شما می‌توانید تنظیمات مربوط به باتری و حالت ذخیره نیرو را در گوشی آیفون خود مدیریت کنید.

فعالسازی قابلیت Low power mode به طور اتوماتیک

برای روشن کردن حالت “Low Power Mode” به صورت خودکار در دستگاه آیفون، می‌توانید از قابلیت اتوماسیون (Automation) در برنامه “Shortcuts” استفاده کنید. در ادامه، یک راهنمای کلی برای انجام این کار آمده است:

1. باز کردن برنامه “Shortcuts” روی دستگاه آیفون خود.

2. در پایین صفحه، روی بخش “Automation” ضربه بزنید.

3. روی “+ Create Personal Automation” ضربه بزنید.

4. در صفحه جدید، انتخاب “Low Power Mode” را انجام دهید تا اتوماسیون با استفاده از این شرط شروع شود.

5. در صفحه بعدی، شما می‌توانید تنظیم کنید که این اتوماسیون چه زمانی اجرا شود. برای مثال، می‌توانید زمانهای مختلف روز را انتخاب کنید یا می‌توانید زمانی اجرای این اتوماسیون را بر اساس مکان (مکان خانه، محل کار، و غیره) تعیین کنید.

6. بعد از انتخاب زمان یا مکان، در صفحه بعدی “Add Action” را انتخاب کنید تا اقداماتی که باید در صورت وقوع این اتوماسیون انجام شود را تعیین کنید.

7. جستجوی “Set Low Power Mode” را انجام دهید و این اقدام را به اتوماسیون اضافه کنید.

8. برای این اقدام، حالت “Turn On” را انتخاب کنید تا Low Power Mode روشن شود.

9. با فشردن “Next” و سپس “Done”، اتوماسیون شما تنظیم می‌شود.

حالا این اتوماسیون تنظیم شده است تا در زمان یا مکان مشخص شده، حالت “Low Power Mode” را به صورت خودکار روشن کند. لطفاً توجه داشته باشید که برخی تنظیمات ممکن است بسته به نسخه سیستم عامل iOS و مدل دقیق دستگاه شما متفاوت باشند.

آیا حالت ذخیره کردن نیرو برای گوشی مضر است؟

حالت “ذخیره نیرو” یا “Low Power Mode” در دستگاه‌های تلفن همراه اغلب به عنوان یک ویژگی مفید برای زمانی که باتری دستگاه شما کم است، معرفی می‌شود. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا مصرف باتری خود را به حداقل برسانید تا دستگاه شما بیشتر بتواند برای مدت طولانی‌تری بدون شارژ مانده به کار خود ادامه دهد. اما این ویژگی نیز دارای مزایا و معایب خود است:

مزایا:

1. افزایش عمر باتری: حالت “ذخیره نیرو” با کاهش عملکرد دستگاه و غیرفعال کردن برخی پروسه‌ها و خدمات زمینه‌ای، می‌تواند عمر باتری دستگاه را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

2. تقلیل مصرف انرژی برنامه‌ها: حالت “ذخیره نیرو” می‌تواند به برخی از برنامه‌ها اجازه دهد که کمتر از منابع سخت‌افزاری و انرژی استفاده کنند.

3. استفاده طولانی‌تر در شرایط باتری ضعیف: وقتی که باتری شما به پایان رسیده و شما نیاز دارید دستگاهتان را فعال نگه دارید، حالت “ذخیره نیرو” می‌تواند به شما کمک کند تا برای مدت بیشتری از دستگاه خود استفاده کنید.

معایب:

1. کاهش عملکرد: در حالت “ذخیره نیرو”، برخی از ویژگی‌ها و پروسه‌های دستگاه کاهش می‌یابد و دستگاه به طور کلی کمتر عملکرد دارد.

2. محدودیت در پیام‌رسان‌ها و اطلاع‌رسانی: برخی از پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌های اطلاع‌رسانی ممکن است در حالت “ذخیره نیرو” به درستی کار نکنند یا تأخیر داشته باشند.

3. تأثیر بر عملکرد برخی اپلیکیشن‌ها: برخی اپلیکیشن‌ها ممکن است در حالت “ذخیره نیرو” عملکرد خود را تغییر دهند و کمی آهسته‌تر یا با محدودیت‌هایی عمل کنند.

بنابراین، حالت ذخیره نیرو معمولاً برای زمان‌هایی که باتری شما به پایان است یا نیاز به استفاده طولانی‌تری از دستگاهتان دارید، مفید است. اما باید توجه داشته باشید که این ویژگی ممکن است با کاهش عملکرد و قابلیت‌های دستگاه همراه باشد.