روش های تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی

methods-of-changing-the-language-of-android-phones-to-persian-pic-1

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید یکی از تنظیمات گوشی خود را تغییر دهید ولی به دلیل عدم تسلط به زبان انگلیسی قادر به انجام این کار نباشید. در واقع کار کردن با گوشی موبایلی که زبان نا آشنایی دارد بسیار سخت است. یکی از قابلیت های گوشی های اندروید این است که از زبان های زیادی از جمله زبان فارسی در سیستم خود پیشتیبانی می کند. پس اگر به هر دلیلی با زبان انگلیسی گوشی خود مشکل دارید، می توانید زبان آن را به راحتی به زبان فارسی و یا هر زبانی که گوشی شما آن را پشتیبانی می کند، تغییردهید. ما در این مطلب به روش های تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی پرداختیم تا شما بدون هزینه و با صرف کمترین وقت بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: چگونگی تغییر زبان مرورگر فایر فاکس

روش تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی در گوشی شیائومی

در واقع تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی چندان پیچیده و سخت نیست و با کمی دقت می توانید خیلی ساده زبان را به زبان دلخواه تغییر دهید. تغییر زبان در گوشی های مختلف بسته به مدل گوشی شاید در یک سری جزئیات متفاوت باشد ولی در اصل چندان تفاوتی ندارند. در این قسمت ما به روش های تغییر زبان در گوشی های شیائومی می پردازیم. لطفا به مراحل دقت کنید تا بتوانید به درستی تغییر زبان گوشی خود را انجام دهید.

برای این کار در گوشی شیائومی، در مرحله ی اول وارد منوی setting شوید.

گزینه additional setting را بیابید و آن را لمس کنید.

سپس از منوی باز شده روی languages & input تپ نمایید.

در مرحله ی بعد languages را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی در گوشی های شیائومی

در مرحله ی آخر، از لیست زبان های موجود، زبان فارسی یا هر زبان دیگری که مایلید بیابید و سپس آن را تاچ نمایید. مشاهده می کنید که زبان گوشی شما به زبان فارسی تغییر پیدا کرده است.

تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی - آموزش تصویری

با این روش شما به سادگی زبان گوشی شیائومی خود را به زبان فارسی تغییر می دهید. شما می توانید برای تغییر دوباره زبان فارسی به زبان انگلیسی و یا هر زبانی که گوشی شما از آن پشتیبانی می کند، به همین روش اقدام کنید. در ادامه ی مطلب با بررسی تغییر زبان در گوشی های دیگر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: چگونگی تغییر زبان در گوگل کروم

روش تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی در گوشی سامسونگ و هواوی

همان طور که گفتیم تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی چندان کار سختی نیست و روش های تغییر زبان در گوشی های مختلف، تفاوت زیادی با هم ندارند. با این حال ما برای راحتی شما عزیزان روش های تغییر زبان در گوشی سامسونگ و هواوی را نیز بررسی می کنیم. لطفا به مراحل توجه کنید.

در مرحله ی اول وارد منوی setting شوید. البته این قسمت برای گوشی های سامسونگ یک مرحله بیشتر دارد و با کمی تفاوت ، باید بعد از ورود به منوی setting، روی قسمت General management تپ نمایید.

در مرحله ی بعد روی languages & input تاچ کنید.

سپس از صفحه ی باز شده language را انتخاب نمایید.

تغییر زبان گوشی سامسونگ به فارسی

روی Add language تپ نمایید.

از لیست زبان های نمایش داده شده زبان فارسی را بیابید و آن را لمس کنید.

در این مرحله گزینه Change را تپ نمایید.

در این قسمت برای گوشی های سامسونگ صفحه ای نمایش داده می شود که در آن سوالی مطرح است.  در جواب آن روی Set as default تاچ کنید. بعد از این مرحله تغییر زبان گوشی را مشاهده می کنید.

تغییر زبان گوشی به فارسی در گوشی سامسونگ

با طی این مراحل زبان صفحه اصلی، منوی تنظیمات، نوار ابزار و … گوشی شما کاملا فارسی می شود. به این ترتیب به راحتی در گوشی هواوی و سامسونگ نیز می توانید زبان گوشی خود را تغییر دهید. همچنین برای تغییر زبان به زبان انگلیسی نیز به همین منوال عمل کنید.

بیشتر بخوانید: مشکل فارسی نویسی ویندوز

روش تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی برند ال جی

تغییر زبان گوشی های اندرویدی به فارسی برند ال جی، تقریباً مشابه گوشی های سامسونگ و هواوی است. با این توصیف ما باز هم روش های تغییر زبان در گوشی ال جی را شرح داده ‌ایم.

برای تغییر زبان در گوشی ال جی در مرحله اول وارد منوی setting شوید.

سپس روی General تپ نمایید.

از صفحه باز شده Language and keyboard را انتخاب کنید.

در مرحله بعد روی Language ضربه بزنید.

در این قسمتAdd language  را لمس کنید.

از لیست زبان های موجود زبان فارسی را انتخاب کنید.

به همین راحتی زبان گوشی شما زبان فارسی تغییر می کند. شما می توانید زبان فارسی را در لیست زبان های گوشی خود مشاهده کنید. برای اینکه زبان های موجود را از لیست حذف نمایید روی آیکون سطل زباله تپ کنید و بعد از انتخاب زبان های مورد نظر کلمه حذف را لمس نمایید. به این ترتیب زبان مورد نظر شما از لیست زبان های موجود در گوشی حذف می شود. همان طور که مشاهده کردید تغییر زبان گوشی به زبان فارسی بسیار راحت و ساده است و شما به راحتی می توانید این کار را در گوشی های مختلف از جمله سامسونگ، شیائومی، ال جی و… انجام دهید.

نتیجه گیری

قطعا استفاده از تلفن همراه با زبانی غیر آشنا می تواند با سختی های زیادی همراه باشد. برای رفع این مشکل شما عزیزان می توانید زبان گوشی اندروید خود را تغییر دهید. ما در این مطلب ساده ترین روش های تغییر زبان در گوشی های مختلف از جمله سامسونگ، هواوی، شیائومی و ال جی را بررسی کردیم تا در صورتی که قصد تغییر زبان در گوشی خود را دارید، به راحتی این کار را انجام دهید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.