معرفی کاربردی ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

introducing-the-most-practical-programs-for-restoring-old-photos-pic-6

عکس های قدیمی که در آلبوم نگهداری می شوند با گذشت زمان دچار کهنگی و پوسیدگی می ‌گردند. از آنجایی که این تصاویر می توانند خاطرات شیرین زیادی را برای شما زنده کنند ، این اتفاق می تواند کمی ناراحت کننده به نظر برسد. البته با اینکه روشی برای بازسازی بافت کاغذ و عکس چاپ شده وجود ندارد اما جای نگرانی نیست و ‌توانید به کمک برنامه ها و ابزار های آنلاینی که به این منظور طراحی شده اند تصاویر قدیمی خود را ترمیم کنید. در این مطلب برخی از برنامه های ترمیم عکس های قدیمی را معرفی و بررسی خواهیم کرد که می توانند جان تازه ای به عکس های شما ببخشند. نسخه کامل این برنامه ها از سرویس های معتبر داخلی قابل تهیه است. لطفا با ما همراه باشید.

خوشیختانه به کمک برنامه های ترمیم عکس های قدیمی می توانید مجددا عکس های قدیمی و آسیب دیده را بازسازی کنید و رنگ و لعاب تازه ای به آن ها ببخشید.

بیشتر بخوانید: طریقه عکس گرفتن با حالت پرتره در گوشی سامسونگ

بررسی پر کاربرد ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه PhotoGlory: این نرم افزار قابلیت های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید به کمک آن یک یا چند تصویر را به صورت همزمان ویرایش کنید. به علاوه امکان رنگی کردن تصاویر نیز برای شما وجود دارد و با اینکه ترمیم تصاویر به صورت خودکار انجام می شود اما می ‌توانید مطابق سلیقه خود نیز این تنظیمات را انجام دهید.

بررسی پر کاربرد ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه SoftOrbits Photo Retoucher: این اپلیکیشن نیز بسیار کاربردی بوده و برای تبدیل عکس قدیمی به جدید مناسب است. به علاوه امکانات و قابلیت های فراوانی برای ویرایش تصویر در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید بازسازی تصاویر را به صورت خودکار یا دستی انجام دهید. همچنین امکان بازسازی و ترمیم تصاویر تار شده و رنگی کردن تصاویر نیز از طریق این برنامه فراهم است.

معرفی ابزار های آنلاین و برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه AKVIS Retoucher: این نرم افزار نیز به عنوان یکی از برنامه های ترمیم عکس های قدیمی پرکاربرد شناخته می شود که ابزار های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد و به کمک آن ها می توانید هر گونه چین ، خط خوردگی و… را ترمیم کنید. خوشبختانه با استفاده از این نرم افزار اهمیتی ندارد که اشکال تصویر شما تا چه حد بزرگ است ؛ چرا که ابزار های این برنامه تمام ایرادات را پوشش می ‌دهد.

شناخته شده ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه PhotoWorks Intelligent Photo Editor: این اپلیکیشن نیز برای افزایش کیفیت عکس های قدیمی کاربرد دارد و از آنجایی که هوش مصنوعی این برنامه بسیار بالاست ، علاوه بر امکان رنگی کردن تصاویر می توانید از قابلیت صاف کردن پوست ، سفید کردن دندان و… نیز استفاده نمایید. تنظیمات این برنامه نیز به صورت اتوماتیک یا دستی قابل اعمال است.

برنامه Retouch Pilot: خوشبختانه این برنامه رایگان بوده و علاوه بر این که حجم کمی دارد برای رنگی کردن تصاویر قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های سرچ عکس در گوگل

معرفی ابزار های آنلاین و برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه Luminar 4: به کمک این برنامه می توانید هر نوع عکس ، چه قدیمی و چه جدید را ترمیم کنید و به آن جلوه ببخشید. همچنین علاوه بر اینکه با استفاده از این نرم افزار می توانید سایه ها را تنظیم و رنگ ها را زنده کنید ، امکان استفاده از فیلتر ها و افکت های مختلف نیز وجود دارد.

معرفی کاربردی ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

سایت Colourise.com: این سرویس آنلاین برای رنگی کردن تصاویر قدیمی کاربرد دارد و تمام تنظیمات آن به صورت اتوماتیک انجام می شود. در واقع اگر قصد استفاده از این ابزار را دارید کافیست تصویر خود را آپلود نموده و روی دکمه کلیک کنید.

سایت VanceAI: به کمک این سایت نیز می توانید چند عکس را به شکل همزمان رنگی کنید. توجه داشته باشید که عکس های مورد نظر شما نباید بزرگ باشند. خوشبختانه سرعت عمل این سرویس بالاست و تغییرات به سرعت اعمال می گردند.

معرفی کاربردی ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی - برتر رایانه

سایت Nvidia Image Inpainting: این ابزار نیز به صورت آنلاین و رایگان قابل استفاده است و علاوه بر اینکه می توانید تصاویر را رنگی کنید ، امکان حذف اشیا اضافی و ترمیم بخش‌ های خراب شده عکس نیز وجود دارد.

سایت VanceAI Photo Restorer: اگر تجربه کافی برای استفاده از این ابزار ها را ندارید می ‌توانید به کمک این سایت که یکی از برنامه های ترمیم عکس های قدیمی می باشد کار خود را به راحتی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش تبدیل فرمت عکس HEIC به JPG در گوشی آیفون

شناخته شده ترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی

برنامه Adobe Photoshop CC: اگر بخواهیم یکی از معروفترین برنامه های ترمیم عکس های قدیمی را معرفی کنیم ، باید از Adobe Photoshop CC نام ببریم. این برنامه برای تمامی افراد به خصوص کسانی که در زمینه عکاسی و ویرایش تصاویر فعالیت دارند آشناست. به طور کلی می توان گفت فتوشاپ به طور کامل نیاز های یک ویرایشگر را تامین می کند و از نقاط قوت آن نیز می ‌توان به امکان نصب آن در دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف اشاره کرد.