ثبت مکان و آدرس در نقشه ویز

registration-location-and-address-in-map-view-pic-1

برنامه ویز یک برنامه ترافیکی و ناوبری است که کاربران زیادی در سراسر کشور هم چون ایران برای مکان یابی و طی کردن مسیر های درست از آن استفاده می نمایند . این برنامه در گوگل پلی حدود ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده است که این نشان دهنده محبوبیت این اپ می باشد . این برنامه به شما در جهت آگاهی از مسیر های پرتردد ، وضعیت ترافیک و پیدا نمودن مکان های مورد نظرتان کمک تان می نماید . در صورتی که این برنامه را دانلود کرده اید و از نحوه ثبت مکان و آدرس در نقشه ویز آشنایی ندارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به شما نحوه  ثبت آدرس در ویز را آموزش دهیم ، با برتر رایانه همراه باشید .

بیشتر بخوانید : فعال نمودن برنامه ی سخنگو فارسی waze

نحوه ثبت مکان در نقشه ویز با گوشی های اندروید

اپلیکیشن ویز با پشتیبانی از پلتفرم اندروید و iOS و وب به کاربران این برنامه امکان ثبت آدرس در ویز را می دهد . در صورتی که از دارندگان گوشی های هوشمند اندروید هستید از گوگل پلی و گوشی های آیفون نیز از پلی استور می توانید این برنامه را به آسانی دانلود نمایید . همچنین برای مطالعه بیشتر مقاله آموزشی رفع مشکل جی پی اس در برنامه ویز در گوشی اندروید و آیفون بر روی لینک کلیک نمایید .

برای ثبت مکان در نقشه ویز اندروید ابتدا برنامه را دانلود و اجراء نمایید .

سپس بر روی منوی Reportd تپ نمایید .

این منو با آیکون نارنجی رنگ در پایین صفحه نشان داده شده است .

با وارد شدن به این منو جهت ذخیره سازی آدر در ویز بر روی آیکون Place ضربه بزنید .

در صورتی که میخواهید اطرافیان شما را پیدا نمایند باید آدرس تان را در قسمت Place وارد نمایید .

حالا برای ثبت لوکیشن ممحل کار خود می توانید عکس از آن محل تهیه نمایید . پیش از این با کلیک بر روی آیکون Place باید دسترسی به دوربین را به برنامه بدهید .

در نهایت جهت ثبت موقعیت باید اطلاعات کسب و کار تان نظیر نام آن ، زمینه فعالیت ، شماره تلفن ، آدرس و … را ثبت نمایید . در آخر بر روی done بزنید تا اطلاعات با موفقیت ثبت شود .

هم چنین بخوانید : تپسی | نحوه کار با برنامه تپسی | دانلود تپسی وب

نحوه ثبت مکان در نقشه ویز با نسخه وب کامپیوتر

ثبت مکان و آدرس در نقشه ویز - تصویر یک

برای ثبت در ویز ابتدا باید وارد لینک وب ادیتور شوید و بر روی آن ثبت نام نمایید .

با ورود در برنامه در قسمت بالای صفحه اقدام به ثبت اضافه نمودن مکان ( Place)  و یا خیابان (Road) نمایید .

در صورتی که اشاره گر موس را بر روی گزینه Place ببرید مشاهده خواهید کرد که می توانید انواع مکان ها را از جمله کافی شاپ ، فست وفود و … را بیافزایید .

با انتخاب یکی از این مکان ها آدرس دقیق را می توانید بر روی نقشه انتخاب کنید .

جهت ثبت موقعیت در نقشه ویز سمت چپ صفحه اطلاعات کسب و کا مانند نام آن ، زمینه فعالیت ، آدرس ، شماره تلفن و … را وارد نمایید .

در بخش کامل نمودن اطلاعات کسب و کار در قسمت Address  آدرس دقیق محل کار با انتخاب بر روی نقشه به طور خودکار وارد نمایید . در قسمت Name نیز باد نام دقیق ان و در بخش Categories نیز دسته بندی فعالیت آن را مشخص نمایید . هم چنین توضیحات اضافی تان را نظیر خدمات ویژه ای که به کاربرانتان می دهد و می توان در Description وارد کنید .