راه حل فوری برای رفع مشکل نیامدن پیامک بانکی

immediate-solution-to-solve-the-problem-of-banking-message-not-coming

با توجه به اینکه بسیاری از ما در طول روز تراکنش‌های مختلفی را انجام می‌دهیم و نیمی از فعالیت‌های ما همچون خرید کارت به کارتی، خرید شارژ و غیره از طریق حساب و کارت بانکی انجام می‌شود. بسیاری از افراد شماره تلفن خود را نزد بانک جهت دریافت پیامک‌های بانکی ثبت نموده اند تا از این طریق پس از هر تراکنش اس‌ ام‌ اس آن بر روی شماره موبایل در دسترس قرار گیرد. با اینکار از مانده حساب و فعالیت‌های روزمره که با انجام کارت بانکی صورت می‌گیرد مطلع شوند. متاسفانه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی اس ام‌ اس بانکی پس از هر بار کارت کشیدن برای شما ارسال نمی‌شود و این موضوع خیلی آزاردهنده می‌باشد. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم تا در رابطه با راه حل‌های فوری در رابطه با مشکل عدم دریافت پیامک بانکی صحبت نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های شناسایی رسید بانکی فیک و قلابی

عدم دریافت پیامک بانکی به علت مشکل در گوشی یا عملکرد سیم کارت

در صورتی که اس ام‌ اس پیامکی بانک برایتان نمی‌ آید در وهله اول باید از عملکرد درست سیم کارت موبایل خود مطمئن شوید. جهت انجام این کار می‌توانید خط گوشی را در یک گوشی دیگر بگذارید و مسئله فرستادن اس‌ام‌اس را چک کنید. در صورتی که خط شما در یک گوشی دیگر فعال باشد می‌ بایست تا گوشی خود را آپدیت یا ریست فکتوری نمایید.

نکته قابل توجه اینکه در صورت ریست فکتوری کردن موبایل تمامی اطلاعات و داده‌های گوشی‌تان پاک خواهد شد.

فعال کردن پیامک بانکی از طریق برنامه جهت رفع مشکل نیامدن پیامک بانکی به گوشی

داشتن رمز دوم پویا یا اس‌ام‌اس بانک با استفاده از همراه بانک می‌تواند علت قطع شدن پیامک بانکی باشد. در صورتی که پیامک رمز دوم پویا برایتان فرستاده نشود امکان دارد علتش این باشد که ارسال رمز از طریق اپ فعال سازی شده است. در این مواقع جهت دریافت رمز پویا می‌بایست از اپ رمز پویا بانک تان استفاده کنید.

ثبت شماره اشتباه علت عدم دریافت اس‌ام‌اس بانکی

این احتمال نیز وجود دارد که شماره اس‌ ام‌ اس بانکتان در سیستم بانک مورد نظر به اشتباه ثبت شده باشد. در این مواقع نمی‌توانید پیامک بانکی دریافت کنید. در این مواقع می‌بایست به صورت حضوری به یکی از شعب بانک مورد نظر مراجعه نموده و درخواست کنید تا شماره‌تان اصلاح شود.

علت دیگر این است که بعضی از بانک‌ ها تراکنش‌های زیر سقف مجاز، اس‌ ام‌ اسی ارسال نمی‌ کنند. برای نمونه کاربران که کارت عابر یا حساب بانکی شان در بانک ملی می‌ باشند نمی‌توانند پیامک‌های مربوط به تراکنش‌های کمتر از ۳۰ هزار تومان را دریافت نمایند. برای اطلاع از ریز مبلغ‌ها می‌بایست درخواست آن را به بانک مربوطه بدهید و یا اینکه از طریق اپ یا سرویس آنلاین بانک برای مشاهده موجودی اقدام کنید.

بلاک بودن شماره یا اسپم شدن در گوشی موبایل علت عدم دریافت اس‌ام‌اس بانکی

یکی دیگر از دلایل عدم دریافت اس ام اس بانک این است که امکان دارد شماره بانک توسط گوشیتان و یا برنامه‌های بلاک اسپم یا بلاک شده باشد. جهت بررسی این موضوع می‌بایست به قسمت Message یا همان برنامه اس‌ام‌اس گوشی خود بروید.

در این جا ما برنامه مسیج پیش فرض گوگل گوشی اندروید سامسونگ را تست خواهیم نمود. شما می بایست برای یادگیری نحوه ورود به بخش بلاک اس‌ام‌اس گوشیتان بتوانید در اینترنت سرچ کنید.

بر روی عکس پروفایل خود در قسمت بالا تب نمایید گزینه را انتخاب نموده این قسمت مشاهده کنید که آیا شماره بانک اشتباها در قسمت بلاک‌ها یا اسپم‌ها قرار گرفته است یا نه در صورت وجود بر روی گزینه جهت فعال سازی مجدد پیامک بانک تب کنید.

 

سایر راه حل‌های موجود جهت مشکل عدم دریافت اس‌ام‌اس

در صورت پرداخت هزینه پیامک توسط بانک از حسابتان کم نشده باشد شما قادر به دریافت پیامک بانکی نخواهید بود. در این حالت باید به بانک مربوطه مراجعه نموده اقدام به فعال کردن دوباره اس‌ام‌اس بانک نمایید یا اگر بانک مورد نظرتان قابلیت واریز مبلغ فعال‌سازی پیامک به حسابشان را دارد می‌توانید بعد از واریز مبلغ از طریق اپ دریافت پیامک بانکی را فعال کنید.

گاهی اوقات مشکل در حساب است که باید جهت بررسی این موضوع به صورت حضوری به بانک مربوطه مراجعه و پیگیری نمایید.

همچنین به روز نبودن برنامه‌های گوشی و سایر تنظیمات دیگر دلایل قطع شدن اس‌ام‌اس بانک است، پس سعی کنید ساعت و سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی کنید. همچنین چک نمایید که خط شما فعال است یا نه ی‌توانید جهت اطمینان حالت هواپیمای گوشی را نیز فعال کنید.

مغایرت در شماره گوشی با نام صاحب حساب موجب می‌شود تا نتوانید پیامک بانکی دریافت کنید. پس جهت بررسی این عامل نیز به صورت حضوری به بانک رفته و شماره صاحب کنید که به نام صاحب حساب است.