رفع مشکل کند کار کردن تلگرام | برتر رایانه

troubleshoot-the-work-of-the-telegram-pc-bartar

تلگرام شبکه پیام رسان پر طرفداری است که پر کاربر و مورد پسند کاربران در جهت ارسال اطلاعات و دانلود عکس و فیلم می باشد . گاهی کاربران به خصوص از زمان فیلترینگ تلگرام تا رفع فیلتر شدن به دلایل گوناگونی با مشکل کند کار کردن تلگرام رو به رو شده اند ، در مقاله امروزه برتر رایانه به بررسی چند راه حل جهت افزایش سرعت تلگرام در دسکتاپ ، اندروید و آیفون و رفع مشکل کندی تلگرام می پردازیم .

ممکن است علت کند کار کردن تلگرام تان مشکل سراسری قطع اینترنت باشد و سرور های تلگرام با مشکل و قطعی رو به رو شده است . شما می توانید با اطلاع گرفتن از سایت اصلی تلگرام به فع آن بپردازید . میتوانید با ریست مودم و قطع و وصل اینترنت مشکل را رفع نمایید ، در صورت رفع نشدن مشکل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید .

 ابتدا باید برنامه تلگرام تان را به روز رسانی و نسخه جدید این برنامه را دانلود و اجرا نمایید .

حذف کش برای رفع مشکل کند کار کردن تلگرام

در صورتی که دانلود عکس و فیلم هایتان در تلگرام زیاد شود موجب پر شدن حافظه کش می شود که  باید اطلاعات درون آن را کم و یا حذف نمایید  . قبل از حذف کش برای رفع کندی تلگرام باید بدانید که تمامی چت ها ، فیلم ها ، عکس ها و لینک های موجود در تلگرام تان حذف می شود .

حذف نمودن حافظه کش در گوشی اندروید :

وارد Setting گوشی تان شوید .

در لیست برنامه های در حال اجراء و اپ هایتان برنامه تلگرام را انتخاب کنید .

در صفحه اطلاعات برنامه تلگرام در قسمت Clear Cache یا پاک کردن حافظه ی نهان را انتخاب و تمامی اطلاعات پاک می شود . در این حالت باید سرعت تلگرام تان افزایش یابد .

حذف نمودن حافظه کش در گوشی آیفون :

وارد تنظیمات گوشی تان شوید .

در منوی Chat Setting  بخش Cache Settings را تپ نمایید .

در لیست Chats گروه های و کانال هایی که شما در آن عضو هستید وجود دارد که می توانید به طور تکی یا کلی حذف نمایید .

برای حذف بر روی کانال و گروه مورد نظر انگشت خود را نگه دارید و گزینه  Delet From Cache را تپ نمایید و در نهایت حذف می شود.

حذف استیکر برای رفع کند کار کردن تلگرام

در صورتی که هنوز مشکل رفع نشده است ممکن از دلیل زیاد بودن استیکر های موجود در تلگرام تان باشد . دراین صورت شما باید استکر های کم کار کرد تان را حذف نمایید .

برای رفع کندی تلگرام وارد تنظیمات تلگرام شوید .

گزینه Stickers یا استیکر ها را انتخاب کنید

لیستی از استیکر های گوشی را مشاهده می کنید که استیکر های کم کار کرد در چت را حذف نمایید . پس قسمت سه نقطه عمودی را تپ و گزینه Remove انتخاب نماببد تا استیکر پاک شود .

استفاده از پروکسی تلگرام جهت رفع کند کار کردن تلگرام

بیشتر کاربران تلگرام گزینه ی Proxy را در تنظیمات گوشی خود مشاهده نموده اند با استفاده از این قابلیت تلگرام می توانید سرور

مورد نظرتان را به جای سرور پیش فرض تلگرام وارد نمایید .

برای این کار در تنظیمات وارد قسمت Date and Storage شوید .

در بخش Proxy بر روی تنظیمات پروکسی تپ نمایید .

در این قسمت Use Proxy Setting را بازدن زبانه کناری آن فعال کنید .

در لیست ظاهر شده اطلاعات سرور ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و از آن استفاده نمایید .

رفع کند کار کردن تلگرام

بررسی وای فای اینترنت جهت رفع کندی تلگرام

راه حل دیگری که برای بالا رفتن سرعت تلگرام پیشنهاد می کنیم بررسی وای فای اینترنت و قطع و وصل نمودن آن و یا تغییر شماره و اکانت مورد استفاده از وای فای می باشدتا مشکل رفع گردد .

تغییر نرم افزار های مورد استفاده برای تلگرام جهت رفع کند کار کردن تلگرام

در صورتی که برای دسترسی آسان تر به تلگرام از نرم افزاری برای تغییر آی پی استفاده می نمایید و با مشکل کند کار کردن تلگرا م روبه رو هستید ، به احتمال زیاد سرور نرم افزار دارای سرعت زیاد برای استفاده چند کاربر را ندارد و برای رفع آن پیشنهاد می شود از برنامه و روش های جایگزین دیگری استفاده کنید .

برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد تلگرام جهت رفع مشکل کانکت نشدن تلگرام و آموزش حذف حساب تلگرام بر روی لینک کمک رایانه برتر رایانه کلیک نمایید .