رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر

turning-off-the-computer-pcbartar

مشکل دیر خاموش شدن سیستم ها و یا اصلا خاموش نشدن کامپیوتر به گونه ایست که وقتی شما کلید Shutdown  را می زنید صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ شما در حالت خاموش شدن می باشد اما فن ها و هارد دیسک لپ تاپ یا کامپیوتر شما در حالت روشن باقی می ماند طوریکه یا اگر سیستم شما چراغی برای هارد پاور داشته باشد در حالت روشن باقی می ماند و در حالت آماده به کار یا استندبای باقی می ماند و شما باید دکمه پاور را به مدت زمان ۲۰ ثانیه نگه داشته تا سیستمتان به طورکامل خاموش شود.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل زیرنویس در ویندوز

در بیشتر موارد مشکل اصلی ویروس ها و بد افزارهایی که می توانید به وسیله اسکن یک آنتی ویروس خوب ، ویروس ها را پیدا کنید تا مشکل رفع گردد در غیر این صورت مشکل سخت افزاری است.

روش اول رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر

اولین روش برای رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر این است که ابتدا اطمینان پیدا کنید که درایور گرافیک نصب شده بر روی سیستمتان خیلی قدیمی نباشد سپسStart up  را غیر فعال کنید.

برای غیر فعالسازی استارت آپ اول باید عبارت msconfig.exe را تایپ کنید در صورتی که روی سیستمتان ویندوز ۱۰ نصب کرده اید در بخش جستجو و یا دکمه Win+R را بزنید و بعد تایپ کنید. بعد از کلیک روی عبارت تایپ شده پنجره ای به نام System Configuration باز شده و در قسمتServices  تیکHide all Microsoft services  را در پایین صفحه زده سپس روی گزینه Disable all کلیک کرده وOK  را انتخاب کنید. در نهایت سیستم تان را Restart  کنید تا تغییرات اعمال شود.

در قسمت سرچ کنترل پنل عبارت sleep را تایپ کرده و  روی گزینه Require a password when the computer wakes کلیک کرده و پنجره ای باز می شود که در قسمتShutdown settings  تیک گزینه اول را برداشته و با زدن دکمه save changes تغییرات را اعمال کنید.

آموزش رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر - برتر رایانه

روش دوم رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر

نصب کردن نرم افزارهایی که با سیستم تان سازگاری ندارد از جمله عواملی است که موجب می شود کامپیوترتان خاموش نشود برای رفع این مشکل ابتدا باید این نرم افزارها را  Uninstall کرده و درایورهایی که موجب اختلال در سیستم می شود را به روزرسانی کرد.

( برای اینکار می توانید از نرم افزار Your Uninstaller استفاده کنید ، جهت دانلود برنامه بر روی اسم آن کلیک کنید )

چنانچه سیستم شما طوریست که بعد از خاموش شدن بلافاصله روشن و ری استارت می شود باید بعد از ری استارت دکمهf8  یا Delete را بزنید و وقتی وارد صفحه بایوس شدین گزینه Management Setup Power را انتخاب کنید. گزینه Wake-on-LAN را غیر فعال کرده و ذخیره را زده و خارج شوید تا سیستم دوباره راه اندازی شود و بعد آنرا خاموش کنید.

ممنون که تا آخر این آموزش با ما همراه بودید ، اگر قادر به رفع مشکل نبودین ، میتونین با تماس به مجموعه کمک رایانه مشکلاتان را در سریع ترین زمان حل کنین.