آموزش روش های اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ

learn-how-to-share-page-on-skype-pic-7

اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ در کامپیوتر یکی از قابلیت هایی است که می تواند کارایی بسیار زیادی داشته باشد. در واقع این ویژگی برای افرادی که مشاغل آنلاین دارند یا دانشجویانی که به صورت آنلاین درس می ‌خوانند بسیار مفید است و می‌ توانند از این امکان بهره کافی را ببرند. اسکایپ نیز یکی از نرم افزار هایی است که می‌ توانید از طریق آن اسکرین گوشی یا کامپیوتر خود را با دیگران شیر کنید و به اشتراک بگذارید. شما با اشتراک گذاری صفحه به راحتی می توانید سوالات و مشکلات خود را به صورت تصویری نمایش دهید و مطرح کنید. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که تمایل به استفاده از این قابلیت دارید تا انتهای این مطلب با آموزش روش های اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: ساخت و حذف اکانت اسکایپ

نحوه اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه اندروید

برای اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه اندروید ، باید از آخرین ورژن آن روی تلفن همراه خود استفاده کنید و علاوه بر آن گوشی شما از اندروید ۶ و بالاتر از آن برخوردار باشد. همچنین توجه داشته باشید که برای استفاده از این برنامه باید مجوز دسترسی به ضبط صدا و ویدیو را به آن داده باشید.

در مرحله اول بعد از باز کردن برنامه ، وارد چتی شوید که می خواهید اسکرین خود را در آن به اشتراک بگذارید. در ادامه روی دکمه Video Call ضربه بزنید. بعد از اینکه تماس برقرار شد و مخاطب پاسخ شما را داد ، روی منوی سه نقطه که در پایین صفحه قرار دارد تپ کنید.

شیوه و روش های اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ

سپس از گزینه های نمایش داده شده Share screen را انتخاب نمایید.

آموزش کامل روش های اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ

با این کار سوالی مطرح می شود که تاییدیه ای برای اشتراک گذاری صفحه از شما می‌ خواهد. روی Start Now تاچ کنید و در صورتی که نمی ‌خواهید همیشه این سوال به شما نمایش داده شود ، تیک گزینه Don’t Ask Again را نیز بزنید. بعد از انجام این کار می توانید از اسکایپ خارج شوید و اقدامات مورد نظر را روی اسکرین گوشی خود انجام دهید. هر زمان که قصد پایان دادن شیر اسکرین را داشتید می توانید با انتخاب گزینه End Call تماس را به طور کلی قطع کنید یا اینکه در محیط اسکایپ روی دکمه Stop sharing بزنید.

بیشتر بخوانید:بهترین روش های ضبط مکالمات در اندروید

نحوه اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه IOS

به منظور اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه IOS توجه داشته باشید که نسخه ios از ۱۱ بالاتر باشد و از آخرین نسخه اسکایپ نیز استفاده کنید. بعد از اینکه وارد نرم ‌افزار شدید چت مورد نظر خود را انتخاب کنید و با تپ روی Video Call تماس تصویری برقرار نمایید. وقتی تماس تصویری برقرار شد ، منوی سه نقطه را تاچ نمایید و بعد از انتخاب گزینه Share Screen روی Skype بزنید. در ادامه روی Start Broadcast تپ نمایید.

نحوه اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه اندروید

با انجام این کار در بالای صفحه علامت قرمز رنگی نمایش داده می شود که مدت زمان اشتراک گذاری صفحه را از ابتدا نشان می دهد. البته در آیپد ها و گوشی های آیفون قدیمی به جای علامت قرمز رنگ ، نوار قرمز رنگی نمایش داده می شود. بعد از انجام این اقدامات می توانید وارد برنامه‌ های دیگر شوید و هر زمان که قصد اتمام شیر اسکرین را داشتید از Stop sharing یا End Call برای پایان دادن به اشتراک گذاری صفحه خود یا قطع کردن تماس استفاده کنید.

نحوه اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه IOS

همچنین برای پایان دادن به اشتراک گذاری صفحه خود می توانید روی تایمر قرمز رنگ نیز ضربه بزنید تا بلافاصله قطع شود.

در ادامه روش هایی دیگری را نیز بررسی خواهیم کرد. همچنان همراه ما باشید.

پیشنهاد می شود مطلب معرفی بهترین برنامه های تماس تصویری اندروید را نیز مطالعه نمایید.

روش اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه دسکتاپ

به منظور اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه دسکتاپ در مک و ویندوز ، ابتدا وارد محیط برنامه شوید و سپس با فرد مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در ادامه بعد از برقراری تماس از پایین صفحه Share screen را انتخاب کنید. با این کار سیستم از شما می پرسد که آیا قصد ارسال صدای سیستم را نیز دارید یا خیر. می توانید از این قابلیت هنگامی که قصد پخش ویدیو دارید استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که در برخی مواقع این کار حرف زدن روی ویدیو را کمی سخت می‌ کند و از کیفیت آن می کاهد.

نحوه اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه آیفون

اگر از مک استفاده می کنید سوالی به شما نمایش داده می شود که می پرسد آیا می خواهید اسکرین خود را شیر کنید یا خیر که باید آن را تایید نمایید. همچنین اگر پیغامی در رابطه با نداشتن مجوز برای اشتراک گذاری دسکتاپ در اسکایپ دریافت کردید وارد قسمت System Preferences شوید. سپس بعد از انتخاب Security & Privacy روی Screen Recording که در سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید و مجوز های لازم را به اسکایپ بدهید.

روش اشتراک گذاری صفحه در اسکایپ نسخه دسکتاپ

هنگامی که اشتراک گذاری صفحه آغاز شود دور تا دور آن خط زردی مشاهده خواهد شد. لازم به ذکر است که گاهی اوقات ممکن است تصویر با چند ثانیه تاخیر به مخاطب برسد.