دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی چیست ؟ |  رفع مشکل ریست شدن کامپیوتر

what-causes-a-computer-to-restart-suddenly-pc-bartar

از مشکلاتی که هنگام کار با کامپیوتر با آن مواجه هستیم ریست شدن ناگهانی کامپیوتر به طوریکه هنگام روشن نمودن ، سیستم خاموش و یا ریستارت می شود که می توان به چند دلیل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد . در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی و رفع مشکل آن می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید .

مشکل نرم افزاری علت ریستارت شدن کامپیوتر و رفع آن

• ویروسی شدن سیستم اولین و اصلی ترین علت ریست شدن کامپیوتر و ایجاد اختلال در کار کرد ویندوز است که با نصب یک آنتی ویروس جهت ویروس یابی و نصب دوباره ویندوز و حذف تمامی اطلاعات روی هارد می توان مشکل را رفع نمایید .

• نصب نادرست نرم افزار ها و درایورها نیز می توان دلیل این مشکل باشد که با نصب نادرست برنامه ها تغییراتی در ریجستری ایجاد می شود که با نصب یک ویندوز جدید و یا نصب مجدد درایورها می توان مشکل را رفع نمایید .

• به طور کلی به دلیل مشکلات ریجستری در ویندوز اختلال ایجاد می شود که با نصب یک ویندوز جدید مشکل ریستارت شدن سیستم تان رفع می گردد .

مشکل سخت افزاری علت ریستارت شدن کامپیوتر و رفع آن

• پاور کامپیوتر به دلیل نرسیدن جریان برق می تواند موجب ریست شدن سیستم تان شود که باید با تعویض پاور و تست آن مشکل رفع می شود .

• جابه جایی کارت گرافیک و داغ شدن بیش از حد آن علت بروز مشکل است .

• داغ شدن بیش از حد فن سی پی یو و اختلال در آن می تواند موجب ریست شدن کامپیوترتان شود که پیشنهاد می شود که عملکرد فن را بررسی نمایید .

• خراب شدن مادر برد و داغ شدن بیش از حد آن نیز می توان عامل این مشکل باشد که پیشنهاد می شود جهت تعویض مادر برد به متخصصین و کارشناسان ماهر در زمینه سخت افزار مراجعه نمایید .

مشکل ریستارت شدن کامپیوتر به طور مکرر با غیر فعال کردن ریست خودکار

در صورتی که سیستم تان به طور مکرر و پشت سرهم ریست می شود می توان ریست خودکار کامپیوتر را غیر فعال کنید . برای اینکار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

  1. ابتدا بر روی My Computer راست کلیک و وارد Properties شوید .
  2. گزینه Advanced system settings در سمت چپ نوار ابزار انتخاب کنید .
  3. در منوی باز شده Advance در قسمت Start up & Recovery بر روی دکمه Settings کلیک نمایید .
  4. در صفحه باز شده تیک گزینه Automaticaliy restart را بر دارید .
  5. در نهایت Ok را بزنید تا این ویژگی غیر فعال شود .

دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی

با انجام این کار سیستم ریستارت خودکار غیر فعال شده و در صورت بروز مشکل سیستم تان ریستارت نخواهد شد و در ورت ریستارت شدن اطلاعات مربوط به مشکل ثبت و به صورت صفحه ی آبی رنگ ایراداتان نمایش و می توان شناسایی نمایید .