شیوه های تغییر عکس پروفایل واتساپ

how-to-change-photo-whatsapp-profile-org-pic

واتساپ به عنوان یکی از پیام رسان های محبوب ایرانیان می باشد که از این طریق می توانید با دوستان و آشنایان خود چت نمایید و تمامی امور خود همچون فرستادن عکس، فیلم، فایل و… و از این طریق انجام دهید. عکس پروفایل یکی از مهمترین گزینه هایی که در معرفی نمودن خودتان به افراد آن هم به صورت مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که تمایل به تغییر عکس پروفایل واتساپ خود دارید و از تصویری که در پروفایل تان دارید راضی نیستید این مقاله از برتر رایانه را مورد مطالعه قرار دهید تا از این طریق بتوانید عکس مناسب در واتساپ خود قرار دهید با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : حل مشکل ذخیره شدن خودکار عکس ها در واتساپ

نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ در گوشی های اندروید و آیفون

نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ در دو گوشی اندروید و آیفون تقریباٌ شبیه به هم است و با یک فرآیند ساده انجام می گیرد و احتیاج به زمان زیادی ندارد. برای انجام این کار تنها کافیست برنامه واتساپ را در گوشی تان باز کنید و سپس بر روی علامت سه نقطه در گوشه سمت چپ بالا تب نمایید. در بخش تنظیمات روی عکس فعلی که میخواهید تغییر دهید در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.

حالا قسمت آیکون دوربین را انتخاب نمایید، در این مرحله با گزینه camera می توانید از طریق دوربین واتساپ عکس بگیرید یا با گزینه گالری عکس موردنظرتان را از گالری گوشی انتخاب نمایید.

همچنین بعد از انتخاب عکس امکان تنظیم اندازه آن از طریق ابزاری که در اطراف عکس قرار دارد انجام پذیر است و می‌ توانید بخش هایی که تمایل دارید در داخل پروفایل نباشد را برش دهید.

 

پس از تمامی این تغییرات روی گزینه Done تب نمایید تا عکس پروفایل جدید اعمال گردد.

برای کاربران گوشی های آیفون نیز یک عکس انتخاب نموده برای کار روی گزینه choose photo بزنید و با تنظیم کردن آن روی choose در گوشه پایین سمت راست تب نمایید.

از این طریق تصویر پروفایل واتساپ در آیفون نیز به آسانی تغییر خواهد داد.

تغییر عکس پروفایل واتساپ با کامپیوتر و وب

تغییر عکس پروفایل واتساپ وب نیز آسان است و شبیه نسخه موبایل است. واتساپ یا همان کامپیوتر را در سیستم خود باز و کد کیو آر را اسکن کنید. بر روی آیکون پروفایل خود در سمت راست کلیک کنید. تصویر پروفایلتان در وب واضح تر است و راحت تر می توانید تغییراتی روی آن اعمال کنید.

در این قسمت عکس خود را انتخاب و یا گزینه آپلود عکس را بزنید. با انتخاب یک تصویر از گالری کامپیوتر خود را تنظیم کنید. با گلیک بر روی آیکون + مقیاس عکس‌تان بزرگتر و روی آیکون – مقیاس عکس‌ تان کوچکتر خواهد شد. در صورت اتمام کار بر روی علامت تکی در سمت راست و پایین کلیک کنید. از این طریق شما در چند ثانیه موفق به باز کردن عکس پروفایل واتساب تان شده اید.

برای تغییر عکس پروفایل در واتساپ بیزینس نیز شما می توانید اطلاعاتی در رابطه با کسب و کار، شرکت، آدرس، توضیحات، ایمیل، وب سایت و … را به آن بیافزایید و در صورت مشاهده دیگر افراد به پروفایل تان می توانید به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

نحوه تعویض عکس پروفایل واتساپ بیزینس آسان است برای این کار واتساپ بیزینس را باز کنید. روی عکس پروفایل تب و گزینه Edit را انتخاب کنید. همچنین به جای انتخاب Edit روی عکس کاور خود ضربه و گزینه Add or edit profile photo انتخاب نمایید. جهت گرفتن عکس جدید نیز می توانید روی دوربین ضربه یا عکسی را از گالری گوشی تان انتخاب کنید. همچنین میتوانید بر روی گزینه روی Delete و سپس REMOVE  و سپس  عکس پروفایل فعلی خود را پاک کنید. وقتی که عکس را انتخاب در صورت نیاز آن را برش دهید و حتی بچرخانید و در آخر روی گزینه done تپ کنید.