تنظیمات Taskbar بخش ۳ | نوار وظیفه Toolbars در ویندوز ۷

toolbars-taskbar-settings-pc

کاربران با استفاده از نوار ابزار هایی که در نوار وظیفه قرار دارد می توانند به آیکون هایی که به دفعات از آن استفاده می کنند دسترسی راحتتری داشته باشند . در این مقاله که بخش ۳ تنظیمات Taskbar در ویندوز ۷ است به معرفی ابزارهای موجود در نوار وظیفه (toolbars) برای آشنایی کاربران می پردازد .

نوار وظیفه Toolbars

برای آشنایی با نوار وظیفه Toolbars بر روی Taskbar راست کلیک کنید . در منوی باز شده بر روی گزینه اول Toolbars کلیک کنید .

لیستی از نوار ابزاری های موجود در نوار وظیفه toolbars مشاهده می کنید .

هم چنین می توانید از گزینه آخر در Taskbar  بر روی Properties کلیک کنید .

و در پنجره باز شده قسمت سوم نوار وظیفه Toolbars را باز نمایید .

آشنایی با نوار وظیفه Toolbars

در این قسمت لیستی از نوار ابزارهای موجود قرار دارد ، که با زدن تیک هر گزینه و دکمه Apply تغییرات اعمال می شود و با زدن گزینه ok  می توانید نوار ابزار موجود را در نوار ابزار Taskbar مشاهده نمایید .

نوار ابزار های موجود در نوار وظیفه Toolbars

گزینه های موجود در نوار وظیفه Toolbars به شرح زیر است :

آموزش کامپیوتر شناخت نوار وظیفه Toolbars

گزینه Desktop  : با انتخاب این گزینه تمامی آیکون هایی که در desktop  قرار دارد بر روی نوار ابزار در Toolbars قرار می گیرد .

گزینه Address bar : با انتخاب نوار ابزار آدرس بر روی نوار وظیفه می توانید به تمامی بخش های مختلف کامپیوتر و سایت های اینترنتی دسترسی پیدا کنید .

گزینه Link  : این نوار ابزار که بر روی Address bar نیز وجود دارد این امکان را برای کاربران محیا می کند که به تمامی پیوند های وب که مداوم استفاده می کنند ، دسترسی پیدا نمایند .

گزینه Tablet PC Input Panel :  با استفاده از این نوار ابزار می توانید اطلاعات را با یک صفحه کلید مجازی و یا با یک قلم کامپیوتری وارد کنید ، معمولا برای تبلت ها و کامپیوتر هایی که دارای ورودی لمسی است و یا حتی این تکنولوژی را ندارد ، کاربرد دارد .

گزینه Language bar :  این نوار ابزار نشان دهنده زبان انگلیسی و فارسی در ویندوز ۷ است و در صورت فعال شدن بر روی نوار Taskbar کنار ساعت به دو علامت ENG و FA نمایش داده می شود .

ایجاد نوار ابزار جدید در نوار وظیفه Toolbars

کاربران می توانند علاوه بر نوار ابزار های ذکر شده در بالا ، نوار ابزار جدیدی را ایجاد نمایید .

در نوار وظیفه Toolbars  گزینه Toolbars-New Toolbars را انتخاب نمایید  .

در کادر باز شده می توانید یک پوشه یا یک درایوی را انتخاب نمایید و یا یک آدرس اینترنتی را وارد کنید و با زدن دکمه تأیید Ok نوار ابزار جدید ایجاد می شود .