مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید و راه حل آن | آموزش اندروید

the-problem-of-not-connecting-and-not-displaying-wi-fi-android-and-its-solution

در صورتی که اکثر برنامه ها و نرم افزار های کاربردی و هم چنین اطلاعات به روز دنیا با استفاده از گوشی های همراه هوشمند و از طریق اتصال به اینترنت و وای فای دریافت می شود . هم چنین می توان از طریق اتصالات اینترنتی وارد شبکه های مجازی مختلف شده و با دیگران ارتباط برقرار کنید . حالا در نظر بگیرید در گوشی همراه هوشمند تان اختلالاتی ایجاد شود که یکی از آن ها می تواند مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای بر روی گوشی های اندروید باشد . در صورتی که شما نیز با مشکل عدم اتصال وای فای گوشی تان مواجه هستید مقاله امروز برتر رایانه را از دست ندهید .

بررسی تنظیمات گوشی جهت رفع مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید

ابتدایی ترین روشی که می توان مشکل عدم اتصال وای فای به گوشی را رفع کنید بررسی تنظیمات گوشی و رفتن به تنظیمات وای فای گوشی های همراه است که می توان با پایین کشیدن نوار ابزار بر روی صفحه اصلی گوشی بفهمید که آیا وای فای روشن است یا خیر . هم چنین در نوار ابزار چک کنید که آیا حالت Airplane Mode یا حالت پرواز روشن است یا خیر .

در صورت روشن بودن این حالت تمامی اتصالات از جمله اتصالات وای فای موبایل قطع می شود . در صورتی که با این روش ساده مشکل رفع نشد روش های بعدی را امتحان کنید .

بررسی نام و رمز روتر جهت رفع مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید

در صورتی که نام وای فای و رمز عبور با هم مطابقت نداشته باشد به وای فای وصل نخواهید شد . این مشکل در زمانی پیش می آید که شما می خواهید برای بار اول رمز وای فای را در گوشی وارد کنید ، جهت رفع آن می توانید به روتر خود نزدیک شوید تا سیگنال دریافتی از آن به گوشی افزایش پیدا مند و در لیست وای فای های اسکن شده قرار گیرد .

به روز رسانی نسخه سیستم عامل اندروید جهت رفع مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید

در صورتی که سیستم عامل اندروید گوشی تان تازه به روزرسانی کرده اید و همین امر موجب شده است که گوشی تان به وای فای وصل نشود این امکان وجود دارد که نسخه آپدیت شده باگ نرم افزاری دارد . اگر ایراد از به روزرسانی کردن نسخه اندروید تان باشد باید به نسخه فعلی باز گردید و یا منتظر به روزرسانی جدید اندروید جهت رفع باگ شوید .

ریست فکتوری کردن گوشی جهت رفع مشکل عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید

اگر با روش های بالا نتوانستید مشکل را رفع کنید پیشنهاد می کنیم گوشی را ریست فکتوری کنید تا به تنظیمات کارخانه بازگردانیده شود . با انجام این روش تمامی اطلاعات شبکه و تنظیمات آن حذف می شود و گوشی تان به حالت اولیه باز می گردد . با بکاپ گرفتن از گوشی نگران اطلاعات مهم و از دست رفته تان نباشید .

مشکل سخت افزاری علت عدم اتصال و عدم نمایش وای فای اندروید

در صورتی که با هیچ یک از روش های نرم افزاری بالا نتوانستید مشکل عدم اتصال وای فای را به گوشی تان رفع کنید می توانید با کارشناسان برتر رایانه جهت پاسخ به مشکلات رایانه ای تان تماس بگیرید . هم چنین می تواند مشکل سخت افزاری باشد که باید به یک متخصص در زمینه سخت افزاری جهت ارزیابی و بررسی گوشی اندروید تان مراجعه کنید  .