مشکل روشن نشدن کامپیوتر و راه حل آن | برتر رایانه

the-problem-is-not-turning-off-the-computer-and-its-solution

در صورتی که می خواهید با کامیپوتر یا لپ تاپ خود کار کنید و سیستم تان روشن نشد می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد که ابتدا قبل انجام هر راه حلی جهت رفع مشکل روشن نشدن کامپیوتر ابتدا اتصالات مربوط به سیستم خود را چک کنید :

• کابل برق را چک کنید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید .

• سوییچ پشت کیس را چک کنید تا شل نشده باشد .

• مطمئن شوید که کابل به کارت گرافیک به درستی متصل شده باشد .

• اتصالات داخلی کیس را چک کنید و مطمئن شوید تمامی سیم های داخلی درست متصل شده است .

• مطمئن شوید منبع تغذیه به درستی به مارد برد متصل است.

• کابل برق فلاپی را بررسی کنید .

در صورتی که با بررسی تمامی اتصالات مشکل رفع نشد پیشنهاد می شود تمامی اتصالاتی که به مادربرد مربوط می شود به غیر از کابل برق ، سیم پاور ، کارت گرافیک ، حافظه رم و سی پی یو را جدا نمایید .

اگر با بررسی موارد بالا سیستم روشن نشد عیب در مادربرد یا منبع تغذیه کیس است . در ادامه  تیم کمک رایانه برتر رایانه به شما چند راه حل جهت رفع مشکل روشن نشدن کامپیوتر ارائه می دهند ، با ما همراه باشید .

بررسی درایورها جهت رفع مشکل روشن نشدن کامپیوتر

مشکل خراب بودن یکی از درایور ها موجب روشن نشدن سیستم تان است . جهت رفع آن وارد Safe mode سیستم تان شوید . در سیف مود برنامه هایی که تازه نصب کرده اید را لغو نصب کنید و علت مشکل را بررسی نمایید .

ویروسی شدن سیستم دلیل روشن نشدن کامپیوتر

با وجود بد افزار ها و ویروس ها امکان این که سیستم تان روشن نشود زیاد است که برای حل آن استفاده از دیسک نجات بهترین راه است . دیسک نجات را می توان از اینترنت دانلود و بر روی یک فلش یا سی دی بریزید و بر روی سیستم تان اجرا نمایید . با استفاده از دیسک نجات ویروس های سیستم تان را شناسایی و آن ها را از بین می برید .

علت روشن نشدن کامپیوتر ایرادات سخت افزاری

در صورتی که هنگام روشن شدن سیستم صدای بوق کم و زیاد به گوشتان می رسد مشکل سخت افزاری دارید و باید آن را رفع نمایید .