شیوه جدید یافتن افراد از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

a-new-way-to-find-people-by-phone-number-on-instagram-org-pic

درصورتیکه نام کاربری مخاطبان تان در اینستاگرام را فراموش کرده‌اید و می خواهید آنها را در اینستاگرام دنبال نمایید می توانید از طریق جستجو با شماره تلفن آنان، افراد را در این شبکه اجتماعی پیدا کنیذ. یافتن افراد با شماره گوشی در اینستاگرام کار چندان سختی نیست و تنها از طریق برنامه جانبی می‌ توانید این کار را انجام دهید. در صورتی که علاقمند به فهمیدن این مبحث در رابطه با پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره تلفن اندروید و آیفون هستید این مطلب از برتر رایانه را از دست ندهید. در واقع از طریق شیوه‌ هایی که در ادامه ارائه خواهیم داد می توانید افراد را از روی شماره تلفن پیدا کنید.

پیشنهاد برتر رایانه : شیوه های رفع مشکل سیاه شدن صفحه اینستاگرام

نحوه پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره تلفن

این آموزش برای آن دسته از افرادی که می خواهند کسانی که شماره تلفن شان را ندارند و به هیچ عنوان نمی شناسند به کار نمی آید. همچنین شما نمی توانید افرادی که شماره تلفن شان به اینستاگرام وصل نیست را پیدا کنید
در نسخه جدید اینستاگرام برای جستجوی افراد از طریق شماره تلفن در اینستاگرام می بایست مراحل زیر را طی کنید پیش از هر چیزی مطمئن شوید که اینستاگرام تان به آخرین نسخه به روز رسانی شده است.

-ابتدا برنامه اینستاگرام را در گوشی آیفون و اندروید باز کنید.

-بر روی عکس پروفایل خود تب نمایید و در صفحه پروفایل بر روی منوی سه خط ضربه زده و گزینه Settings and privacy بزنید.

در پایین صفحه در بخش How others can interact with you بر روی Follow and invite friends بزنید.

سپس در صفحه باز شده گزینه Follow contacts را انتخاب کنید.

در پنجره Allow contacts access to find people to follow بر روی گزینه Allow access بزنید تا با انتخاب Allow به برنامه مجوز دهید.

در این برنامه همه افرادی که امکان دارد به آنها علاقه مند باشید را به شما نشان خواهد داد و در صورتیکه شماره تلفن فرد را ذخیره کرده باشید برنامه اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که وی را دنبال کنید. به این ترتیب یافتن افراد با شماره اینستاگرام به راحتی امکان پذیر است و اینستاگرام می تواند از مخاطبین تان برای پیدا کردن افرادی که میشناسید کمک نمایند.

در صورتی که هنوز موفق به پیدا کردن دوستان با شماره تلفن در اینستاگرام نشده اید باید به طور اجباری برنامه را متوقف کنید. برای این کار روی آیکون برنامه به صورت طولانی فشار دهید تا منوی App Info ظاهر شود.

در قسمت App Info ضربه بزنید و بر روی گزینه Force Stop بزنید. این کار موجب می‌ شود تا به طور اجباری برنامه متوقف شود، حال می‌توانید مجدد برنامه را باز کنید.

پذیرش اجازه مخاطبین جهت جستجو افراد با شماره تلفن

در صورتی که گزینه Follow contacts فعال کرده باشید می توانید مخاطبین تان را در پیشنهادات بیابید. امکان دارد مجوزهای لازم را در برنامه نداده باشید. اگر حین فعال سازی قابلیت مجوز های تماس را مجاز کرده باشید پیشنهاد می‌کنیم تا مجدد مجوز ها را بررسی و در صورت غیرفعال بودن مجوز های مخاطبین امکان اینکه مخاطب را از طریق شماره تلفن بیابید وجود نخواهد داشت. با لمس طولانی آیکون برنامه اینستاگرام گزینه App info باز نموده و در صفحه App info مورد نظر بر روی Permissions بزنید.

سپس در صفحه Permissions گزینه Contacts را انتخاب کنید.

با انجام این کار این اجازه را به اینستاگرام می دهید تا به مخاطبین ذخیره شده دسترسی پیدا نماید.

از این به بعد اینستاگرام پروفایل مخاطبینی که شماره آنها را سیو کرده اید را به شما نشان خواهد داد.

غیرفعال کردن همگام سازی مخاطبان پس از پیدا کردن افراد با شماره در اینستاگرام

پس از انجام روش های بالا جهت یافتن شماره موبایل در اینستاگرام بهتر است همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام را غیرفعال کنید. در صورت فعال سازی این قابلیت اینستاگرام به طور دوره ای مخاطبین تلفن تان را در سرورهای خود همگام سازی و ذخیره می نمایند.

پس اگر تمایل دارید جزئیات تماس را به اشتراک نگذارید میتوانید مراحل زیر را طی نموده تا همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام غیرفعال شود. برای اینکه از اینستاگرام وارد پروفایل خود شوید در قسمت منوی سه خط بر روی گزینه Accounts Center یا مرکز حساب ها را انتخاب کنید.

در بخش Accounts settings گزینه Your information and permissions یا اطلاعات مجوزها را انتخاب کنید.

 

در صفحه داده ها و مجوزها بر روی گزینه Upload Contacts یا آپلود مخاطب ها بزنید.

حالا اسکرول گزینه Connect Contacts را به سمت چپ بکشید تا قطع شود با انجام این کار همگام سازی مخاطبان در اینستا قطع خواهد شد.

برنامه های جانبی جهت پیدا کردن افراد با شماره تلفن در اینستاگرام

ابزارها و سرویس جستجو با شماره در اینستاگرام زیاد است و این امکان را می‌دهد تا افراد را با شماره تلفن جستجو کنید. برخی از این سرورها همچنین می تواند حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط با شماره تلفن را بیاورد. بنابراین می توانید از این سرویس های جانبی برای جستجوی شماره تماس در اینستاگرام استفاده کنید.

از طریق وب سایت هایی نظیر BeenVerified و PeopleLooker می توانید این کار را انجام دهید. هر دوی این سرویس ها داده‌ های دقیقی در رابطه با کاربر ارائه می دهد و تنها عیبی که این سرویس ها دارد این است که پرمیوم است و برای داشتن آنها باید پول پرداخت کنید.