آموزش تنظیمات و نحوه راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

training-settings-and-how-to-set-up-6-mi-band-bracelets-pic-6

دستبند شیائومی Mi Band به عنوان یکی از بهترین مچ بند های موجود در بازار شناخته می شود که با استفاده از آن می توانید فعالیت ها و امور روزانه خود را ردیابی و مدیریت کنید. یکی از کوچکترین کارهایی که می توانید از طریق این دستبند انجام دهید چک کردن وضعیت سلامت و فعالیت ورزشی است. علاوه بر این موارد حتی امکان کنترل برخی از ویژگی هایی که در گوشی وجود دارد نیز از طریق دستبند شیائومی Mi Band فراهم است. در واقع با توجه به قابلیت های متعدد این دستبند ، محبوبیت زیادی میان افراد پیدا کرده است و در حال حاضر افراد بسیاری از آن استفاده می کنند. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که به تازگی این دستبند را خریداری کرده اید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با آموزش نحوه راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل میکروفون در گوشی شیائومی

بررسی نحوه راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

برای استفاده از دستبند شیائومی ۶ Mi Band می توانید از طریق لمس کردن ، فشردن یا نگه داشتن دکمه لمسی اسکرین آن و یا به چپ یا راست کشیدن آن کار های مختلفی انجام دهید. برای اینکه بتوانید از امکانات این دستبند استفاده کنید باید ابتدا آن را با گوشی جفت کنید. البته قبل از انجام این کار دستبند باید حداقل به مدت ۱۰ دقیقه شارژ شده باشد. اسکرین دستبند حین شارژ شدن روشن می ماند و از شما می خواهد تا آن را با گوشی جفت کنید. ابتدا روی تلفن همراه خود برنامه Mi Fit را نصب نموده و اکانت Mi بسازید یا اینکه وارد اکانت قبلی خود شوید. در مرحله بعد بلوتوث گوشی خود را روشن نموده و بعد از باز کردن برنامه Mi Fit روی علامت + که در بالای صفحه وجود دارد تپ نمایید. سپس دستبند خود را انتخاب کنید. با این کار اعلانی در دستبند نمایش داده می شود که باید آن را تایید نمایید.

نحوه تنظیمات اولیه بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

در ادامه اسکرین دستبند روشن می شود و قابل استفاده است. به علاوه می توانید دستبند خود را به اکانت Mi نیز اضافه کنید. همچنین جهت تغییر زبان دستبند شیائومی مجدداً وارد برنامه Mi Fit شوید و Profile را انتخاب کنید. سپس بعد از ورود به صفحه تنظیمات روی Language تپ نموده و زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که نسخه گلوبال این دستبند به صورت پیش فرض از زبان فارسی پشتیبانی می کند. بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band نمی توانید آن را خاموش کنید و تنها امکان ریستارت یا ریست فکتوری آن وجود دارد که از این قابلیت نیز تنها هنگام بروز مشکل استفاده می شود. برای این کار بعد از ورود به صفحه تنظیمات روی reboot یا Factory reset تاچ کنید تا فرایند ریبوت یا ریست فکتوری آغاز شود.

بیشتر بخوانید: حل مشکل دوربین در گوشی شیائومی

آموزش تنظیمات بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band می توانید از موارد زیر برای تنظیمات بیشتر آن استفاده کنید:

تنظیمات اسکرین حین دریافت اعلان: اگر تمایل دارید هنگام دریافت اعلان اسکرین روشن شود ، وارد تنظیمات دستبند شویید و روی Screen on upon notifications ضربه بزنید. در مرحله بعد تعیین کنید که هنگام دریافت اعلان اسکرین مچ بند چه واکنشی نشان دهد.

تغییر پس زمینه: به این منظور وارد محیط برنامه Mi Fit شوید و Profile را انتخاب کنید. سپس روی Mi Smart Band 6 بزنید و Store را تاچ نمایید. در ادامه والپیپر دلخواه خود را انتخاب نموده و برای تغییر تصویر زمینه روی Sync watch face تپ کنید. روش دیگری که می توانید برای این کار مورد استفاده قرار دهید این است که بعد از انتخاب Mi Band 6 ، روی Band Displays بزنید.

کنترل دوربین گوشی بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

سپس Online را انتخاب نموده و وارد photos category شوید. بعد از انتخاب تصویر مورد نظر replace photo را لمس نموده و Apply را بزنید.

آموزش کامل تنظیمات و نحوه راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

افزایش عمر باطری: برای این کار باید قابلیت هایی که به صورت روزانه فعال هستند مانند بررسی وضعیت قلب ، کیفیت خواب و… را کنترل نمایید. به این منظور وارد برنامه Mi Fit شوید و بعد از انتخاب Profile روی Mi Smart Band 6 بزنید. سپس Health monitoring را انتخاب نموده و قابلیت های روزانه آن را غیر فعال کنید. البته می توان به جای غیر فعال کردن ویژگی هایی مانند بررسی وضعیت قلب زمان آن را جای هر ۱ دقیقه روی ۳۰ دقیقه تنظیم کرد.

بررسی نحوه راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

فعال کردن حالت شب: برای این کار در برنامه Mi Fit وارد بخش Profile شوید و Mi Smart Band 6 را انتخاب کنید. سپس روی Settings بزنید و mode را تاج کنید. در این قسمت می توانید زمان فعال شدن حالت شب و پایان یافتن آن را تعیین نمایید.

آموزش تنظیمات بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

پیشنهاد می شود مطلب طریقه نصب تلویزیون شیائومی را نیز مطالعه نمایید.

کنترل دوربین گوشی بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band

برای عکس گرفتن و کنترل دوربین گوشی بعد از راه اندازی دستبند شیائومی ۶ Mi Band وارد برنامه Mi Fit شوید و سپس روی Lab بزنید. بعد از انتخاب Bluetooth و جفت کردن دستبند با گوشی ابتدا روی Mi Band 6 و سپس روی More تاچ کنید. بعد از این کار می توانید وارد دوربین گوشی خود شوید و از دکمه شاتر در دستبند خود استفاده کنید.