مشکلات عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر در ویندوز ۷

uunable-to-connect-to-computer-in windows-7

از مشکلاتی که کاربران هنگام نصب ویندوز ۷ بر روی کامپیوتر خود با آن مواجه می شوند عدم اتصال به اینترنت می باشد که در این مقاله به رفع مشکلات کاربران می پردازیم . مشکلات عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر در ویندوز ۷ و اکثر ویندوز ها دلایل مشترکی دارد که هر یک از آن ها را بیان می نماییم تا کاملاً مشکل برایتان رفع گردد.

مرحله اول عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر ⇐ نصب درست درایور کارت شبکه

گاهی اوقات ممکن است درایور کارت شبکه به درستی نصب نشده باشد که برای رفع آن باید آخرین نسخه از این درایور را از اینترنت دانلود نمایید که معمولاً آخرین نسخه های به روز شده از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند . توجه داشته باشید درایور نصب شده با ویندوزتان سازگار باشد که برای دانستن آن باید به وب سایت شرکت سازنده مودم رجوع کنید و درایور مناسب را نصب و دانلود کنید.

مرحله دوم عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر ⇐ نصب درست آنتی ویروس و فایروال ها

یکی دیگر از مشکلات عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر در ویندوز ۷ می تواند نصب نادرست آنتی ویروس و فایر وال باشد که باید در این شرایط کاربر با قطع و وصل اینترنت خود مواجه می شود . برای رفع مشکل باید آنتی ویروس خود را تعویض نمایید و آنتی ویروس ها و فایروال ها مناسب ویندوز ۷ را نصب نمایید . در صورت داشتن آنتی ویروس و فایر وال بر روی ویندوز آن را غیر فعال و دوباره امتحان نمایید  تا سیستم به اینترنت وصل شود .

مرحله سوم ⇐ استفاده از ابزار عیب یابی ویندوز ۷

استفاده از ابزارهای عیب یابی ویندوز که در اکثر سیستم ها موجود می باشد نیز می تواند به رفع عدم اتصال اینترنت به کامپیوتر در ویندوز ۷ بپردازد . در قسمت Control Panel  ویندوز گزینه ی  Troubleshoot problems را انتخاب نمایید و اجازه دهید ویندوز مراحل عیب یابی را انجام دهد . در صورت وجود مشکل سیستم به شما هشدار می دهد و راه حل رفع مشکل را در صورت امکان ارائه می دهد .

مرحله چهارم ⇐ غیر فعال و فعال نمودن مودم یا کارت شبکه

از قابلیت های ویندوز تشخیص سخت افزار ها می باشد که غیر فعال کردن و فعال کردن  مودم می توانید مشکل اتصال اینترنت خود را رفع نمایید . برای رفع مشکل ابتدا به روی My Computer راست کلیک نمایید سپس گزینه Manage را انتخاب کنید . در سمت راست پنجره ی  Computer Management از Device manager بر روی دیوایس مربوطه راست کلیک کنید . برای غیر فعال سازی دیوایس گزینه ی Disable را انتخاب و سپس دوباره راست کلیک کنید و با زدن گزینه Enable  دوباره آن را فعال نمایید .