آموزش ادیت عکس در فتوشاپ با هوش مصنوعی

با وجود ارائه ورژن جدید از فتوشاپ که مجهز به هوش مصنوعی است این امکان وجود دارد که بعضی از کارهای فتوشاپی تان را به راحتی انجام دهید. این برنامه تحت عنوان Photoshop Beta با نام Adobe firefly مجهز به ابزار Generative Fill می باشد و شما می توانید هر قسمتی از عکس را از طریق پیام متنی و به روش دلخواه تان عوض کنید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم به نحوه ویرایش عکس با هوش مصنوعی در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پیشنهاد برتر رایانه : درباره هوش مصنوعی ChatGPT بیشتر بدانید

نحوه ویرایش عکس در فتوشاپ با هوش مصنوعی

برای این کار کافیست تا در هر بخشی از تصویر را که می خواهید انتخاب کنید و در کادر Al دستور متنی را وارد نمایید. با این شیوه می توانید قسمتی را پاک کنید به آن چیزی اضافه کنید، رنگ ها را تغییر  دهید و غیره.

برای نصب هوش مصنوعی فتوشاپ و استفاده از امکانات آن ابتدا باید برنامه Adobe Firefly دانلود نمایید و در صورت نداشتن اشتراک می بایست برنامه Creative Cloud  را نصب و اجرا کنید .

در صورت داشتن این برنامه ابتدا آن را با آخرین نسخه به روز رسانی نمایید. اکنون در صفحه اول بر روی گزینه Magically transform images with AI سپس از بخش Install جلوی Photoshop (Beta) بزنید و در نهایت صبر کنید تا برنامه نصب شود.

برای استفاده از این امکان یک برنامه جدا تحت عنوان Photoshop (Beta) روی کامپیوترتان ظاهر خواهد شد. از این طریق می‌ توانید به ویرایش عکس در فتوشاپ با هوش مصنوعی بپردازید. کار با این قابلیت بسیار راحت است تنها کافیست به شکل عادی تصویر را وارد برنامه نمایید.

 

در صورتی که می خواهید چیزی را به عکس اضافه کنید با ابزار Lasso Tool ناحیه مورد نظر را انتخاب و بر روی Generative Fill بزنید. در کادر دستور خود را به طور کوتاه وارد نمایید و سپس بر روی Generate بزنید، در صورت نداشتن این گزینه به قسمت Windows > Contextual Text Bar  بروید.

برای نمونه با وارد کردن دستور زیر یک خرس قهوه ای نشسته به بخش اضافه نمودید.

برای نمونه در زیر یک فرد را به بخش مد نظر اضافه شده است.

البته می توانید ادیت های دیگری هم بدهید فقط فرض کنید که تصویری که دارید از دو طرف خالی است.

از طریق ابزار Rectangular Marquee Tool بخش سمت چپ عکس را به شکل زیر انتخاب و به مسیر Generative Fill > Generate بروید.

اکنون فتوشاپ این بخش را با توجه به عکستان پر خواهد نمود.