دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی چیست ؟ |  رفع مشکل ریست شدن کامپیوتر

دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی چیست

از مشکلاتی که هنگام کار با کامپیوتر با آن مواجه هستیم ریست شدن ناگهانی کامپیوتر به طوریکه هنگام روشن نمودن ، سیستم خاموش و یا ریستارت می شود که می توان به چند دلیل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد . در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی و رفع مشکل آن می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید .

مشکل نرم افزاری علت ریستارت شدن کامپیوتر و رفع آن

• ویروسی شدن سیستم اولین و اصلی ترین علت ریست شدن کامپیوتر و ایجاد اختلال در کار کرد ویندوز است که با نصب یک آنتی ویروس جهت ویروس یابی و نصب دوباره ویندوز و حذف تمامی اطلاعات روی هارد می توان مشکل را رفع نمایید .

• نصب نادرست نرم افزار ها و درایورها نیز می توان دلیل این مشکل باشد که با نصب نادرست برنامه ها تغییراتی در ریجستری ایجاد می شود که با نصب یک ویندوز جدید و یا نصب مجدد درایورها می توان مشکل را رفع نمایید .

• به طور کلی به دلیل مشکلات ریجستری در ویندوز اختلال ایجاد می شود که با نصب یک ویندوز جدید مشکل ریستارت شدن سیستم تان رفع می گردد .

مشکل سخت افزاری علت ریستارت شدن کامپیوتر و رفع آن

• پاور کامپیوتر به دلیل نرسیدن جریان برق می تواند موجب ریست شدن سیستم تان شود که باید با تعویض پاور و تست آن مشکل رفع می شود .

• جابه جایی کارت گرافیک و داغ شدن بیش از حد آن علت بروز مشکل است .

• داغ شدن بیش از حد فن سی پی یو و اختلال در آن می تواند موجب ریست شدن کامپیوترتان شود که پیشنهاد می شود که عملکرد فن را بررسی نمایید .

• خراب شدن مادر برد و داغ شدن بیش از حد آن نیز می توان عامل این مشکل باشد که پیشنهاد می شود جهت تعویض مادر برد به متخصصین و کارشناسان ماهر در زمینه سخت افزار مراجعه نمایید .

مشکل ریستارت شدن کامپیوتر به طور مکرر با غیر فعال کردن ریست خودکار

در صورتی که سیستم تان به طور مکرر و پشت سرهم ریست می شود می توان ریست خودکار کامپیوتر را غیر فعال کنید . برای اینکار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

  1. ابتدا بر روی My Computer راست کلیک و وارد Properties شوید .
  2. گزینه Advanced system settings در سمت چپ نوار ابزار انتخاب کنید .
  3. در منوی باز شده Advance در قسمت Start up & Recovery بر روی دکمه Settings کلیک نمایید .
  4. در صفحه باز شده تیک گزینه Automaticaliy restart را بر دارید .
  5. در نهایت Ok را بزنید تا این ویژگی غیر فعال شود .

دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی

با انجام این کار سیستم ریستارت خودکار غیر فعال شده و در صورت بروز مشکل سیستم تان ریستارت نخواهد شد و در ورت ریستارت شدن اطلاعات مربوط به مشکل ثبت و به صورت صفحه ی آبی رنگ ایراداتان نمایش و می توان شناسایی نمایید .

۳ Comments

  • من درحال نصب ویندوز ۷ بودم زمانی که به قسمت completing installation رسید من به اشتباه کامپیوتر رو ریستارت کردم و حالا کامپیتور بطور خودکار ریستارت میشه و من اصلا نمیتونم به کامپیتور ورود کنم

    Reply

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.