شیوه‌ های رفع مشکل عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ

در صورتی که از دارندگان گوشی‌های اندروید سامسونگ می‌باشید و مشکل عدم برقراری تماس و ارسال پیام با تلفن همراه خود را دارید. این مقاله از برتر رایانه را به حل این مشکل و بیان ۱۲ راهکار جهت‌ رفع مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ خواهیم پرداخت تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : طریقه عکس گرفتن با حالت پرتره در گوشی سامسونگ

مهمترین علل عدم آنتن دهی گوشی‌های سامسونگ

از مشکلاتی که امکان داره هر کاربر تلفن همراه با آن مواجه شود، مشکل آنتن دهی ضعیف گوشی است. این امر باعث عدم امکان برقراری تماس ارسال و دریافت پیام و همچنین استفاده از اینترنت دیتا می‌گردد. در صورت ضعف آنتن دهی عبارت No Signal و یا No Service به جای پخش آنتن گوشی نشان داده خواهد شد. این مشکل به این علت است که تلفن همراهتان سیگنالی از اپراتور سیم کارتتان دریافت نمی‌کند.

به عنوان آسان‌ترین و موثرترین راه جهت رفع مشکل عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ خود ریستارت کردن آن است. با ریستارت کردن گوشی تمامی فعالیت‌های آن ریست شده و در بهبود عملکرد و آنتن دهی آن موثر است. برای راه حل بعدی روشن و خاموش کردن حالت پرواز گوشیتان است. در این حالت بعد از خاموش کردن حالت پرواز سیم کارتتان سیگنال را مجدد دریافت خواهید نمود.

در روش سوم امکان دارد اینترنت تلفن همراهتان متصل نباشد و شما مجبور باشید به صورت دستی آن را تنظیم نمایید. جهت انجام این کار ابتدا اتصال وای فای خود را خاموش کنید و در شیوه سوم امکان دارد اینترنت تلفن همراهتان متصل نباشد و شما مجبور باشید به صورت دستی آن را تنظیم نمایید.

جهت انجام این کار ابتدا اتصال وای فای خود را خاموش کنید و طبق نه در شیوه سوم امکان دارد اینترنت تلفنش همراهتان متصل نباشد و شما مجبور باشید به صورت دستی آن را تنظیم نمایید. جهت انجام این کار ابتدا اتصال وای فای خود را خاموش کنید و طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و در بخش Connections گزینه Mobile network را انتخاب کنید.

حال وارد قسمت Network operators شوید. در این قسمت می‌بایست لیستی از ارائه دهندگان اینترنت نمایش داده شود که شما می‌توانید در این لیست ارائه دهنده اینترنت خود را بیابید.

مهمترین راهکارهای رفع عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ

اینترنت همراه سیم کارتتان سیگنالی را از شبکه اینترنت دریافت می‌کند هرگونه آسیب بر عملکرد سیم کارت و گوشی‌تان تاثیرگذار خواهد بود. جهت انجام این کار در ابتدا لازم است از سلامت سیم کارتتان مطمئن شوید و در صورت امکان گوشی‌تان را با سیم کارت دیگری چک کنید. ضربه به گوشی و یا جدا شدن سیم کارت امکان دارد باعث عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ شود.

جهت بررسی سیم کارت ابتدا گوشیتان را خاموش کرده آن را جدا و با دستمال جای سیم کارت را تمیز نموده تا گرد و خاک آن برداشته شود و عملکرد سیم کارتتان به طور صحیح باشد.

جدا کردن لوازم جانبی گوشی مثل گاردهای محافظ که مانع از اتصال usb می‌باشد برای رفع مشکل حائز اهمیت است. در واقع به کار بردن این ابزار می‌تواند موجب افت عملکرد آنتن گوشی همراهتان شود این افت عملکرد به این علت است که قسمت‌های شبکه گوشی قادر به دریافت درست سیگنال نخواهند بود.

به عنوان مهم‌ترین راه حل ریست سیم کارتتان است. برای انجام این کار گزینه settings را باز کنید و از بخش Connections گزینه SIM Card Manager را انتخاب نمایید. سپس بر روی Switch زده و SIM 1 انتخاب کنید و بر روی پیامی که ظاهر شد ok بزنید. با انتخاب مجدد می‌توانید سیم کارت را دوباره به راه بیندازید.

بررسی پوشش آنتن به عنوان هفتمین راه حل جهت رفع مشکل عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ می‌باشد. اگر در منطقه‌ای هستید که آنتن دهی ضعیف است. بهترین راه حل برای تقویت آنتن دهی گوشی سامسونگ خرید تقویت کننده سیگنال موبایل برای خانه یا محل کار است. خرید تقویت کننده‌های سیگنال می‌توان از فروشگاه‌های آنلاین اقدام کنید. اگر در خارج از خانه هستید با حرکت کردن نقطه‌ای که آنتن به درستی کار می‌کند را پیدا نمایید.

قطع کردن رومینگ سیم کارت

در صورتی که در مسیر سفر دچار مشکل در زمینه اتصال اینترنت و آنتن دهی گوشی هستید احتمالاً قابلیت رومینگ بر روی سیم کارتتان فعال است. این قابلیت بر عملکرد آنتن تلفن همراه تأثیر دارد، برای غیر فعال سازی رومینگ طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

به بخش تنظیمات رفته و گزینه Connections را انتخاب کنید.

در این بخش بر روی Mobile Networks بزنید و سپس گزینه Data Roaming را غیر فعال کنید.

با خاموش کردن رومینگ سیم کارت احتمالاً مشکل عدم آنتن دهی تلفن همراهتان در مسیر رفع خواهد شد.

سایر شیوه‌ های حل آنتن دهی گوشی‌ های اندروید

بازیابی شبکه اینترنت تلفن همراه نیز یک راه حل برای رفع مشکل به حساب می‌آید.برای این کار در قسمت تنظیمات وارد گزینه General Management شوید و در این قسمت بر روی Reset تب کنید. با انتخاب گزینه  Reset Network Settings شبکه تلفن همراهتان بازیابی می‌شود.

بازیابی شبکه نقش موثری در بهبود مشکلات آنتن دهی تلفن همراه ایفا می‌کند. این بازیابی تنظیمات مربوط به Wifi, Mobile Data و Bluetooth می‌باشد.

حتماً گوشی خود را به روز رسانی کنید، برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی سامسونگ به نسخه جدید می‌بایست طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

-در قسمت تنظیمات گزینه Software Update را انتخاب کنید و پس از آن به بخش Download and Install بروید.

-اگر گوشیتان به روز رسانی شده باشد در قسمت Download and Install یک پیام Your Software Is up To Date نمایش داده خواهد شد.

-قرار دادن تنظیمات گوشی سامسونگ بر روی حالت  Safe Mode جهت رفع مشکل، برای انجام این کار دکمه گوشی را فشار دهید و نگه دارید تا قابلیت Safe Mode نمایش داده شود.

حال Safe Mode را انتخاب و صبر کنید تا گوشی وارد این حالت شود. بعد از اینکه گوشی وارد حالت Safe Mode شد. باید در زیر صفحه نمایش گوشی عبارت Safe Mode نوشته گردد. نرم‌افزاری که موجب مشکل در آنتن دهی و اینترنت شما را نشان خواهد داد. اما در این حالت نرم‌افزارهایی که مربوط به خود گوشی نیستند را از نرم‌افزارهای اورجینال سیستم عامل متمایز خواهد نمود و در این حالت شما می‌توانید نرم‌افزاری که با آن مشکوک هستید را پاک کنید. جهت خروج از حالت تنها نیاز است با فشردن دکمه ، گوشی خود را ریستارت نمایید.

به عنوان آخرین راه حل مشکل آنتن دهی گوشی تنظیم دوباره کش سیستم است.

اگر در اتصال به اینترنت و آنتن دهی تان چار مشکل شده‌اید  Wipe Cache سیستم اندروید شما کمک بسیاری جهت رفع مشکل خواهد نمو.د پیش از هر اقدامی گوشی همراه تلفن سامسونگ خود را به کامپیوتر وصل کرده، سپس دو دکمه زیاد کردن صدای گوشی را همزمان فشرده و نگه دارید تا لوگوی سامسونگ نشان داده شود. در حالت ریکاوری که فعال کردید با دکمه کم و زیاد کردن صدا می‌توانید گزینه‌ها را بررسی نمایید.

حال با انتخاب گزینه  Clear Cache Partition و تایید آن اطلاعات پارتیشن کش گوشی شما پاک خواهد شد.

لازم به ذکر است که پیش از انجام این روش حتماً از داده‌های مهم تان بکاپ بگیرید. در این روش با اطلاعات گوشی پاک نمی‌شود اما با روش زیر گوشیتان ریست فکتوری و داده‌هایتان کاملاً حذف خواهد شد.

ضمناً اگر می‌خواید گوشیتان را ریست فکتوری کنید طبق شیوه‌های بالا وارد بخش ریکاوری شده و گزینه Reset Factory را انتخاب کنید.