رادیو وایرلس چیست ؟

what-is-radio-wireless-org-pic

در برخی موارد نیاز است اطلاعاتی در مسافت های طولانی اشتراک گذاری شوند . رادیو وایرلس یکی از بهترین و پرکاربرد ترین تجهیزات شبکه شناخته می شود و قابلیت دریافت و ارسال داده را فراهم می کند . به عبارت دیگر رادیو بی سیم نقاط بیشتری را در یک شبکه پوشش می دهد و به صورتی از قدرت و توان بیشتری نسبت به آنتن ها برخوردار هستند . ممکن است در ابتدا مکانیزم عملکرد رادیو بی سیم کمی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد. این در حالی است که جهت انجام فعالیت های صورت گرفته ملاک های خاصی در نظر گرفته شده است . در ادامه ی این مطلب از برتر رایانه اطلاعاتی را در زمینه ی رادیو وایرلس چیست ؟ در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : آشنایی با اپلیکیشن zoom

ویژگی های رادیو وایرلس چیست ؟

برای این که یک رادیو را شناسایی نمایید باید با مشخصات اصلی آن آشنا باشید . در ادامه برخی از اطلاعاتی که به عنوان شناسه های اصلی رادیو وایرلس هستند ، عنوان خواهند شد . جهت شناسایی رادیو وایرلس باید عملکرد سیستم را ارزیابی نمایید .

رادیو وایرلس دارای مشخصات تعیید شده توسط شبکه می باشد و بر اساس استاندارد های عنوان شده عمل می کند .

رادیو وایرلس دارای پردازنده ، حافظه رم و حافظه فلش خاص خود خواهد بود .

دارای مکانیزم تامین توان و تغذیه برای وایرلس می باشد . تمامی موارد عنوان شده از اصلی ترین مشخصات یک رادیو وایرلس هستند . در گذشته و قبل از ورود رادیو وایرلس به دنیای شبکه های اینترنتی ارسال دیتا با محدودیت هایی مواجه بود . به عبارت دیگر می توان گفت ارسال دیتا تا محدئده ی خاص امکان پذیر بود و مسافت ها محدوده خاصی را برای ارسال و دریافت مشخص کرده بودند . رادیو وایرلس یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه می باشد که قابلیت پوشش دهی تا مسافت های بی نهایت را برای ارسال دیتا فراهم می کند . مهم ترین کاربرد این رادیو وایرلس ها انتقال و جا به جایی داده ها ، صوت و تصاویر بدون محدود مکانی می باشد ، این امکانات به واسطه آنتن های بی سیم صورت می پذیرد . کاربرد رادیو بی سیم بیشتر در سازمان ها و موسسات بزرگ کارایی دارد و می تواند در انتقال فایل ها در دوربین مدار بسته را ایفا نموده است . شاید به این فکر افتاده باشید که مزیت های رادیو وایرلس چیست ؟ در ادامه به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بدانید : قابلیت های گوگل meet

مزیت های رادیو وایرلس چیست ؟

به طور کلی استفاده از رادیو وایرلس مزیت های متعددی را برای کاربران به دنبال خواهد داشت . شبکه های بی سیم یکی از بهترین تکنولوژی های روز دنیا محسوب می شود که قابلیت اتصال دو نقطه را با مسافت های زیاد به هم را دارد. تبادل اطلاعات در این تکنولوژی با استفادهد از امواج و سیگنال ها امکان پذیر خواهد بود و کاربران را از استفاده کابل  و سیم ، بی نیاز می سازد. علاوه بر آن دگیر مزایایی که می توان از طریق وایرلس به دست آورد قابلیت انعطاف ، مقرون به صرفه ، قابلیت گسترش و افزونگی و قابلیت پیاده سازی ساده می باشد . قابلیت انعطاف یکی از مزایای مهم استفاده از شبکه های بی سیم و رادیو و رادیو وایرلس و عدم استفاده از سیم و کابل می باشد که انتقال اطلاعات بدون خرابی های مربوط به تجهیزات فیزیکی را کاهش می دهد .

همچنین استفاده از امواج و سیگنال ها تقریبا بیشتر از نیمی از هزینه مربوط به تجهیزات را کاهش می دهد . با توجه به بی سیم بودن این تجهیزات می توان به راحتی تا فاصله های بسیار زیاد از شبکه استفاده نمود . رادیو وایرلس به راحتی پیاده سازی و راه اندازی می شود زیرا داده های دریافتی را به واسطه امواج دریافت خواهند نمود . در حال حاضر تنها کمپانی میکروتیک در راستای تولید و ساخت رادیو وایرلس اقدام نموده است. البته بهتر است که دیگر شرکت ها در سراسر دنیا نیز این گونه تجهیزات شبکه را در دست ساخت دارند اما تنها برند میکروتیک در کشور ایران به عنوان برند اصلی رادیو وایرلس شناخته شده است . رادیو بی سیم ها به دو گروه تقسیم بندی شده اند که هر کدام یک وظیفه و کاربرد خاص به خود را دارند . این دو گروه رادیو وایرلس Indoor و outdoor می باشد . این دو سیستم دو نقطه ی مقابل یکدیگر هستند . زیرا کمترین شباهت را در انتقال داده به واسطه ی این دو وجود خواهد داشت .

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله مفهوم کاملی از رادیو وایرلس و اینکه ویژگی های رادیو وایرلس چیست ؟ اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار داده باشیم .