مخفی کردن استوری واتساپ | آموزش واتساپ

hide-story-whatsapp-pic4

پیام رسان محبوب واتساپ از مدت ها قبل با ارائه ویژگی استاتوس ( Status ) به قابلیت های موجود در برنامه یک شبیه سازی از استوری را اضافه نموده است .  این قابلیت مفهوم استوری در اسنپ چت و اینستاگرام را دارد . در صورتی که برای مشاهده عکس های مورد علاقه تان از طرف مخاطبین و دوستان واتساپی خود و اشتراک گذاری علاقه مندی های روزمره با خود دیگران از استاتوس واتساپ می توان استفاده می کنید . پیشنهاد می شود که برنامه واتساپ خود را همین حالا به روز رسانی نمایید . در مقاله امروز برتر رایانه به آموزش مخفی کردن استوری واتساپ از دیگران خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : بالا بردن امنیت واتساپ در گوشی های اندروید و آیفون

نحوه مخفی کردن استوری واتساپ یا هاید واتساپ

در حالت عادی برای تمامی مخاطبین شما این امکان وجود دارد تا  وضعیت استاتوس یا استوری واتساپ تان را مشاهده نمایند . اما جهت مخفی کردن استوری در گوشی های اندروید و آیفون با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا برنامه تان را به آخرین نسخه به روز رسانی نمایید .

حالا وارد برنامه شوید .

بر روی قسمت استاتوس ( Status ) تپ نمایید .

بالای صفحه سمت راست گزینه سه نقطه عمودی را لمس کنید .

در منوی باز شده بر روی گزینه ی اول Status privacy ضربه بزنید .

مخفی کردن استوری واتساپ - تصویر یک

در صفحه Status privacy عبارت سبز رنگ لاتین به نام Who can see my status updates وجود دارد که این پیام واتساپ به معنای این است که شما مایل هستید چه افرادی استوری واتساپ شما را مشاهده نمایند :

مخفی کردن استوری واتساپ - تصویر  چهار

My Contacts ⇐ با انتخاب این گزینه همه ی مخاطبین  می توانند استوری تان را ببینند .

… My contacts expect ⇐ با انتخاب این گزینه علاوه بر اینکه تمامی مخاطبین شما می توانند استوری تان را ببینند این انتخاب برای شما وجود با علامت دار کردن برخی از مخاطبین از مشاهده نمودن استوری شما در واتساپ جلوگیری شود . با انتخاب این گزینه و علامت دار کردن مخاطبین مورد نظرتان تنها افرادی که مایل هستید استاتوس واتساپ شما را خواهند دید .

Only Share With ⇐ با علامت دار کردن این گزینه سما می توانید تعیین نمایید که چه افرادی استوری شما را مشاهده نمایند . تنها وضعیت برای آن به اشتراک گذاشته شود . اشخاص خارج از لیست از دسترسی به استوری شما محروم می شوند .

توجه داشته باشید که برای مخفی کردن استوری واتساپ برای بعضی از مخاطبین تان گزینه دوم یا My contact except را انتخاب کنید . با انتخاب این گزینه افراد مورد نظرتان از لیست را با علامت دایره ای شکل نشانه گذاری نمایید ، در نتیجه با این کار وضعیت واتساپ شما برای آن به طور پنهان یا مخفی می شود .

مخفی کردن استوری واتساپ - تصویر دو

در نهایت با انجام موارد بالا به راحتی می توانید هر گونه استوری را که می خواهید منتشر نموده و تنها مخاطبین خاص تان وضعیت موجود را مشاهده نمایند .

هم چنین بخوانید : جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ در گوشی اندروید و آیفون

از مخفی کردن استوری واتساپ و دیگر تنظیمات آن بیشتر بدانید :

• محدودیت های استوری در واتساپ : فیلم یا کلیپی برای اشتراک گذاری انتخاب می نمایید می توانند تنها به مدت ۴۵ ثانیه  طول داشته باشد . هم چنین فعال بودن این استوری تنها ۲۴ ساعت فعال خواهد بود و پس از آن پاک می شود . جهت اطلاع از اینکه چه افرادی استوری شما را دیده اند باید اسکرول پایین صفحه را به سمت بالا بکشید ، سپس لیستی از مخاطبینی که بر روی استاتوس واتساپ شما تپ نموده اند را خواهید دید .

مخفی کردن استوری واتساپ - تصویر سه

• مورد دیگری که برای کاربرانی که تازه با این قابلیت آشنا شده اند ، نحوه استوری گذاشتن در واتساپ است . برای این کار ابتدا بر روی استاتوس با علامت + پلاس تب نمایید و عکس یا فیلم موردن ظرتان را انتخاب و استوری کنید . در صورتی که در همان زمان عکس یا فیلمی را بخواهید به اشتراک بگذارید یا استوری کنید بر روی نماد دوربین ضربه بزنید . عکس تا ن را بگیرید و با استفاده از ادیت هایی که بالای صفحه نمایش استاتوس قرار دارد جهت تغییر عکس استفاده کنید . این آیگون ها شامل استیکر ، متن ، گیف و … جهت اشتراک گذاری می باشد .

توجه داشته باشید که برای مشاهده مدت زمان بیشتر استوری باید انگشت خود را بر روی صفحه قرار دهید و برای رفتن به استوری بعد انگشت خود را به سمت چپ بکشانید .

مقاله آموزشی نحوه به روزرسانی واتساپ به آخرین نسخه در گوشی با کلیک بر روی لینک حتماً بخوانید .