نحوه استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام

how-to-use-the-remix-feature-of-instagram-reels-pic-1

یکی از جدیدترین قابلیت هایی که اینستاگرام در رقابت با تیک تاک ارائه داده قابلیت ریمیکس ریلز می باشد که با استفاده از آن می توانید ویدیو های جذابی را بسازید. این قابلیت به تازگی به اینستاگرام اضافه شده و به مرور برای تمامی کاربران فعال خواهد شد بنابراین در صورتی که هنوز به قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام دسترسی ندارید بهتر است تا مدتی منتظر باشید و حتماً اینستاگرام خود را به روز رسانی نمایید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا نحوه استفاده از قابلیت Remix Reels را آموزش دهیم و امیدواریم مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی در رابطه با این قابلیت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. لطفا همراه ما باشید.

نحوه فعال سازی ریمیکس ریلز اینستاگرام

مرحله ۱: در صورتی که قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام برای شما فعال شده می توانید به سربرگ Reels بروید و پس از آن روی سه نقطه ای که در قسمت بالا و راست برنامه قرار گرفته ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال از میان گزینه های موجود Remix This Reel را انتخاب کنید.

ریمیکس ریلز اینستاگرام - نحوه فعال سازی

مرحله ۳: به این صورت امکان ضبط ویدیو برای شما فراهم می شود و در صورتی که قصد داشته باشید تا ویدیویی که از قبل ضبط کرده اید را از گالری انتخاب کنید این امکان برای شما وجود دارد. بنابراین می توانید روی علامت گالری که در پایین صفحه قرار گرفته ضربه بزنید و سپس ویدیوی مورد نظر را انتخاب نمایید.

مرحله ۴: به این صورت انواع افکت، تایمر و قابلیت های دیگر در اختیار شما قرار می ‌گیرند که می توانید با استفاده از آن ها ویدیو های خود را ویرایش کنید.

مرحله ۵: همچنین در این بخش (در قسمت بالای صفحه) یک علامت میکروفون وجود دارد که اگر روی آن ضربه بزنید امکان ضبط صدا نیز برای شما فراهم می شود بنابراین می توانید تغییرات مورد نظر را روی ویدیو ها اعمال کرده و در نهایت گزینه Next را انتخاب کنید.

ریمیکس ریلز اینستاگرام - روش های فعال سازی

مرحله ۶: پس از آن برای ویدیو مورد نظر یک کپشن بنویسید و عکس کاور ویدیو را انتخاب نمایید.

مرحله ۷: انتخاب این عکس بسیار مهم است چرا که باعث ترغیب دیگران به تماشای ویدیو های شما خواهد شد. بنابراین عکسی که دارای جذابیت‌ های بصری باشد را انتخاب کنید و در نهایت می توانید پست را به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که قابلیت ریلز برای بسیاری از اکانت ها فعال نشده و ممکن است در ادامه بتوانید از آن استفاده کنید.

فعال کردن ریمیکس ریلز اینستاگرام در پست های قبلی

در صورتی که پست هایی را در گذشته به اشتراک گذاشته باشید و هم اکنون قصد ریمیکس کردن آن‌ ها را داشته باشید این امکان فراهم نخواهد بود و نمی توانید گزینه Remix this Reel را مشاهده کنید. بنابراین لازم است تا در چنین مواردی این گزینه را به صورت دستی فعال کنید. برای اینکار یکی از پست های قدیمی خود را باز کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: بعد از باز کردن ریلز قدیمی برای فعال کردن ریمیکس ریلز اینستاگرام روی سه نقطه ای که در قسمت پایین و سمت راست قرار گرفته تپ نمایید.

مرحله ۲: حال گزینه Enable Remixing را فعال کنید. توجه داشته باشید که با فعال کردن این گزینه سایرین نیز می توانند ریلز شما را ریمیکس کنند.

فعال کردن ریمیکس ریلز برای یک پست ریلز

مرحله ۳: سپس می توانید سایر مراحل قسمت قبل را انجام داده و به ریمیکس ریلز مورد نظر بپردازید.

غیر فعال کردن ریمیکس ریلز

مرحله ۱: در صورتی که قصد غیر فعال کردن این قابلیت را برای یکی از ویدیو های ریلز دارید می توانید ابتدا ویدیوی مورد نظر را باز کرده و سپس روی سه نقطه ای که در قسمت پایین قرار گرفته ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال گزینه Disable Remixing را انتخاب کرده و برای تایید اینستاگرام مجدداً روی Disable تپ کنید.

غیر فعال کردن ریمیکس ریلز

غیر فعال سازی ریمیکس ریلز

اما اگر قصد دارید تا این قابلیت را برای تمامی ریلز ها غیر فعال کنید احتیاج است تا مراحل دیگری را پشت سر بگذارید.

مرحله ۱: ابتدا وارد Settings اینستاگرام شده و سپس Privacy را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن قابلیت ریمیکس ریلز برای تمامی پست ها

مرحله ۲: سپس روی گزینه Reels ضربه بزنید.

مرحله ۳: Enable Remixing را انتخاب کرده و با تپ کردن روی کلید کشویی کنار آن این قابلیت را غیر فعال کنید.

روش های غیر فعال کردن ریمیکس ریلز در اینستاگرام

از شما برای مطالعه این مطلب سپاس گزاریم و لحظات خوب و خوشی را برای شما آرزومندیم.