مشکل عدم دریافت پیام ها در واتس آپ و رفع آن | آموزش واتساپ

the-problem-of-not-receiving-messages-in-whats-app-and-fixes

از آن جا که می دانید پیام رسان واتس آپ یکی از اپلیکیشن های پر طرفدار و پر کاربرد جهت ارسال پیام در سراسر دنیا می باشد که مخاطبین بسیاری را جذب نموده است . اما این برنامه مشکلاتی نیز به همراه دارد مثل اینکه شما نتوانید به موقع پیام هایتان را دریافت نمایید و یا نوتیف آن برای شما نمایش داده نشود . شاید خیلی از کاربران با این مشکل مواجه شوند که در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به رفع مشکل عدم دریافت پیام ها در واتساپ و عدم نمایش اعلان آن می پردازیم . پس در ادامه با ما همراه باشید .

چهار علت برای عدم دریافت پیام ها در واتس آپ

از دلایل اصلی که می توان مشکل عدم دریافت پیام ها باشد به طوریکه اعلان آن نیز بر روی گوشی تان نمایش داده نشود را می توان چهار دلیل زیر دانست :

  • فضای محدود ذخیره سازی : فضای کم در واتس آپ هنگام ارسال و دریافت پیام ها می تواند مشکل ایجاد کند و شما باید فضای کافی برای ذخیره سازی در گوشی داشته باشید .
  • اینترنت ضعیف : در صورتی که اتصالات اینترنتی قطعی داشته و اتصالات ضعیف باشد در عملکرد برنامه اختلال ایجاد می کند .
  • بلاک بودن : علت مشکل می تواند بلاک شدن شماره تان توسط یکی از مخاطبین و یا کاربران واتس آپ باشد که در این صورت امکان ارسال پیام و یا برقراری تماس صوتی برایتان وجود نخواهد داشت .
  • نبود هویت : در صورتی که برای به اجرا در آوردن برنامه واتس آپ اطلاعات تماس و یا ایمیلتان ناقص و یا وارد نشده باشد امکان اختلال در عملکرد آن جود دارد .

بررسی حافظه کش گوشی جهت رفع مشکل عدم دریافت پیام ها در واتس آپ

با نبود فضای کم در گوشی و پر شدن حافظه کش گوشی جایی که تمامی برنامه ها در آن ذخیره می شود و موجب می شود اجراهای هر برنامه با سرعت بیشتری باز و اجرا شود که در صورت پر شدن اختلالاتی مانند عدم دریافت پیام در واتس آپ به وجود می آید . در صورتی که می خواهید این حافظه را پاک و یا کم کنید وارد تنظیمات شوید و در برنامه ها واتس آپ را انتخاب و کش آن را پاک نمایید .

بررسی تنظیمات نوتیفیکشن جهت رفع مشکل عدم دریافت پیام ها در واتس آپ

در تنظیمات واتس آپ گزینه ای وجود دارد که در صورت فعال بودن اعلان هیچ پیامی برای شما نمایش داده نمی شود که در صورت غیر فعال کردن آن مشکل عدم دریافت پیام و اعلان های آن رفع می شود . برای اینکار در قسمت Settings در برنامه ها وارد برنامه واتس آپ شوید در قسمت نوتیفیکیشن گزینه Block all را غیر فعال نمایید .

بررسی تنظیمات باتری جهت رفع مشکل عدم دریافت پیام ها در واتس آپ

در صورتی که مشکل هنوز رفع نشده است از آنجا که بیشتر گوشی ها تنظیماتی جهت مصرف بهینه باتری وجود دارد که با فعال کردن آن توسط مالک گوشی و یا خود کاربر فعال می شود . این قابلیت که در قسمت تنظیمات باتری و در قسمت power saving mode قرار دارد با غیر فعال نمودن بررسی کنید بینید مشکل رفع شده است یا خیر .

نصب دوباره یا آپدیت برنامه جهت رفع مشکل عدم دریافت پیام ها در واتس آپ

در صورتی که برنامه را همیشه آپدیت کنید مشکلاتی از این دسته برایتان کمتر پیش می آید و هم چنین با آپدیت برنامه ایراداتی که در نسخه قبلی آن وجود دارد رفع می شود .

در صورتی که هنوز مشکل رفع نشد پیشنهاد می کنیم در آخر ، برنامه را به طور کلی پاک نمایید و دوباره نصب کنید . وارد تنظیمات شوید و در قسمت برنامه ها وارد اپلیکیشن واتس آپ شده و Untistall را تپ کنید . توجه کنید قبل از حذف برنامه از اطلاعاتتان بکاپ بگیرید .