چند علت پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام و راه حل آن

several-reasons-why-a-movie-or-video-is-not-being-distributed-on-instagram-and-its-solution-pc-bartaar

به جهت اینکه اینستاگرام یک شبکه ی مجازی پر طرفدار برای اشتراک گذاری عکس ، فیلم یا ویدئو برای دوستانتان است گاهی ممکن است به مشکلاتی برخورد نمایید که یکی از آن ها پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام تان است و یا دیر آپلود شدن ویدئو ها و عدم پخش آن می باشد . با استفاده از مقاله زیر ارائه شده از برتر رایانه به علت و حل این مشکل می پردازیم .

۱-روشن نمودن اینترنت برنامه های دیگر علت پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

در صورتی که برای پخش ویدئو در اینستاگرام با استفاده از یک اینترنت ضعیف کار می کنید و یا چند شبکه به یک اینترنت متصل می شود امکان آپلود فیلم و ویدئو در این شرایط وجود ندارد . در صورتی که با گوشی تلفن خود وارد می شوید با قطع دیگر دستگاه های متصل به گوشی  مجدداً امتحان نمایید ، در ضمن مطمئن شوید که اشتراک اینترنت داده تلفن همراهتان تمام نشده باشد . با بررسی این گزینه ها می توانید به فیلم یا ویدئو اینستاگرام را پخش و مشاهده نمایید .

۲-زیاد بودن زمان و حجم ویدئو در اینستاگرام علت پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

هنگام آپلود و پخش فیلم و ویدئو در صورتی که زمان و حجم ویدئو بالا باشد پخش فیلم به مشکل می خورد . در این صورت با دانلود نرم افزار هایی جهت کاهش حجم و اندازه فایل ویدئویی و کاهش زمان آن به کمتر از ۶۰ ثانیه می توان مشکل عدم پخش فیلم را در اینستاگرام رفع نمایید .

۳-مسدود بودن اکانت اینستاگرامی علت پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

برای آن که تشخیص دهید که اکانت شما مسدود شده است یک ایمیل از برنامه جهت مسدود سازی و عدم ورود به اکانت برای شما ارسال می گردد که از طریق بخش پشتیبانی می توان به حل موضوع پرداخت در این صورت اکانت تان مجدد راه اندازی می شود و مشکل پخش ویدئو رفع می شود . یک صورت دیگر وجود دارد که امکان مسدود شدن اکانت پابلیک تان وجود دارد که با وای فای و اینترنت گوشی قادر به باز کردن فیلم و ویدئو نیستید . در این مواقع با استفاده از برنامه های تغییر دهنده آی پی به باز کردن و آپلود ویدئو های خود بپردازید .

۴-پاک نمودن کش و دیتای اینستاگرام حل مشکل پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

با حذف کش و دیتای اینستاگرام نیز می توان مشکل را رفع نمایید که برای اینکار وارد تنظیمات موبایل خود شوید ، سپس در قسمت Apps وارد برنامه اینستاگرام شوید . در این قسمت چند گزینه وجود دارد که با انتخاب clear cache حافظه پنهان و  clear dataمشکل رفع می گردد . به این نکته نیز توجه داشته باشید که با این کار اطلاعات Sign In  و تنظیمات پاک می شود و باید مجدد اکانت خود را برای ورود به اینستاگرام وارد نمایید . پس توصیه می شود حجم اطلاعات برنامه را بررسی و در صورت اشغال فضای زیاد پاک نمایید .

چند علت پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

۵-آپدیت تاریخ و ساعت جهت حل مشکل پخش نشدن فیلم یا ویدئو در اینستاگرام

در صورتی که تاریخ و ساعت گوشی اندروید را آپدیت نمایید ممکن است آپلود و مشکل عدم پخش ویدئو یا فیلم اینستاگرام تان رفع شود . برای اینکار وارد تنظیمات گوشی خود شوید . در قسمت Date & Time سیستم گوشی خود بروید . گزینه Automatic date & time رافعال نمایید تا به صورت اتوماتیک تاریخ و ساعت و گوشی تان با استفاده از اینترنت بروز شوید .

جهت مطالعه مقاله آموزشی ایجاد تگ پروفایل Nametag و اسکن کردن اینستاگرام کلیک نمایید .