آموزش ساخت ریلز در اینستاگرام به طور کامل

teaching-making-rails-in-instagram-completely

ساخت ریلز در اینستاگرام امکانات متنوعی دارد؛ از راه‌های ساده تا راه‌های پیشرفته. از جمله، می‌توان به ساخت یک ریلز حرفه‌ای و ساده اشاره کرد، که با استفاده از ابزارهای مختلف در ریلز اینستاگرام که تولید ویدیوهای بسیار حرفه‌ای را فراهم می کند.ریلز اینستاگرام، ویدئوهایی کوتاه و سرگرم‌کننده هستند که برای اشتراک‌گذاری محتوای سرگرم‌کننده، آموزشی، و الهام‌بخش به کار می‌روند.مشابه TikTok، ریلزها در قالب عمودی نمایش داده می‌شوند تا تجربه‌ای بی‌پایان و جذاب فراهم کنند. شما قادر خواهید بود کلیپ‌هایی با مدت زمان ۱۵ تا ۹۰ ثانیه را با موسیقی‌های محبوب و دلخواه خود تنظیم کرده و فیلتر یا متن مدنظر خود را اضافه نمایید.

مقاله پیشنهادی : شیوه گذاشتن ویدیو در نوت اینستاگرام

چگونه یک ریلز در اینستاگرام ایجاد کنیم؟

در اینجا، فرآیند ساخت یک ریلز اینستاگرام به صورت حرفه‌ای به ۴ مرحله تقسیم می‌شود:

1. ساختاردهی محتوا
2. ضبط و یا عکس‌ برداری در ریلز اینستاگرام
3. پیش‌نمایش و افزودن جلوه‌ها
4. اشتراک‌گذاری ریلز اینستاگرام

1-زمان خود را با دقت برنامه‌ریزی کنید و تصاویر، متن و روند کلی که می‌تواند منبع الهام شما باشد را در برنامه خود مشخص کنید. هنگامی که به یک درک قوی از روند کلی خود دست یافتید، اکنون با دانش کافی ساختار محتوای خود آشنا شده و می‌توانید کلیپ‌های مورد نیاز برای ریلز اینستاگرام خود را ایجاد کنید. در واقع به شما این امکان را می‌دهد تا یک نگاه کلی به چگونگی ایجاد ریلزهای خود پیدا کنید و یک برنامه روشن برای انجام کار خود داشته باشید.

2.برای ایجاد ویدیوهای Reels، ابتدا برنامه موبایل اینستاگرام را باز کنید و روی نماد پلاس در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا دوربین Reels باز شود. سپس گزینه Reels را انتخاب کنید و مراحل زیر را برای ضبط ویدیو مورد نظر یا آپلود کلیپ‌های ویدیویی خود دنبال کنید.

چگونگی آپلود کردن Reels از گالری گوشی

در این مرحله از آموزش ساخت ریلز در اینستاگرام، می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای آماده خود را که قبلاً برای Reels آماده کرده‌اید، از گالری تلفن همراه خود در اینستاگرام آپلود کنید. هر تصویر یا فیلمی که آپلود می‌کنید، به طور خودکار توسط اینستاگرام به فرمت ویدیوهای عمودی با نسبت ابعاد ۹:۱۶ تبدیل می‌شود.

امکان افزودن چندین فایل به یک Reels وجود دارد. برای این کار مراحل زیر را اجرا کنید:

1. روی آیکن دوربین (Camera Roll) کلیک کنید.
2. روی گزینه “File” کلیک کنید.

سپس برای تنظیم مدت زمان تصویر یا ویدیو، دو طرف کادر نشان داده شده را جا به جا کنید. در نهایت، برای ادامه، روی گزینه “Add” کلیک کنید.

فیلمیرداری و موسیقی در ریلز اینستاگرام

برای ضبط ویدیو در برنامه Reels، دایره ضبط را در پایین صفحه نگه دارید. شما اکنون می‌توانید موسیقی مورد علاقه خود را به ویدیو اضافه کنید. برای این کار، با کلیک بر روی آیکون صوتی و جستجو در کتابخانه موسیقی Instagram، می‌توانید از موسیقی‌های مختلف استفاده کنید. همچنین، اگر مایل به استفاده از صدای اصلی خود هستید، می‌توانید با کلیک بر روی “import” و آپلود صدای مورد نظرتان، از آن استفاده کنید. همچنین، شما دارای امکان انتخاب قسمت مورد علاقه از یک آهنگ نیز هستید.

به کارگیری تایمر در ریلز اینستاگرام

قبل از شروع فرآیند ضبط، لطفاً مدت زمان مورد نظر برای ریلز خود را تعیین کنید. به طور پیش‌فرض، ریلزها معمولاً با مدت زمان ۱۵ ثانیه تنظیم می‌شوند. در صورت نیاز به تغییر مدت زمان به ۹۰ ثانیه، روی گزینه زمان بندی در منوی سمت چپ ضربه بزنید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، تصویر خود را انتخاب کنید و روی گزینه دوربین در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا اطمینان حاصل شود که در جهت صحیح قرار دارید. سپس از بین طرح‌ها، جلوه‌ها و سرعت‌های مختلف ریلز انتخاب کنید.

می‌توانید چیدمان تمام صفحه را به عنوان حالت پیش‌فرض برای ریلز انتخاب کنید یا روی گزینه “طرح‌بندی” کلیک کنید تا از بین گزینه‌های مختلف چیدمان صفحه انتخاب شود.

محتوا را با سرعت پیش‌فرض ۱ برابر ضبط کنید یا روی گزینه “سرعت” کلیک کنید تا فیلم شما سریع‌تر یا کندتر شود.

آیا می‌خواهید بدون فیلتر فیلم بگیرید؟ یا می‌خواهید از بین بسیاری از جلوه‌های ویژه درون برنامه، جلوه مد نظر خود را انتخاب کنید؟ برای مثال، اگر می‌خواهید در مقابل یک صفحه سبز فیلم بگیرید، آن را در بین گزینه‌های موجود در این بخش پیدا خواهید کرد.

هنگامی که برای شروع ضبط آماده شدید، روی نماد تایمر در منوی سمت چپ کلیک کنید. مدت زمان کلیپ را که می‌خواهید ضبط کنید تنظیم کنید و یک تایمر شمارش معکوس را انتخاب کنید. شمارش معکوس بلافاصله شروع می‌شود و برنامه به طور خودکار ضبط را بر اساس زمان انتخاب شده شروع و متوقف می‌کند.

نحوه گرفتن چند ریلز به صورت پیوسته

اگر قصد دارید از کلیپ‌هایی که شامل چند ریلز هستند، فیلم بگیرید، باید از انتقال‌های جالبی مانند تغییر سبک، افزودن افراد یا اشیاء بیشتر به قاب، و استفاده از جلوه‌های انتقال داخلی اینستاگرام استفاده کنید. قبل از شروع فیلمبرداری، روی نماد “Transition” در بالای گزینه ضبط کلیک کنید.

سپس به تب “Reels” بروید و یکی از افکت‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. در انتهای هر کلیپ، افکت مورد نظرتان را اعمال کنید و کلیپ را به پایان برسانید. هنگامی که کلیپ بعدی را ضبط کردید، از گزینه “built-in alignment” اینستاگرام برای ایجاد آپلود یکپارچه و تداوم با کلیپ قبلی استفاده کنید. همچنین، استفاده از تایمر برای زمانبندی رسیدن به نقطه مناسب و تنظیم عکس‌ها قبل از شروع ضبط مفید است.

پس از فیلمبرداری از اولین کلیپ، روی گزینه “Align” کلیک کنید تا ویژگی‌ها روشن شود و سپس قبل از ضبط، عکس خود را انتخاب کنید. می‌توانید به ضبط یا افزودن کلیپ‌ها ادامه دهید تا زمانی که به محدودیت زمانی که تعیین کرده‌اید برسید.