آموزش واتس آپ | استاتوس در واتس آپ

staatus-training-at-whatsapp-pc-bartar-1

نحوه آپدیت و گذاشتن استوری در واتساپ با استاتوس

با استفاده از آپدیت جدیدی که اپلیکیشن پر کاربرد واتساپ برای کاربران ارائه داده است  قابلیت استوری کردن ویدئو را نیز اضافه شده است که شما علاوه بر این که می توانید عکس ، متن خود را استوری کنید فیلم و ویدئو را نیز می توانید از طریق استاتوس در واتساپ بفرستید . در این  مقاله به کاربران آموزش استوری کردن در واتساپ و آپدیت کردن استاتوس واتساپ را خواهیم گفت .

استاتوس در واتساپ

همانطور که گفته شده در آخرین نسخه از آپدیت واتساپ اپلیکیشن ارسال پیام قابلیت جدید تحت عنوان Whats app Status را ارائه داده است که در دیگر تنها به ارسال پیام و نوشتن متن محدود نخواهد بود و می توانید عکس ، ویدئو ، ایموجی را با استاتوس ارسال نمایید . شما می توانید استوری های  خود را به مدت ۲۴ ساعت برای نمایش ارسال نمایید و این قابلیت با ضریب امنیت بالایی برای کاربران می باشد .

آپدیت کردن استاتوس در واتساپ

برنامه ی استاتوس در واتساپ هنگام آپدیت کردن واتساپ نصب و به صورت خودکار فعال می شود و نیاز به آپدیت کردن استاتوس برای فعال شدن ندارد . کاربران می توانند با دانلود آخرین نسخه از واتساپ بر روی دستگاهشان نصب نمایند . پس نیازی به آپدیت کردن آن نیست و به طور خودکار در انواع نسخه های اندروید ، آی او اس و ویندوزفون در خود برنامه موجود است و به روز رسانی می شود .

استوری کردن استاتوس در واتساپ

استاتوس در واتساپ شبیه به استوری در اینستاگرام با همان قابلیت است و کاربران می توانند عکس و فیلم های خود را حتی به صورت مستقیم با دوربین موبایل ارسال نمایند .

نحوه استوری کردن استوری در واتساپ به این صورت است که ابتدا نسخه ی آخر واتس آپ را اجرا می کنید . در صفحه ی باز شده  قسمت دوم STATUS را انتخاب کنید .

در قسمت دوم در گوشه ی سمت راست دو آیکون وجود دارد :

با زدن بر روی آیکون قلم صفحه ی Type a status  می توانید متن خود را تایپ نمایید . در این قسمت امکان تغییر دادن رنگ صفحه ، تغییر نوع فونت متن و قرار دادن انواع ایموجی وجود دارد .

آموزش استاتوس در واتساپ

با زدن بر روی آیکون دوربین در صفحه ی باز شده عکس یا ویدئو مورد نظرتان را انتخاب می کنید . در زیر پست ارسالی می توان در قسمت Add a caption  کپشن یا متن مورد نظر و مرتبط با عکس یا ویدئو را تایپ کنید .

استاتوس در واتساپ

در آخر علامت فلش را برای ارسال پست مورد نظر زده و ارسال کنید .

جهت تماس با مجموعه کمک رایانه برتر رایانه بر روی لینک کلیک کنید .

دیگر قابلیت استاتوس در واتساپ

مخاطبینی که شماره تان را دارند می توانند استوری ارسالی تان را مشاهده نمایند . در صورتی که نخواهید افراد استوری تان را مشاهده کنند می توانید در قسمت Status privacy افرادی را که می خواهید دسترسی نداشته باشند را علامت دار کنید .

می توانید مانند استوری اینستاگرام برای افرادی که می خواهید استوری برای آنان ارسال شود ، اکانتشان را تایپ و ارسال کنید .

می توانید در استاتوس از قابلیت های نمایشی نظیر GIF ، عکس ، ویدئو استفاده کنید .