بهترین وقت برای پست گذاری در اینستاگرام

the-best-time-to-post-on-instagram

در پلتفرم اینستاگرام بسیاری از کاربران اینستاگرام به خصوص افرادی که دارای پیج کاری هستند و از این طریق کسب درآمد می‌ کنند برای دیده شدن پیج شان معمولاً به طور مستمر پست‌ های و استوری‌ هایی را در طول روز منتشر می‌ کنند. در این میان تنها به اشتراک گذاشتن پست‌ها کافی نیست و بهتر است در بهترین زمان یا زمان معین پست‌ های پیج خود را منتشر نمایید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم در رابطه با بهترین وقت پست گذاری اینستاگرام در ایران و همچنین خارج از کشور صحبت کنیم با ما همراه باشید.

مقاله پیسنهادی : آشنایی با برنامه تردز اینستاگرام

بهترین زمان جهت پست گذاری در اینستاگرام

هنگامی پست اینستاگرامی شما دیده می‌شود که در ساعات مناسب به اشتراک بگذارید. در واقع بهترین زمان برای پست اینستاگرام به منطقه جغرافیایی تان نیز ربط دارد. تقیقاتی نیز در این زمینه برای بهترین زمان پست گذاری اینستاگرام در آمریکا انجام شده است و شما می‌ توانید با تبدیل آن به ساعت و روز ایرانی تعطیلات و عادات مردم ایران را در نظر بگیرید.

با توجه به آپدیت هایی که اینستاگرام به دفعات و هر چند وقت یکبار انجام می‌ دهد الگوریتم‌هایی نیز به آن اضافه می‌ شود که آن نشان دهنده پیشرفت این پلتفرم جهانی است. این امکان وجود دارد که شما محتوای جذابی ایجاد کنید اما زمان نامناسبی آن را به اشتراک بگذارید به گونه‌ ای که هیچکس آن را نبیند و در صورتی که کاربران آن را مشاهده نکنند امکان لایک کردن، اشتراک گذاری آن و حتی کامنت گذاشتن نیست.

با وجود اینکه هم اکنون محتوا های شگفت‌ انگیزی در ینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌ شود که بدون هیچ ردی ناپدید شده فقط بدان علت که هیچ فردی فرصت این را پیدا نکرده که آن را ببیند.با تغییر الگوریتم اینستاگرام تاکنون در زمینه اشتراک گذاری پست‌ های قابل مشاهده کار افراد را بسیار دشوار کرده است.

برای موفقیت در این شبکه اجتماعی می‌ بایست بهترین وقت پست گذاری اینستاگرام توجه کنید در کنار بهترین ساعت پست اینستاگرام باید به انتخاب بهترین روز توجه نمود که انتخاب بهترین روز و ساعت ساده نیست و متغیرهای زیادی برای انتخاب آن وجود دارد که تمامی آنها برای افزایش فالوور تأثیرگذار است.

طبق تحقیقات به دست آورده شده بر اساس وقت مرکزی آمریکا، در ایران بهترین روز پست گذاشتن در هفته یعنی سه‌ شنبه و چهارشنبه‌ هاست و بهترین زمان پست کردن اینستاگرام در سه شنبه‌ ها بین ساعت ۴ صبح تا ۱۰ صبح، در چهارشنبه‌ ها و جمعه‌ ها نیز ساعت ۲ بعد از ظهر است. البته این تحقیقات ثابت نیست و مطالعات در این زمینه نیز فرق دارد.

بهترین وقت اشتراک گذاری پست در اینستاگرام از دید تحقیقات گسترده

از منظر تحقیقات گسترده‌ ای که در این زمینه انجام شده است نتایج نسبتاً با یکدیگر فرق دارد. در پژوهش‌ های اول روزهای هفته  یکشنبه ساعت ۶ و ۱۱ صبح، همچنین ساعت ۱۲ تا ۱ بعد از ظهر روز دوشنبه مناسب‌ ترین زمان است.

در روز سه شنبه ساعت ۴، ۸ و ۹ صبح، روز چهارشنبه ۷ تا ۱۱ صبح، پنجشنبه ۷ صبح تا ۱ بعد از ظهر و روز جمعه ۱ تا ۴ بعد از ظهر، روزهای شنبه ۹ و ۱۰ صبح همچنین ۵ بعد از ظهر و روزهای یکشنبه نیز ۷ صبح ۶، ۷ و ۸ بعد از ظهر اعلام شده است.

این زمان در وب سایت Hootsuite به عنوان بهترین وقت برای پست گذاشتن اینستاگرام فرق دارد به گونه‌ ای که در روز یکشنبه ۱۸، ۱۹ و ۲۰، در روز دوشنبه ۱۱ صبح، ۱۲ بعد از ظهر به صورت ویژه، ۱ بعد از ظهر ، سه شنبه ۹ صبح به طور ویژه، ۱۰ صبح، چهارشنبه‌ ها ۹ صبح، ۱۰ صبح و ۱۱ صبح به صورت ویژه و پنجشنبه‌ها ۱۱ صبح به صورت ویژه ۱۲ و ۱ بعد از ظهر.

جمعه‌ها ساعت ۱۴، ۱۵ و ۱۶ که کلماتی که عبارت ویژه به کار برده شده زمانی است که سطوح بالایی از تعامل ارائه شده است.

نحوه یافتن بهترین زمان برای پست گذاری اینستاگرام

برای یافتن بهترین وقت پست گذاری در اینستاگرام در ایران عوامل مختلفی دخیل است که این عوامل را مورد بررسی قرار می‌ دهیم:

اولین عامل این است که بررسی کنید کدام پست‌ های صفحه شما بهتر هستند و ببینید آن را در چه روز و چه ساعتی پست کرده اید. با بررسی چند پست برترتان سعی کنید چند پست جدید را بر حسب زمان و روز آن منتشر کنید اگر پست گذاری بر مبنای پست های قبلی موفق بود احتمالاً همون ساعت و روز برایتان بهترین است.

به محتوا و هشتگ‌ها نیز توجه کنید البته عوامل مختلف دیگری در بهتر شدن یک پست تأثیر دارند که شامل ویژگی خاص پست، نوع محتوا، متمایز بودن ویدیو، تمایز عکس با دیگر عکس‌ های منتشر شده، ویرایش آن و به کارگیری متن و عناصر طراحی در بهتر دیده شدن پستتان و افزایش فالوور دخیل است.

از طرفی می‌توانید پیگیر شوید که رقبایتان چه زمانی در پیجشان پست می‌ گذارند. پیدا کردن ساعت شلوغی اینستاگرام صفحات رقبای موفق خود را دنبال کنید. اگر خودتان پست موفق و خوبی ندارید به زمان و ساعت پست‌های این صفحات نگاه کنید زیرا احتمالاً مخاطبانتان مشابه هستند و نوع فعالیت آنها شبیه شماست.

عامل دیگر تمرکز بر تعامل است شما می‌بایست نرخ تعامل پیج خود را بسنجید و بدانید یک پست چقدر لایک شده و چقدر اشتراک گذاشته شده است.