دو روش تنظیمات نور در فتوشاپ کامپیوتر | آموزش فتوشاپ | بخش ۱

two-methods-of-settings-light-in-photoshop-computer

در صورتی که تصاویری دارید که با استفاده از آن بخواهید پیش زمینه ای برای استفاده در دیگر عکس های خودتان باشد ، علاوه بر این ممکن است برخی از عکس ها نیاز به تغییر رنگ دارند و بخواهید روشنایی و تیرگی عکس را خود تعیین نمایید . مقاله امروز برتر رایانه که به نحوه تنظیمات نور در فتوشاپ کامپیوتر می پردازد را تا انتها مطالعه نمایید .

رایانه کمک تلفنی آماده پاسخگویی به مشکلات نرم افزاری و کامپیوتری

نحوه آموزش تنظیمات نور در فتوشاپ

قبل از آن که به نحوه ی آموزش ساخت نور در فتوشاپ بپردازیم مطلب آموزش روتوش عکس در نرم افزار فتوشاپ را مشاهده نمایید . سپس با استفاده از دستورالعمل زیر مراحل را گا به گام انجام دهید :

روش اول

ابتدا برنامه فتوشاپ را باز نمایید .

در ابزار های بالا در سربرگ File بر روی گزینه Open کلیک کنید و عکس تان را از فایل مورد نظر در کامپیوتر انتخاب نمایید .

در سر برگ بالا در قسمت Image بر روی Adjustments بزنید در منویی که باز می کنید گزینه ی … Brightness/Contrast را انتخاب کنید . ( این گزینه در قالب یک باکس کوچک در فتوشاپ ظاهر می شود )

در صورتی که وارد پنجره Brightness شوید دو تا پیکان وجود دارد که باعث تاریک و روشن شدن عکس می شود که با حرکت اشاره گر موس به سمت چپ و راست می توانید میزان نور درون عکس را کم و زیاد نمایید .

در مرحله آخر برای همسان کردن نور در فتوشاپ بعد از آن که نور و کنتراست را تنظیم نموده اید. سپس برای ذخیره سازی عکس در بالای سربرگ File بر روی گزینه Save as کلیک کنید تا بتوانید تصویر ویرایش شده خود را ذخیره کنید .

روش دوم

در این روش مانند روش قبلی ابتدا وارد فتوشاپ شوید .

از منوی بالای در سربرگ Image بر روی گزینه Adjustments کلیک کنید .

گزینه Curves را بزنید .

در پنجره باز شده یک نمودار مشاهده می کنید که با حرکت اشاره گر ماوس به بالا و پایین می توان میزان روشنایی و تاریکی عکس را تنظیم نمایید .

توجه داشته باشید که حتماً اشاره گر موس را بر روی خط نمودار در صورتی بالا و پایین نمایید که عکس را به بهترین شکل ممکن در بیاورید و در آخر از در سربرگ بالا در قسمت File بر روی گزینه Save as بزنید و تصویر ویرایش شده خود را ذخیره شازی کنید .

در این مطلب آموزشی شما توانسته اید با دو روش نور تصاویر را کم و زیاد و تغییراتی در تصاویر مورد نظرتان انجام دهید . در مطالب بعدی نیز به آموزش و معرفی بخش های تنظیم نور دهی در فتوشاپ می پردازیم .