۴ نشانه هک شدن گوشی های موبایل شما

۴-tips-to-hack-your-mobile-phones-pic1

امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکان هک شدن گوشی های موبایل بسیار بالا خواهد بود ، ما در این مطلب ۴ نشانه هک شدن گوشی های موبایل را معرفی خواهیم کرد . با مطالعه این مطلب می توانید از هک شدن موبایل خود جلوگیری کرده و امنیت تلفن هوشمند خود را افزایش دهید.

هک شدن گوشی موبایل ( دریافت و ارسال انواع پیام ها به صورت خودکار )

یکی از نشانه های هک شدن گوشی موبایل خود می تواند دریافت یا ارسال انواع اس ام اس به صورت خودکار باشد. در واقع ارسال پیام می بایست با اجازه کاربر و به صورت دستی انجام شود اما وقتی یک پیامک به صورت خودکار و بدون دخالت ارسال می شود روند عادی ای محسوب نشده و باید به هک شدن موبایل خود شک کنید.

هک شدن گوشی های موبایل - عکس اول

بیشتر بخوانید: ساخت اپل ایدی با نرم افزار آیتونز اپل در سریع ترین زمان

نگران نباشید هر پیامکی که برای شما ارسال می شود نشانه هک شدن موبایل شما نیست ، بلکه یکسری پیامک های تبلیغاتی خاص می باشند که به خط شما ارسال می شوند و اصلا جای نگرانی نیست . ( پیامک هایی برای شما ارسال خواهد شد که بسیار مشکوک بوده و محتواهای عجیب و غریبی را به شما نمایش می دهند. )

هک شدن گوشی موبایل ( نصب خودکار برنامه در موبایل )

بسیاری از هکر ها ، برای بدست آوردن اطلاعات شخصی شما مانند ( عکس ، فیلم ، اسناد و … ) نرم افزار هایی را در سطح اینترنت پخش می کنند تا شما با نصب این برنامه ها دسترسی آنها را برای سرقت اطلاعات خود فعال کنید. قبل از نصب هر اپلیکیشنی ابتدا در اینترنت جستجو کنید و از اصالت نرم افزار خاطر جمع شوید ، برای جلوگیری از دانلود و نصب خودکار این نرم افزار های جاسوسی ، از برنامه های آنتی ویروس استفاده کنید تا بد افزار های موجود را شناسایی کرده و از هک شدن گوشی موبایل خود جلوگیری کنید.

هک شدن گوشی موبایل ( باز شدن خودکار صفحات وب )

امروزه بازار داغ تبلیغات بلای جان گوشی های هوشمند شده است ، تا حالا شده موبایل شما به صورت خودکار وارد یک صفحه وب سایت شود؟ اگر جواب خیر است ؛ بسیار خوش شانس هستید که هنوز به دام این روش از تبلیغات نیوفتاده اید و اگر جواب آری است ، می بایست خیلی سریع به رفع این مشکل اقدام کنید.

بیشتر بدانید: نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

وقتی موبایل شما به صورت خودکار وارد یک صفحه وب می شود یعنی یک نرم افزار مخرب در تلفن همراه شما نصب شده است ، پیدا کردن این نرم افزار کار چندان آسانی نخواهد بود و وقتی به این مشکل دچار می شوید می بایست موبایل خود را فلش کرده و یا اقدام به پیدا کردن و حذف این نرم افزار نمایید. و اگر هیچ اقدامی برای غیر فعال کردن این نرم افزار نکنید اطلاعات خود را به هکر ها هدیه داده اید و بعد از هک شدن گوشی موبایل خود کاری از دستتان بر نمی آید.

هک شدن گوشی موبایل ( کم شدن سریع باتری موبایل )

خالی شدن باتری موبایل را نمی توان فقط به علت هک شدن گوشی دانست زیرا مشکلات دیگری نیز باعث کاهش باتری خواهند شد. در یک بهره زمانی اگر متوجه باتری موبایل خود شوید می بینید که به سرعت کم شده است ، این کم شدن باتری می تواند توسط یک بد افزار که در حال انتقال اطلاعات یا استفاده از موبایل شما جهت استخراج بیت کوین و … است اتفاق بیوفتد. هر وقت متوجه شدید باتری به سرعت در حال کم شدن است ابتدا موبایل خود را فرمت کرده و سپس اقدامات دیگری را انجام دهید ( اگر این اتفاق برای شما پیش آمد ، بهتر است به متخصصین موبایل مراجعه نمایید و از هک شدن گوشی موبایل خود جلوگیری کنید.)