ایجاد هایلایت اینستاگرام بدون مشاهده در استوری

putting-highlight-instagram-without-viewing-in-the-story

همانطور که می‌دانید، برای افزودن هایلایت در صفحه اینستاگرام خود، ابتدا باید استوری بسازید و سپس آن را به عنوان هایلایت انتخاب کنید. این روش به طور رسمی توسط اینستاگرام ارائه شده است. اما اگر می‌خواهید بدون ایجاد استوری مستقیماً هایلایت بسازید، می‌توانید از یک روش دیگر استفاده کنید. برای ایجاد هایلایت در صفحه اینستاگرام خود بدون استفاده از استوری، می‌توانید مطالب پست‌ها را مستقیماً به عنوان هایلایت اضافه کنید.

مطالعه بیشتر : شیوه های رفع مشکل به روزرسانی در اینستاگرام

نحوه قرار دادن هایلایت در اینستاگرام بدون استوری 

به عنوان اولین روش بهتر است مخاطبین خود را Hide مخفی نمایید برای اینکار زمانی که شما در تنظیمات استوری شخصی را مخفی کنید، آن شخص نمی‌تواند استوری‌های شما را ببیند. بنابراین، می‌توانید ابتدا تمامی مخاطبین خود را مخفی کنید و سپس استوری خود را برای تنظیم‌کردن هایلایت بگذارید. برای افزودن به هایلایت بدون استوری، ابتدا وارد پروفایل خود شوید، سپس روی آیکون سه خط (معمولاً در بالای صفحه) ضربه بزنید و منوی باز شده را با انتخاب “تنظیمات” (Settings) انتخاب کنید.

در قسمت settings وارد گزینه privacy شوید و Private account را فعال نمایید.

در کادری که می بینید بر روی گزینه Switch to Private تب کنید. حال حساب کاربری شما به حالت شخصی عوض می شود.

پس آن در همان پنجره Privacy وارد قسمت Story شوید.

سپس بر روی گزینه Hide story from تب کرده و کلیه مخاطبین تان را به صورت دستی انتخاب کنید.

به روش‌ های معمولی، شما می‌ توانید اقدام به آپلود استوری‌ های خود کنید. سپس می‌توانید استوری‌های خود را باز کرده و به‌عنوان هایلایت‌ها ذخیره کنید. مخاطبین تان نمی توانند استوری های شما را ببینند برای اینکار جهت ایجاد هایلایت بدون استوری در پایین صفحه بر روی Highlight و پس آن Add  کلیک نمایید.

هنگامی که استوری تان تکمیل شد می توانید به صفحه Privacy باز گردید و تمام افراد را از حالت Hide یا مخفی در آوردید.

نحوه ایجاد  Close Friends برای هایلایت بدون استوری

Close Friends لیستی از دوستان شما را نشان می‌ دهد که می‌ خواهید از دیگر افرادی که شما را فالو می‌کنند جدا نمایید. در صورتی که می خواهید استوری‌ های شما را همه افراد نبینند با افزودن آنان به لیست Close Friends می‌توانید استوری و هایلایت‌ هایی را بگذارید. افرادی که دوست دارید ببینند.

همچنین امکان خالی گذاشتن این لیست وجود دارد تا کسی استوری شما را مشاهده نکند. برای قرار دادن هایلایت بدون استوری با ایجاد لیست کلوز فرند وارد پروفایل‌ تان شوید و بر روی سه خط بالای صفحه سمت راست تب نمایید. از منوی باز شده Close Friends را انتخاب کنید.

حال می‌توانید لیست افرادی که شما را فالو کردن ببینید. همچنین اشخاصی که می‌خواهید به لیست Close Friends اضافه شود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Done تب نمایید. همچنین اگر می خواهید مطمئن شوید که استوریتان را کسی نمی‌ بیند هیچکس را در این صفحه علامت‌ دار نکنید.

پس از تنظیم کردن لیست کلوز فرند خود وارد قسمت استوری شده و عکس یا فیلمتان را انتخاب کنید. در صفحه ای که می‌خواهید استوری‌ تان آپلود شود بر روی Close Friends تب کنید. پس از آپلود شدن فیلم یا عکستان می‌توانید با انتخاب گزینه Highlight و پس از آن گزینه Add به هایلایت خود بیافزایید. با استفاده از این روش تنها کسانی که در لیست کلوز فرند هستند می‌ توانند استوری و هایلایت تان را ببینند.