روش های فارسی سازی اعداد در فتوشاپ

persian-methods-making-numbers-in-photoshop-pic-1

در هنگام تایپ فارسی در فتوشاپ ممکن است مشکلاتی از قبیل از چپ به راست نوشتن متن فارسی یا تایپ اعداد به انگلیسی به وجود آید. خوشبختانه راهکار هایی برای حل این مشکلات وجود دارد و ما در گذشته مطالبی در رابطه با تایپ فارسی در فتوشاپ در وب سایت برتر رایانه ارائه دادیم که پیشنهاد می دهیم حتماً از این مطلب دیدن کنید. اما در صورتی که در هنگام طراحی پوستر، بنر های تبلیغاتی، کارت ویزیت و… با مشکل تایپ انگلیسی اعداد رو به رو شدید توصیه می کنیم تا حتماً ادامه این مطلب را مطالعه نمایید. در واقع در ادامه قصد داریم تا تمامی روش های فارسی سازی اعداد در فتوشاپ را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: تایپ فارسی در فتوشاپ

آموزش تصویری فارسی سازی اعداد در فتوشاپ

در صورتی که قصد فارسی سازی اعداد در فتوشاپ را دارید بهتر است نسخه های جدید این نرم افزار را دانلود کنید. در واقع در نسخه ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ از زبان فارسی پشتیبانی می شود و به همین دلیل راحت تر می‌ توان اعداد را به فارسی تایپ نمود. همچنین لازم است فونت های فارسی روی فتوشاپ شما نصب و موجود باشد. پس از بررسی این موارد می توانید مراحل زیر را برای فارسی سازی اعداد پشت سر بگذارید:

بعد از باز کردن تصویری که قصد تایپ ‌فارسی روی آن را دارید از نوار بالا روی Type کلیک نمایید.

حال نشانگر موس را روی Language Options نگه دارید تا منوی جدیدی باز شود. پس از آن گزینه Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

سپس در منوی windows گزینه Character را انتخاب کنید تا پنل آن باز شود.

فارسی کردن اعداد در نرم افزار فتوشاپ

در این پنل گزینه Digits را پیدا کرده و سپس منوی کشویی کنار آن را باز نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های ذخیره تصاویر برای وب در فتوشاپ

حال به دنبال Farsi یا Hindi بگردید و روی یکی از آن ها کلیک کنید.

فارسی سازی اعداد در فتوشاپ - آموزش تصویری

بعد از انجام این تنظیمات به فارسی اعدادی را تایپ کرده و بررسی نمایید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

فارسی سازی اعداد در فتوشاپ - فونت فارسی در فتوشاپ

در صورتی که همچنان اعداد به انگلیسی تایپ می شد این مشکل مربوط به نسخه فتوشاپ شما است و پیشنهاد می دهیم تا برای حل آن یک بار فتوشاپ را ببندید و مجدداً باز کنید. پس از آن به فارسی تایپ کرده  بررسی نمایید که آیا مشکلی ایجاد شده رفع شده است یا خیر؟ همچنین بعضی از کاربران گزارش می‌ کنند که امکان دسترسی آن ها به گزینه Farsi و Hindi در قسمت Character وجود ندارد. در این شرایط احتمالاً فونت فارسی روی فتوشاپ شما نصب نیست و می توانید با دانلود فونت های فارسی آن ها را روی سیستم خود نصب کرده و این مشکل را رفع کنید.

نکاتی در رابطه با فارسی سازی اعداد در فتوشاپ

در صورتی که از روش ‌های قسمت قبلی برای فارسی سازی اعداد در فتوشاپ استفاده کردید می توانید به راحتی به تایپ فارسی اعداد پرداخته و پوستر، بنر تبلیغاتی، کارت ویزیت و… را طراحی کنید. اما ممکن است به تایپ انگلیسی نیز نیاز پیدا نمایید. در چنین شرایطی می توانید مراحلی که در قسمت قبل شرح داده شد را پشت سر گذاشته و سپس در پنل Character کادر کشویی کنار Digits را باز کرده و گزینه LTR را انتخاب کنید. به این صورت تایپ انگلیسی در دسترس تان خواهد بود و می توانید اعداد را به زبان انگلیسی تایپ نمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر متنی را به زبان فارسی تایپ کرده و اعداد نوشته شده در آن به زبان انگلیسی بود برای ویرایش متن و تغییر اعداد به فارسی در ابتدا لازم است متن مورد نظر را به حالت انتخاب در آورید و یا لایه آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت تغییرات انجام شده برای متن از پیش نوشته شده اعمال نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: آموزش نوشتن متن در فتوشاپ

امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشید مشکل ایجاد شده را رفع کرده و به تایپ اعداد فارسی در فتوشاپ بپردازید همچنین پیشنهاد می دهیم تا از دیگر مقالات مربوط به نرم افزار فتوشاپ که در وب سایت برتر رایانه قرار گرفته دیدن نمایید و در صورت ایجاد هر گونه سوال، آن را از طریق قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. همچنین شما می توانید از آموزش های دیگر سایت شامل آموزش آفیس، ویندوز، شبکه های اجتماعی و… نیز دیدن کنید. از همراهی شما سپاس گزاریم.