نحوه اطلاع از بن شدن اکانت اینستاگرام و روش های رفع آن

how-to-know-about-getting-an-instagram-account-and-fixing-it-pic-3

احتمالا کاربری که در حال مطالعه این مطلب می باشد یکی از کسانی است که از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کند. الگوریتم های این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که اگر از آن ها پیروی کنید و این قوانین را مد نظر قرار دهید ، پیج شما رشد می کند و بازدید آن بالا می رود و در مقابل اگر این موارد را رعایت نکنید صفحه شما افت می کند که چندان مطلوب نیست. معمولا در چنین مواقعی اکانت اینستاگرام شما مسدود می شود ؛ به گونه ای که نمی توانید کاملا از امکانات آن بهره مند شوید و برخی قابلیت ها برای شما غیر فعال می گردد. در این مطلب از برتر رایانه اطلاعات کاملی در مورد نحوه اطلاع از بن شدن اکانت اینستاگرام و روش های رفع آن ارائه می دهیم که به احتمال زیاد برای شما مفید و کاربردی خواهد بود.

بن شدن اکانت اینستاگرام یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که ممکن است اکثر یپج ها به خصوص صفحات بزرگ حداقل یکبار به آن دچار شوند. در این مطلب با بررسی کامل بن شدن اکانت اینستاگرام همراه ما باشید.

دلایل بن شدن اکانت اینستاگرام

محدود شدن اکانت در اینستاگرام دلایل متعددی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. در صورتی که سن کاربر از ۱۳ سال کمتر باشد یا اینکه تصاویری برخلاف قوانین اینستاگرام توسط کاربر پست شده یا قانون کپی رایت را رعایت نکرده باشد اینستاگرام اکانت را محدود می کند. به علاوه اگر کاربر از اینستاگرام برای انجام کار های غیرقانونی استفاده کند و یا اینکه سایر کاربران را تهدید نموده و آزار دهد ، به زودی شاهد بن شدن اکانت اینستاگرام خود خواهد بود. همچنین پیشنهاد می کنیم برای افزایش تعداد لایک و فالوور از بات استفاده نکنید و فالوور نخرید تا اینستاگرام اکانت شما را اسپم شناسایی نکند. از طرفی توجه کنید که فعالیت های ربات گونه مانند لایک کردن و کامنت گذاشتن پشت سر هم نیز می تواند از جمله دلایل بن شدن اکانت شما باشد. شما می توانید در هر ساعت نهایتا ۶۰ کامنت بگذارید که البته این مقدار برای اکانت های جدید ۳۰ کامنت است. همچنین پیشنهاد می کنیم برای مدیریت یک اکانت از چند دستگاه استفاده نکنید و بکارگیری هشتگ های ممنوع شده در اینستاگرام را به صفر برسانید. به علاوه بهتر است از برنامه های واسط برای مدیریت اکانت خود کمک نگیرید ؛ چرا که می تواند از جمله دلایل این اتفاق باشد. البته دلایل دیگری نیز برای این اتفاق وجود دارد که ریپورت شدن پست یا اکانت شما توسط دیگر کاربران می تواند یکی از آن ها باشد. لازم به ذکر است اکانت هایی که به تازگی ایجاد شده اند و مرتکب خطایی می شوند یا بر خلاف قوانین اینستاگرام عمل می کنند سریعتر شناسایی و بن می شوند.

انواع بن شدن اکانت اینستاگرام و چگونگی اطلاع از آن

در این بخش نیز انواع مسدودیت اکانت را بررسی خواهیم کرد:

Blocked action: با اینکه میزان فعالیت مشخصی در طول روز برای اکانت های اینستاگرامی در نظر گرفته نشده اما توصیه می کنیم بیش از ۱۴۰ اقدام در یک روز نداشته باشید ؛ به این معنی که لایک ، فالو ، آنفالو ، کامنت و… را به صورت پشت سرهم و متوالی انجام ندهید. در صورتی که به این نکته توجه نداشته باشید اکانت اینستاگرامی شما به عنوان اسپم یا بات شناخته می شود.

Shadowban: در صورتی که از هشتگ های ممنوعه استفاده کنید و یا بیش از حد مجاز پست منتشر نمایید ، حساب شما شادوبن خواهد شد. در چنین حالتی شما قادر به استفاده از اکانت خود خواهید بود اما پست های شما در بخش هشتگ ها قابل جستجو نیست.

Ban: همچنین اگر نقض قوانین را ادامه دهید و به آن ها توجه نداشته باشید ، اکانت شما برای همیشه مسدود خواهد شد ؛ به این معنی که نمی توانید از نام کاربری اکانت ، ایمیل یا آی پی دستگاه برای ورود به حساب استفاده نمایید. به طور کلی می ‌توان گفت که اکانت شما فول بن شده است.

حال باید اشاره کنیم که قبل از این که اکانت شما کاملاً بن شود ، پیغام هایی با این عنوان که قوانین اینستاگرام را رعایت نمی کنید دریافت خواهید کرد. همچنین اگر پستی منتشر کرده باشید که خلاف قوانین باشد بدون هشدار قبلی توسط اینستاگرام حذف خواهد شد. با این حال اگر سعی می کنید وارد اکانت خود شوید اما این تلاش نتیجه‌ ای ندارد ، احتمالا اکانت شما بن شده است. برای بررسی بن شدن اکانت اینستاگرام از طریق اکانت دیگری نام کاربری خود را در اینستاگرام سرچ کنید. اگر اکانت شما توسط اینستاگرام نمایش داده نشد اکانت شما مسدود شده است.

اطلاع از وضعیت اکانت و رفع بن شدن اکانت اینستاگرام       

اگر اکانت شما محدود شده و می خواهید علت آن را بدانید ابتدا بررسی کنید که آیا پستی از صفحه شما حذف شده یا خیر. اگر مشاهده کردید که پست شما حذف شده است ، علت آن را بخوانید. اگر تشخیص دادید که پست به دلایل نامربوط پاک شده و بر خلاف قوانین اینستاگرام نبوده می توانید درخواست تجدید نظر داشته باشید.

همچنین برای چک کردن وضعیت اکانت خود وارد پروفایل شوید و روی آیکون سه خط که بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

از طریق این بخش وارد صفحه تنظیمات شوید و گزینه Account را لمس نمایید.

بعد از این مرحله روی Account status بزنید و در صفحه جدید وضعیت اکانت و دلایل مسدود شدن را مطالعه نمایید.

دلایل بن شدن اکانت اینستاگرام - سایت برتر رایانه

توجه داشته باشید در صورتی که اکانت شما موقتاً بن شده باشد ، پیغام Temporarily blocked برای شما ارسال می گردد. با دریافت این پیام می توانید روی گزینه Tell Us بزنید و از این طریق دلیل خود را مختصر و کوتاه برای اشتباه بن شدن اکانت بیان نمایید. شایع ترین دلیلی که برای این نوع محدودیت وجود دارد این است که فعالیت زیادی در طول روز داشته اید.

با این حال اگر بعد از باز کردن اکانت خود این پیغام را دریافت نکردید می توانید از این روش جهت برطرف کردن مشکل بن شدن اکانت اینستاگرام کمک بگیرید.

به این منظور ابتدا از طریق آیکون سه خط وارد بخش تنظیمات شوید و روی Help بزنید.

سپس گزینه  Report a problem را لمس نموده و دلیل خود را شرح دهید. البته بهتر است قبل از ارسال متن از ارور اینستاگرام نیز اسکرین شات بگیرید و به درخواست خود پیوست کنید.

انواع بن شدن اکانت اینستاگرام و چگونگی اطلاع از آن - برتر رایانه

مدت زمان محدودیت و بن شدن اکانت اینستاگرام

معمولا زمان محدودیت اکانت ها برای ۲۴ الی ۴۸ ساعت در نظر گرفته می شود و یا اینکه تاریخی برای رفع مسدودیت اعلام می گردد. توجه داشته باشید که تا زمان رفع مسدودیت نباید فعالیت زیادی در اینستاگرام داشته باشید ؛ چرا که در این صورت مدت بن شدن اکانت اینستاگرام شما افزایش پیدا خواهد کرد.