تنظیمات Taskbar بخش ۳ | نوار وظیفه Toolbars در ویندوز ۷

نوار وظیفه Toolbars در ویندوز سون

کاربران با استفاده از نوار ابزار هایی که در نوار وظیفه قرار دارد می توانند به آیکون هایی که به دفعات از آن استفاده می کنند دسترسی راحتتری داشته باشند . در این مقاله که بخش ۳ تنظیمات Taskbar در ویندوز ۷ است به معرفی ابزارهای موجود در نوار وظیفه (toolbars) برای آشنایی کاربران می پردازد .

نوار وظیفه Toolbars

برای آشنایی با نوار وظیفه Toolbars بر روی Taskbar راست کلیک کنید . در منوی باز شده بر روی گزینه اول Toolbars کلیک کنید .

لیستی از نوار ابزاری های موجود در نوار وظیفه toolbars مشاهده می کنید .

هم چنین می توانید از گزینه آخر در Taskbar  بر روی Properties کلیک کنید .

و در پنجره باز شده قسمت سوم نوار وظیفه Toolbars را باز نمایید .

آشنایی با نوار وظیفه Toolbars

در این قسمت لیستی از نوار ابزارهای موجود قرار دارد ، که با زدن تیک هر گزینه و دکمه Apply تغییرات اعمال می شود و با زدن گزینه ok  می توانید نوار ابزار موجود را در نوار ابزار Taskbar مشاهده نمایید .

نوار ابزار های موجود در نوار وظیفه Toolbars

گزینه های موجود در نوار وظیفه Toolbars به شرح زیر است :

آموزش کامپیوتر شناخت نوار وظیفه Toolbars

گزینه Desktop  : با انتخاب این گزینه تمامی آیکون هایی که در desktop  قرار دارد بر روی نوار ابزار در Toolbars قرار می گیرد .

گزینه Address bar : با انتخاب نوار ابزار آدرس بر روی نوار وظیفه می توانید به تمامی بخش های مختلف کامپیوتر و سایت های اینترنتی دسترسی پیدا کنید .

گزینه Link  : این نوار ابزار که بر روی Address bar نیز وجود دارد این امکان را برای کاربران محیا می کند که به تمامی پیوند های وب که مداوم استفاده می کنند ، دسترسی پیدا نمایند .

گزینه Tablet PC Input Panel :  با استفاده از این نوار ابزار می توانید اطلاعات را با یک صفحه کلید مجازی و یا با یک قلم کامپیوتری وارد کنید ، معمولا برای تبلت ها و کامپیوتر هایی که دارای ورودی لمسی است و یا حتی این تکنولوژی را ندارد ، کاربرد دارد .

گزینه Language bar :  این نوار ابزار نشان دهنده زبان انگلیسی و فارسی در ویندوز ۷ است و در صورت فعال شدن بر روی نوار Taskbar کنار ساعت به دو علامت ENG و FA نمایش داده می شود .

ایجاد نوار ابزار جدید در نوار وظیفه Toolbars

کاربران می توانند علاوه بر نوار ابزار های ذکر شده در بالا ، نوار ابزار جدیدی را ایجاد نمایید .

در نوار وظیفه Toolbars  گزینه Toolbars-New Toolbars را انتخاب نمایید  .

در کادر باز شده می توانید یک پوشه یا یک درایوی را انتخاب نمایید و یا یک آدرس اینترنتی را وارد کنید و با زدن دکمه تأیید Ok نوار ابزار جدید ایجاد می شود .

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.