حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar در سیستم عامل ویندوز

solve-taskbar-taskbar-taskbar-disappearance-on-windows-operating-system-rayaneh-top

نوار وظیفه تسک بار بر روی سیستم عامل ویندوز جهت قرار دادن آیکون هایی است که در ویندوز کاربرد دارد و می توان از طریق آن به منوی استارت ویندوز ، آیکن صدا ، باتری دستگاه ، ساعت و غیره دسترسی پیدا کنیم . اما گاهی با مشکل ناپدید شدن این نوار ابزار بر روی صفحه مواجه می شویم که در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar در سیستم عامل ویندوز می پردازیم .

اول از همه بهتر است بدانید علت مخفی شدن نوار وظیفه تسک بار و حل مشکل ناپدید شدن دکمه استارت ، آیکون صدا و غیره با روش ساده و فشردن دکمه های CRRL + SHIFT + ESC می توان وارد پنجره Task Manager شوید  . در سربرگ Processes ویندوز اکسپلورر را انتخاب و دکمه Restart را بزنید . اگر با این روش مشکل رفع نشد از روش های زیر استفاده نمایید .

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با استفاده از CMD

در صورتی که نوار وظیفه شما ناپدید شده است و به آیکن هایی نظیر صدا و باتری دسترسی ندارید می توانید برای رفع مشکل دکمه ویندوز و X را نگه دارید ، منوی Quick Link باز شده و در این قسمت برنامه Command Prompt را اجرا نمایید .

حالا با استفاده از تایپ کد زیر نوار وظیفه تسک بار شما بر می گردد :

DISM/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با استفاده از Group Policy

در این روش برای ظاهر شدن نوار وظیفه دکمه R و ویندوز را فشار دهید .

در پنجره ظاهر شده عبارت gpedit.msc را وارد و Ok را بزنید .

در قسمت Local Group Policy Editor  به مسیر  User Configuration ⇒ Administarative Templates ⇒ Start Menu and Taskbar بروید .

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با به روزرسانی ویندوز

در قسمت راست گزینه Remove the volume control icon آن را پیدا نمایید  و اطمینان پیدا کنید که در حالت Disabled  یا Not configured نباشد و بعد Ok را بزنید .

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با استفاده از CMD

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar ( آیکون صدا ، باتری و .. )

در قسمت منوی استارت  وارد Control Panel  شوید . در قسمت Notifications Area action  و بر روی Turn system icons on or off کلیک کنید . در قسمت System Icons آیکون هایی که می خواهید در نوتیفیکشن نشان داده شود را On کنید .

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با استفاده از Group Policy

حل مشکل ناپدید شدن نوار وظیفه تسک بار Taskbar با به روزرسانی ویندوز

در قسمت سرچ منوی استارت Windows update را تایپ و اینتر بزنید . در پنجره باز شده بر روی گزینه Cheak for updates کلیک نمایید  تا فرآیند به روزرسانی ویندوز انجام شود و در نهایت سیستم را ریستارت نمایید .