آموزش بوت جهت نصب ویندوز

bios-icon1

تنظیمات بوت برای نصب ویندوز

تنظیمات بوت برای نصب ویندوز مهم ترین کار برای آموزش بوت جهت نصب ویندوز ، فعال کردن بوت بایوس می باشد ؛ برای نصب ویندوز ابتدا لازم است وارد صفحه بوت یا بایوس شوید و تنظیمات مربوطه به بوت شدن سی دی ویندوز را انجام دهید .برای پاک کردن ویروس و نصب ویندوز فقط چند کار کوچک لازم است که از طریق فعالسازی بوت می شود انجام داد. حال در ادامه فعالسازی بوت بایوس را آموزش میدهد.

مراحل انجام تنظیمات بوت برای نصب ویندوز

1ـ بلافاصله بعد از روشن کردن کامپیوتر کلید Delete را فشار دهید تا وارد محیط بایوس شود.  در بعضی از کامپیوتر ها به علت متفاوت بودن بایوس از کلید های F8 , F11 , F12 , F10  برای ورود به بایوس استفاده کنید.

آموزش تنظیمات بوت برای نصب ویندوز 10

مراحل آموزشی تنظیمات بوت برای نصب ویندوز

تنظیمات بوت ویندوز 7 -تنظیمات بوت برای نصب ویندوز

2ـ بعد از ورود به صفحه تنظیمات بایوس در بالای صفحه چند گزینه مشاهده میکنید که هر یک تنظیمات خاص خودشان را دارند و سعی کنید تنظیماتی که از آنها اطلاعی ندارید را تغییر ندهید . حال از گزنیه های بالا وارد قسمت Boot شوید . در بعضی از ماردبرد ها صفحه Boot به همین اسم است ولی احتمال دارد شکل ظاهری تفاوت کمی داشته باشد.

بوت کامپیوتر - تنظیمات بوت برای نصب ویندوز

3ـ در قسمت boot یک لیست شامل سخت افزار های شناسایی شده مشاهده می کنید که میتوانید برای چک کردن Boot یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

بعنوان مثال برای نصب ویندوز باید گزینه CD ROM اولین وسیله باشد که قرار است سیستم پس از شروع به کار آن را بررسی کند و اگر فایل Boot را شناسایی کرد اقدام به نصب ویندوز نماید و در صورت نبودن فایل Boot سیستم وسیله بعدی را مورد بررسی قرار میدهد.

تنظیمات بوت جهت نصب ویندوز

بعد از انتخاب گزینه های Boot حال کلید F10 را فشار داده و بر روی Yes کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود.

تنظیمات بوت - نصب ویندوز

تمامی تنظیمات بوت برای نصب ویندوز با موفقیت انجام شد و بعد از ریستارت سیستم با قراردادن دی وی دی ویندوز در رایتر می توانید اقدام به نصب ویندوز نمایید.

جهت فراگیری آموزش نصب ویندوز 7 بر روی لینک کلیک کنید: نصب و راه اندازی ویندوز 7

جهت یادگیری آموزش ساخت والپیپر بر روی آموزش کلیک کنید: آموزش ساخت والپیپر