آشنایی با اپلیکیشن zoom

familiarity-with-the-zoom-app

امروزه به دلیل شیوع کرونا مجبور به دور کاری هستیم به همین منظور حتماً درباره برنامه ی زوم شنیده اید . زوم یکی از برنامه هایی است که برای کسب و کار مناسب است و مجهز به ابزار هایی برای برگزاری ویدئو کنفرانس و فرستادن پیام گروهی می باشد . این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که بتوانید در زمانی که امکان شرکت حضوری در جلسات وجود ندارد ، از طریق وب کم یا تلفن همراه خود با دیگر همکاران و با مدیرتان ارتباط داشته باشید . امروزه در سراسر دنیا برنامه زوم کاربردی ترین اپلیکیشن می باشد . در ادامه این مطلب از برتر رایانه اطلاعاتی را در زمینه اپلیکیشن zoom در اختیار تان قرار خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : نرم افزار های پخش کتاب صوتی

ویژگی های اپلیکیشن zoom

اپلیکیشن zoom یکی از کاربردی ترین و بهترین نرم افزار های برقرار ارتباط می باشد که امکان برگزاری جلسات به صورت یک به یک را دارد و میزبان جلسات زوم می تواند علاوه بر تعامل با تمامی شرکت کنندگان به صورت همزمان ، بطور مجزا با آنها به صورت یک به یک نیز ارتباط داشته باشد . ویدئو کنفرانس های گروهی نیز می توانند تا حداکثر ۵۰۰ شرکت کننده را تشکیل دهد . توجه داشته باشید که با نسخه های رایگان این برنامه می توانید نشست تا حداکثر ۱۰۰ شرکت کننده و برای مدت حداکثر ۴۰۰ دقیقه را تجریه داشته باشید . امکان اشتراک گذاری صفحه ی نمایش و یا اسکرین شیر عکس سبب شده است تا بتوانید تصاویری را که در لحظه می ببینید ، برای همه شرکت کنندگان در نشست به صورت کاملا مجزا برای تک تک افراد بفرستید تا هر آن چه که شما مشاهده می کنید را ببینند . قسمتی در این برنامه وجود دارد که می توانید به راحتی به تماس شماره تلفن های موجود دسترسی داشته باشید . همچنین می توانید به راحتی دوستان خود را به این نرم افزار دعوت نمایید . در صورتی که شما عزیزان قابلیت اتصال به اینترنت وای فای ، ۳G و ۴G را دارید می توانید به راحتی از این اپلیکیشن استفاده نمایید .

بیشتر بدانید : تقویم سال ۱۳۹۹ | دانلود رایگان تقویم سال ۱۳۹۹

آشنایی با اپلیکیشن zoom - تصویر یک

طریقه استفاده از اپلیکیشن zoom

جهت  شروع کار با اپلیکیشن zoom ، به سادگی ابتدا این نرم‌افزار را از اینترنت دانلود نموده و روی کامپیوتر رومیزی یا تلفن همراه خود نصب کنید . وارد بخش دانلود سایت Zoom شده و متناسب با سیستم ‌عامل کامپیوتر و لپ‌تاپ خود یک نسخه آن را دانلود کنید. از اپ ‌استور یا گوگل ‌پلی هم می‌توانید نسخه مخصوص گوشی خود را دانلود نمایید.

آشنایی با اپلیکیشن zoom - تصویر 4

• ابتدا نرم‌ افزار زوم را اجرا کردید .

• باید یکی از گزینه‌های Join a Meeting یا Sign In را انتخاب نمایید .

• گزینه Join a Meeting برای افرادی است که می‌خواهند با دیگران در زوم ویدیو کنفرانس برقرار کنند و نیاز دارند به صورت یک تماس ویدیویی را راه‌اندازی نمایند ؛ بهتر می باشد.

• اگر در پلتفرم زوم رجیستر و ثبت ‌نام نکردید ولی یک لینک یا شناسانه برای ورود به ویدیو کنفرانس دارید؛ نیازی به Sign In ندارید.

• افرادی که Sign In را انتخاب می‌کنند باید یک اکانت کامل در پلتفرم زوم ساخته و برای ویدیو کنفرانس‌ها و جلسات ویدیویی خود تنظیمات و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

• پس از پیکربندی اکانت به یکی از صفحات Zoom هدایت خواهید شد محلی که باید یک جلسه جدید را استارت بزنید و افراد دیگر را به آن جلسه دعوت نمایید .

• جلسه را برنامه‌ریزی و تنظیمات میهمان‌ها را وارد کنید.

• شما می‌توانید صفحه Zoom Room را با استفاده از لینک یا شناسه با دیگران به اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم وارد جلسه شوند.

• شما می‌توانید در این برنامه برای جلسات آینده خود هم برنامه‌ریزی کنید و تاریخ و ساعت مشخص نمایید .

• در صفحه اصلی نرم ‌افزار زوم به شما یادآوری می‌شود جلسه بعدی چه زمانی خواهد بود .

با کلیک بر روی لینک با نرم افزار Connectify Hotspot آشناشوید

وقتی جلسه آغاز می‌شود  می‌توانید تصویر خودتان و دیگران را مشاهده کنید. افراد می‌توانند صفحه خانگی خود را به اشتراک بگذارند تا دیگران آن را مشاهده کنند . زمانی که اولین جلسه رسمی خود را در زوم برگزار کردید ، حالا زمان جست و جو در تنظیمات و امکانات جانبی این پلتفرم ویدیو کنفرانس می باشد . همه مکالمات و چت‌های شما با افراد و گروه‌های مختلف در برگه Chat ذخیره می‌شوند تا بعدا بتوانید دوباره به آن‌ها مراجعه نمایید . شما عزیزان می توانید به راحتی پیام های مهم را ستاره گذاری نمایید و از ارتباطات خود اسکرین شات بگیرید .

آشنایی با اپلیکیشن zoom - تصویر دو