فرق واتساپ با واتساپ بیزینس | آموزش واتساپ

whatsapp-with-whatsapp-business-pic-1

در پیام رسان واتساپ به دلیل محبوبیت بالا با کاربران زیادی که از سراسر جهان دارد روزانه بیش از هزاران پیام متنی ، تصویری و ویدئویی در آن رد و بدل می شود . طبق آمار های بدست آمده از شرکت فیس بوک در مورد این شبکه پیام رسان مجازی تعداد کثیری از کاربران از این پیام رسان برای پروژه های کاری و تجاری خود استفاده می نمایند . برای گسترش این پیام رسان و رفع نیازهای کاربرانی که در حرفه خود از این پیام رسان استفاده می نمایند برنامه واتساپ بیزنس را رونمایی نموده است . در این مقاله از برتر رایانه به شما فرق واتساپ با واتساپ بیزینس و ویژگی های آن را خواهیم گفت ، پس در ادامه با همراه باشید .

بیشتر بخوانید : ۵ قابلیت مهم و جالب استاتوس واتساپ که باید بدانید

معرفی و آموزش واتساپ بیزنس در گوشی اندروید و آیفون

برنامه واتساپ بیزنس تمامی قابلیت های واتساپ را دارا می باشد یعنی شما به راحتی می توانید فایل و محتواهای چند رسانه ای را دریافت و ارسال کنید با این تفاوت که در این برنامه می توانید با مشتریان خود ارتباط مستقیم داشته باشید و با اطمینان بیشتر با حرفه های مرتبط با شغل تان چت و ارتباط برقرار نمایید . در این برنامه همواره می توانید به طور رایگان تماس برقرار کنید ، در گروه های مختلف چت کنید و متفاوت تر از واتساپ اینکه قابلیت خودکار سازی ، مرتب سازی پیام و … را نیز دارا می باشد .

نسخه اندروید این برنامه در سال ۲۰۰۸ میلادی و نسخه iOS  مدتی پس از نسخه اندروید آن منتشر شد . لازم به ذکر است کاربران برنامه واتساپ بدون نیاز به حذف این برنامه می توانند به طور هم زمان برنامه واتساپ بیزینس را نیز در گوشی خود اجرا و استفاده نمایند .

فرق واتساپ با واتساپ بیزینس

نحوع ایجاد واتساب بیزینس یا حساب تجاری واتساپ

اول از همه باید در گوشی های اندورید از Google Play Store و در گوشی های آیفون از Apple Store این برنامه را دانلود و نصب نمایید . مراحل اجراء و ثبت نام برنامه را انجام دهید ، که باید ابتدا شماره تلفن تان را به همراه کشور خود انتخاب نمایید و پس از آن نشان و نام تجاری حرفه یا شغل تان را به آن بیافزایید . توجه داشته باشید که به هیچ عنوان این قسمت از ثبت نام قابل تغییر نمی باشد .

حالا شما اکانت تجاری خود را ساخته اید برای مراحل بعدی با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا از قسمت Settings وارد تنظیمات واتساپ بیزینس شوید .

در قسمت Business settings گزینه More profile  را انتخاب نمایید .

در این قسمت نشانی ، نشانی اینترنتی ، ساعت کاری ، ایمیل و بیو گرافی خود را وارد نمایید .

در صورت انجام مراحل بالا حساب تجاری تان شاخته شده است و برای تأیید واتساپ یک نشان گر سبز رنگ به معنای تأیید صاحب رسمی به حساب دریافت می کنید . در نهایت می توانید فعالیت خود را استارت بزنید و با مشتریان تان با حساب تجاری در ارتباط باشید . در زیر به شما چند مورد از ویژگی های واتساپ بیزینس و فرق آن با واتساپ را خواهیم گفت .

جهت رفع هرگونه مشکلات کامپیوتری و نرم افزاری بر روی رایانه کمک مرکز کمک تلفنی برتر رایانه کلیک کنید .

معرفی و آموزش واتساپ بیزنس در گوشی اندروید و آیفون

فرق واتساپ با واتساپ بیزینس

گزینه Greeting Message

با فعال سازی این گزینه مخاطبین یا مشتریانی که برای اولین در چت شما وارد می شوند یک پیام مبنی بر این که ” احتمال دارد این چت با یک حساب تجاری است ” ( This chat is with a business account ) مشاهده می نمایند . هم چنین می توانید یک پیامی مبنی بر خوش آمد گویی به طور خودکار ارسال کنید .

گزینه Away Messages

با استفاده از این گزینه زمانی که قادر به پاسخگویی نیست یا برای تان امکان پاسخگویی همان لحظه وجود ندارد می توانید پیامی را به صورت خودکار برای مخاطب خود بفرستید . امکان زمان بندی کردن پیام ها در هر زمانی نیز با این گزینه وجود دارد .

گزینه Quick Replies

با این گزینه هنگامی که شما با سؤالات متداول و تکراری مواجه می شوید با تنظیم نمودن پاسخ های سریع در صورت نیاز با تایپ جواب مورد نظر تان را انتخاب کنید و بفرستید . در این گزینه حداکثر می توانید ۵۰ جواب آماده و سریع و راحت ارسال کنید .

گزینه Labels و Short Link

با استفاده از این گزینه می توانید پیام هایتان را ساماندهی نمایید . هم چنین با گزینه Short Link از طریق لینک های کوتاه پروفایل تان را به مشتری ها اطلاع رسانی کنید .

گزینه Statistics

گزینه آمار ها از گزینه های مهمی است که این امکان را به شما می دهد که به آمارهای اولیه دسترسی پیدا کنید به این صورت که تعداد پیامک های دریافتی ، ارسالی ، خوانده شده ها ، تحویل یافته ها و … را ردیابی نمایید .