بهترین روش باز کردن فایل فشرده در کامپیوتر | فایل فشرده RAR  و ZIP  | آموزش کامپیوتر

the-best-way-to-open-a-compressed-file-on-a-computer

فایل فشرده از جمله فایلی هایی است که در کامپیوتر برای آپلود در اینترنت فشرده سازی شده است ، این کار موجب کاهش حجم فایل ، بالا بردن سطح امنیت ، جهت بایگانی و … می باشد .کاربران بعد از دانلود اینگونه فایل ها حتماً باید فایل را از حالت فشرده خارج و سپس استفاده کنند ، فایل زیپ شده به هیچ عنوان قابل استفاده نمی باشد . برای اینکار ما در مقاله امروز کمک رایانه برتر رایانه به شما بهترین روش باز کردن فایل فشرده در کامپیوتر را خواهیم آموخت .

نحوه باز کردن فایل زیپ در کامپیوتر

نحوه باز کردن فایل زیپ در کامپیوتر

فایل ZIP یک فرمت استاندارد فشرده سازی (Compressing) فایل است که داده ها را بدون هیچ صدمه ای بعد از فشرده سازی با الگوریتم های خاص در خود قرار می دهد . این فرمت را بیشتر سیستم عامل ها پشتیبانی می نماید به طوری که برخی از سیستم عامل ها به صورت پیش فرض برنامه هایی دارند که قادر به باز نمودن فرمت زیپ است .

بهتر است بدانید برای باز نمودن فایل با فرمت زیپ نیازی به هیچ نرم افزاری ندارید و برای باز نمودن آن کافی است بر روی فایل فشرده راست کلیک کنید و گزینه Extract all را زده تا از حالت فشرده بیرون بیاید .

در صفحه ای که باز می شود شما با کلیک بر روی Extract می توانید فایل را در صفحه ای که هستید از حالت فشرده خارج کنید . با انتخاب گزینه Browse می توانید مسیری را برای خارج شدن فایل از حالت فشرده انتخاب و ذخیره کنید .

توجه داشته باشید در صورتی که فایل رمز گذاری شده باشد می تواند با کلیک بر روی Extract در خواست پسورد دهید و آن را باز کنید .

نحوه باز کردن فایل rar در کامپیوتر

نحوه باز کردن فایل rar در کامپیوتر

فایل های rar فایل های فشره با حجم بالایی هستند که برای باز نمودن این فایل ها باید نرم افزار winrar را دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کنید .

نرم افزار winrar را اجرا کنید و از حالت فشرده خارج کنید .

به این صورت که ابتدا بر روی فایل فشرده rar کلیک کنید  در این قسمت دو گزینه وجود دارد :

Extract to با انتخاب این گزینه یک فولدر با همان نام کنار فایل فشرده تشکیل می شود .

Extract here با انتخاب این گزینه  فایل را به طور مستقیم داخل پوشه rar بگذارید ، در این صورت شما دیگر پوشه ای نخواهید داشت و فایل به طور مستقیم زیر فایل فشرده می رود .

در نهایت اگر فایل رمز گذاری شده باشد با در خواست پسورد ، رمز فایل را باز کنید تا به محتوای فایل مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید .

امیدواریم از مقاله بالا بهرمندی کافی را برده باشید .