آموزش روش تغییر آدرس ایمیل یاهو

tutorial-method-change-address-email-yahoo-pic-6

کسانی که از yahoo استفاده می کنند می توانند آدرس ایمیل خود را با روش های گوناگونی تغییر دهند. این کار را زمانی باید انجام داد که با قرار گرفتن در یک موقعیت خاص ، دیگر آدرسی که قبلا انتخاب کردیم برای ما مناسب نباشد و از طرفی هم نمی خواهیم ایمیل هایی که درون آن است را از دست بدهیم و ایمیل جدید بسازیم. حتما شما هم به دنبال تغییر آدرس ایمیل یاهو خود هستید که وارد این صفحه شدید. ما در این مقاله از برتر رایانه به بررسی چگونگی روش تغییر آدرس ایمیل یاهو خواهیم پرداخت و شما را با روش های مختلف انجام این کار آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال عکس با ایمیل

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و اضافه کردن ایمیل دیگر به آن

در ابتدای کار ، پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از روش تغییر آدرس ایمیل یاهو خود ، ایمیل های دیگرتان را به آن اضافه کنید. برای این کار وارد سایت yahoo شوید. در صفحه باز شده از قسمت بالا و سمت راست ، بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید. در منوی باز شده settings را انتخاب کنید و در سمت چپ تصویر گزینه accounts را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید. در قسمت باز شده بر روی add another mailbox که در زیر email addresses قرار دارد کلیک کنید.

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و ایجاد ایمیل مستعار

حال سرویس مورد نظر خودتان را آنجا انتخاب کنید و در قسمت email address آدرس ایمیل سرویسی که انتخاب کردید را وارد کنید. توجه کنید که باید از قبل این ایمیل را ساخته باشید. در ادامه بر روی add mailbox کلیک کنید.

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و ساخت ایمیل یکبار مصرف

حال وارد صفحه ای می شوید که می بایست اطلاعات آن ایمیل را وارد کرده و بعد از پر کردن تمامی موارد بر روی sing in بزنید. سپس بر روی allow کلیک کنید تا قادر به دریافت ایمیل های خود در یاهو شوید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این مراحل ممکن است با توجه به سرویس انتخابی شما متفاوت باشد. در انتها بر روی done کلیک کرده تا هر دو ایمیل سینک شوند. حالا شما می توانید از آدرس یاهوی خود ایمیل ارسال کرده و تمامی ایمیل های دریافتی را در آنجا مشاهده کنید. در مرحله آخر بر روی گزینه save کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش قدم به قدم ساخت ایمیل

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و ایجاد ایمیل مستعار

دیگر روش تغییر آدرس ایمیل یاهو ، استفاده از ایمیل مستعار می باشد. برای این کار وارد ایمیل یاهوی خود شوید. بعد بر روی آیکون تنظیمات که در گوشه سمت راست و بالا قرار دارد ، کلیک کنید. در اینجا more settings را بزنید. در پنجره باز شده settings بر روی mailboxes کلیک کنید.

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و اضافه کردن ایمیل دیگر به آن

در قسمت email alias روی add بزنید. شما با این کار می توانید ایمیل های یاهو که در آدرس های دیگر آن وجود دارد را در همین جا ارسال و دریافت کنید. در بخش create an email alias آدرس ایمیل مستعار خودتان را وارد کرده و بعد بر روی set up کلیک کنید.

وقتی ایمیل مستعار را ساختید اطلاعات زیر را وارد کنید:

Your name: نام شما که در ایمیل نمایش داده می شود.

Description: نام ایمیل شما و توضیحات مربوط به آن می باشد مثلا شما می توانید عبارت extra email address account را وارد کنید. این عبارت به معنای ایمیل مستعار می باشد.

Reply-to address: در این قسمت کنید که جواب ها به کدام یک از ایمیل های شما ارسال شود ، ایمیل مستعار یا ایمیل اصلی.

بعد از پر کردن بخش ها روی finish بزنید.

شیوه و روش تغییر آدرس ایمیل یاهو

برای ارسال ایمیل از ایمیل مستعار خود ، در صفحه اصلی ایمیل یاهو بر روی گزینه compose که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و اگر از یاهو در موبایل خود استفاده می کنید روی آیکون مداد در پایین صفحه کلیک کنید.

در قسمت from یک فلش را مشاهده خواهید کرد که در کنار آدرس ایمیل پیش فرض شما قرار دارد ، روی آن بزنید تا تمام آدرس های در دسترس را مشاهده کنید. در این بخش آدرس مستعار یاهوی خود را انتخاب کنید. حال می توانید ایمیل خود را بنویسید و ارسال کنید. فردی که برایش ایمیل می فرستید ، آدرس مستعار ایمیل را خواهد دید.

پیشنهاد می شود مطلب آموزش بازیابی جیمیل قدیمی  را نیز مطالعه کنید.

روش تغییر آدرس ایمیل یاهو و ساخت ایمیل یکبار مصرف

آخرین روش تغییر آدرس ایمیل یاهو این است که یک ایمیل یکبار مصرف درست کنید. شما می توانید از این ایمیل ها برای سایت هایی که چندان معتبر نیستند استفاده نمایید. علاوه بر آن می توانید از دریافت اسپم ، ایمیل های تبلیغاتی و… در ایمیل اصلی خود جلوگیری کنید. برای این کار وارد اکانت یاهوی خود شده و بعد بر روی آیکون تنظیمات یا همان settings کلیک کنید و more settings را انتخاب نمایید.

در ادامه روی mailboxes بزنید و در قسمت disposable email address گزینه add را انتخاب کنید تا بتوانید آدرس ایمیل یکبار مصرف خودتان را ایجاد کنید.

سپس در قسمت set a base name اسمی را برای ایمیل یکبار مصرف خود وارد کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که این نام را نمی توانید دیگر تغییر دهید پس آن را به درستی انتخاب کنید و بعد بر روی next کلیک کنید.

در بخش sending name  نیز اسمی که در ایمیل های نمایش داده می شود را وارد کنید. همچنین در قسمت description توضیحات را وارد کرده و بر روی save کلیک کنید.

آموزش کامل روش تغییر آدرس ایمیل یاهو