نحوه جلوگیری از مشاهده دقیق مکان لوکیشن در اینستاگرام

how-to-prevent-from-viewing-the-accurate-location-org-pic

امروزه اینستاگرام به یکی از اپلیکیشن های پرکاربرد و محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. این اپلیکیشن می تواند به محل دقیق لوکیشن کاربران دسترسی داشته باشد و همین باعث شده است که بسیاری از کاربران نگران به اشتراک گذاشتن مکان دقیق آن ها با کاربران دیگر باشند. اما کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود که مجوز دسترسی به آدرس دقیق را غیر فعال نمایند و امکان دسترسی به لوکیشن تقریبی را به اپلیکیشن اینستاگرام بدهند. لازم به ذکر است که قبلاً این قابلیت تنها توسط کاربران آیفون قابل تنظیم بود اما به تازگی اینستاگرام فعال و غیرفعال کردن این قابلیت را اختیاری کرده است و کاربران اندروید نیز می ‌توانند این قابلیت را غیر فعال کنند. در این بخش از برتر رایانه با آموزش نحوه جلوگیری از مشاهده دقیق مکان و لوکیشن در اینستاگرام با شما همراه خواهیم بود.

مقاله پیشنهادی : علت کار نکردن لوکیشن اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون

آموزش جلوگیری از مشاهده دقیق مکان لوکیشن در اینستاگرام

در این بخش شما عزیزان را با طریقه جلوگیری از مشاهده دقیق مکان لوکیشن در اینستاگرام گوشی آیفون آشنا خواهیم کرد. زمانی که اپلیکیشنی را در گوشی های آیفون نصب می کنید از شما درخواست می شود که مجوزی را با عنوان دسترسی به مکان فعال کنید.

در این هنگام کاربران آیفون می‌ توانند گزینه Precise یا لوکیشن دقیق را غیرفعال نمایند.

گزینه Precise یا لوکیشن دقیق

لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید این دسترسی به مکان را تنها برای یکبار و در زمان استفاده از اپلیکیشن فعال نمایید.

با این کار در هر زمان که وارد اپلیکیشن شوید درخواستی به عنوان مجوز دسترسی به مکان دقیق فعال خواهد شد و شما کاربران می توانید گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که دسترسی به لوکیشن دقیق تنها گزینه در iOS 14 می باشد و به صورت پیش فرض برای اغلب اپلیکیشن های موجود فعال است. در صورتی که شما از کاربران iOS 14 هستید می‌ توانید این گزینه را غیر فعال نمایید.

توجه داشته باشید که اگر این گزینه برای شما فعال باشد لوکیشن دقیق شما برای مخاطبین تان ارسال نخواهد شد. مگر اینکه خودتان لوکیشن دقیق را در پست یا استوری قرار دهید.

لازم به ذکر است که لوکیشن مکانی که در پست یا استوری اینستاگرام تگ می شود بستگی به آنچه خودتان قرارداده اید دارد و به فعال بودن  Precise Location مرتبط نمی باشد. اگرچه این گزینه نیز فعال باشد در جایی به اشتراک گذاشته نخواهد شد مگر اینکه خودتان آن را انتخاب کرده باشید.

به منظور غیر فعال کردن این قابلیت در گوشی آیفون مسیر  Settings > Instagram > Location > Precise Location را طی کنید. سپس Precise Location را غیر فعال نمایید.

 

طریقه حذف دقیق مکان لوکیشن در اینستاگرام گوشی آیفون

به منظور حذف دقیق مکان لوکیشن در اینستاگرام ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید. از گزینه های موجود بر روی Privacy ضربه بزنید.

در مرحله بعدی  Location Services  را انتخاب کنید.

سپس علامتی که روبه روی آن قرار دارد را خاموش کرده و بر روی حالت  Turn Off ضربه بزنید.

با این کار شما کاربران دسترسی تمامی برنامه ها را به مکان دقیق خود غیرفعال خواهید کرد. از این رو هنگام استفاده از برنامه هایی که نیاز به دسترسی به لوکیشن دارند مانند برنامه  Maps  باید به صورت مجدد این قابلیت را فعال نمایید.

طریقه خاموش کردن لوکیشن از اینستاگرام در گوشی اندروید

کاربران گوشی اندروید در ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی خود شوند. سپس از گزینه های موجود App  و سپس manage apps را انتخاب نمایید.

بعد از آن فهرست اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی شما نمایان خواهد شد.از بین برنامه های موجود Instagram  را انتخاب نمایید.

پس از آن بر روی App Permissions ضربه بزنید. در مرحله بعدی از گزینه های موجود Location را انتخاب نمایید.

سپس گزینه Use Precise Location را غیرفعال کنید تا دسترسی به لوکیشن شما بسته شود.

برداشتن لوکیشن از پست اینستاگرام

پس از طی مراحل گفته شده اینستاگرام دیگر دسترسی به لوکیشن دقیق شما را ندارد اما لوکیشن هایی که در پست های قبلی به اشتراک گذاشتید وجود دارند. در این صورت باید آن ها را حذف نمایید. برای این کار پست مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از آن بر روی سه نقطه بالا پست ضربه بزنید. از بین گزینه های موجود Edit  را انتخاب نمایید. در مرحله بعدی لوکیشن قرار داده شده را انتخاب کنید و علامت ضربدر کنار آن را انتخاب کنید تا لوکیشن قرار داده شده پاک شود. توجه داشته باشید که در گوشی های اندروید به جای علامت ضربدر باید بر روی گزینه Remove Location ضربه بزنید.