روش های بالا بردن سرعت اینترنت | آموزش اینترنت

methods-of-increasing-speed-internet

یکی از مهم ترین مسائلی که در دنیای اینترنت تاثیر گذار است ، سرعت بالای اینترنت می باشد . سرعت اینترنت را اپراتور و شرکت های ارائه دهنده ی شما تعیین می کنند اما برخی روش هایی وجود دارد که می تواند سرعت اینترنت خود را به راحتی افزایش دهید. در برخی موارد لازم است بعضی برنامه را نصب نموده و یا برخی تنظیمات خود را بررسی نمایید . در ادامه این مطلب روش های بالا بردن سرعت اینترنت را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : روش فعال سازی اینترنت نوترینو همراه اول

۴ روش از روش های بالا بردن سرعت اینترنت

  • نسخه های سبک تری از برنامه ها مورد نیاز را نصب کنید .

یکی از روش های بالا بردن سرعت اینترنت در گوشی های اندورید این است که از نسخه هایی که حجم سبک تری دارند استفاده نمایید . برخی از این برنامه هایی که نسخه های سبک تر خود را ارائه داده اند ، Google Maps Go , facebook lite  و facebook menssenger می باشند.

  • مرورگر کروم خود در حالت Data Saver قرار دهید .

جهت افزایش سرعت اینترنت تلفن همراه تان با سیستم عامل اندروید می توانید روی سه نقطه ی قسمت بالا سمت راست مرور گر کلیک نمایید و وارد گزینه ی setting شوید در منوی بعدی گزینه ی Data saver  را فعال نمایید . این حالت صفحات وب را فشرده سازی خواهد کرد به همین دلیل سرعت بیشتری در بارگذاری اینترنت خواهید داشت و اینترنت کمتری مصرف خواهید داشت.

  • از مرورگر های مسدود کننده تبلیغات استفاده کنید .

استفاده نمودن از مسدوده کنده ی تبلیغات یا به عبارت دیگر adblocking راهی دیگر برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندروید است  تقریبا نصفی از حجم اینترنت شما صرف باز شدن تبلیغات خواهد شد. در نتیجه اگر شما عزیزان حین باز کردن صفحات وب ، تبلیغات را باز نکنید ، سرعت اینترنت شما دو برابر می شود. در این زمینه، استفاده نمودن از برنامه opera بهترین توصیه می تواند باشد .

  • تنظیمات اینترنت را بررسی کنید .

اگر مشکلات اینترنت شما جدی تر است ، شاید لازم باشد که تنظیمات اینترنت خود را بررسی کنید  . مراحل انجام این کار در تلفن های همراه مختلف، متفاوت است. در اولین مرحله مطمئن شوید که تنظیمات شما محدود به ۳g نیست . ابتدا وارد setting شده روی internet & network کلیک نموده و mobile network را انتخاب نمایید . در نهایت در بخش preferred network type گزینه ی ۴g را انتخاب کنید.

مواردی دیگر از روش های بالا بردن سرعت اینترنت

  • فایل های اضافی را از گوشی خود حذف کنید .

در صورتی گوشی سبک تری داشته باشید ، گوشی شما سریع تر کار خواهد کرد . سعی کنید برنامه هایی را که به آن ها نیاز ندارید را حذف کنید . حتی حذف نمودن عکس، ویدیو، موسیقی و … می تواند یکی از روش های بالا بردن سرعت اینترنت محسوب می شود .

مطالعه بیشتر: قطع شدن اینترنت مرورگر ها بعد از اتصال به VPN | برتر رایانه

  • ویجت ها را غیر فعال نمایید .

ویجت برنامه های کوچک گرافیکی است که ساعت ، آب و هوا و … را نمایش می دهد . در صورتی که به آن ها نیاز ندارید بهتر است که غیر فعال کنید . این ویجت ها معمولا حاوی انیمیشن ها و افکت های گرافیکی است که ممکن است گوشی شما کند نماید .

  • به جای استفاده از وای فای از اینترنت ۴g اپراتور ها استفاده کنید .

در صورتی که در زمان متصل شدن به اینترنت احساس می کنید سرعت اینترنت شما کم شده است مشکل از گوشی شما نبوده و احتمال زیاد مشکل از اینترنت شما خواهد بود. در واقع سرعت اینترنت وای فای از اینترنت ۴g کمتر است . اگر با این مشکلات مواجه هستید بهتر است سرعت ای۱نترنت خود را تغییر دهید و یا این که کاملا از اینترنت خود را استفاده نمایید.

  • استفاده نمودن از برنامه های افزایش سرعت اینترنت گوشی

برخی از برنامه کاربردی وجود دارد که می تواند در افزایش سرعت گوشی های اندرویدی مفید واقع شود. این برنامه ها می تواند اینترنت را بهینه سازی نماید و برنامه هایی که در پس زمینه ی شما غیر فعال خواهد کرد. همچنین با استفاده از اسکریپت های خاص، سیگنال های دریافتی را بهبود می بخشد. این برنامه ها شامل  faster internet 2x ،  internet booster & optimizer ،  internet speed meter life  ،  internet speed booster  ، network master-speed test  ، speedify-faster internet و … می باشد .