آموزش کامل رفع مشکل پشتیبان گیری واتساپ

full-training-resolving-problem-backup-whatsapp-pic1

این یک اشکال رایج در میان کاربران واتس‌ اپ است و پشتیبان‌گیری از چت‌های واتس‌اپ به صورت طولانی ممکن است به دلیل مشکلات گوناگون رخ دهد. در این مقاله از برتر رایانه، به توضیح تکنیک‌های عیب‌یابی برای حل این مشکل می‌پردازیم. آیا قصد دارید از چت واتس‌اپ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید اما به مشکل برخورده‌ای؟ در ادامه مراحل حل مشکلات پشتیبان‌گیری از واتساپ برای دستگاه‌های آیفون و اندروید را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی : سریعترین شیوه های رفع مشکل نصب واتساپ

حل مشکل پشتیبان نگرفتن از واتساپ

WhatsApp هر روز در یک زمان خاص، یک نسخه پشتیبان از گفتگوهای چت شما ایجاد می‌کند. شما می‌توانید از داده‌های WhatsApp خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را در Google Drive یا iCloud ذخیره نمایید. WhatsApp به صورت خودکار یک نسخه از داده‌های شما را در یکی از این سرویس‌های ابری و یک نسخه دیگر را در حافظه داخلی گوشی شما نگهداری می‌کند. با استفاده از Google Drive و iCloud، شما می‌توانید فراگیری زمان ایجاد پشتیبان توسط WhatsApp را تنظیم کنید. برای این منظور، باید یکی از چهار گزینه زیر را انتخاب کنید:

Never (هرگز)
Only when I tap Back up (فقط وقتی می‌خواهم پشتیبان‌گیری شود)
Daily (روزانه)
Weekly (هفتگی)
Monthly (ماهانه)

هر آنچه می بایست در این باره بدانید :

با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، به واقعیت انتخاب می‌کنید که از چه وقتی اطلاعات شما پشتیبان‌گیری شود. گزینه‌های دیگری که می‌توانید تنظیمات آن‌ها را تغییر دهید، شامل Back up using cellular (پشتیبان‌گیری با استفاده از تلفن همراه) و Include videos (شامل ویدیوها) هستند. برای دسترسی به تمام این تنظیمات، برنامه WhatsApp را در تلفن هوشمند خود باز کنید و به مسیر More options > Settings > Chats > Chat backup بروید.

بک آپ گیری از داده‌های چت در WhatsApp به شما کمک می‌کند تا از احتمال از دست رفتن اطلاعات جلوگیری نمایید. این عمل همچنین امکان جابجایی سابقه چت WhatsApp بین تلفن‌های iPhone به Android، Android به Android، یا iPhone به iPhone را با سهولت بیشتری فراهم می‌کند. هنگام استفاده از یک تلفن جدید، می‌توانید با بازیابی نسخه پشتیبان WhatsApp، به راحتی از سابقه چت خود استفاده کرده و بدون از دست دادن اطلاعات، از برنامه بهره‌مند شوید.

شیوه برگرداندن پشتیبان گیری واتساپ در اندروید

قبل از هر اقدامی در دستگاه اندروید، اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنتی شما پایدار است (ترجیحاً از یک شبکه Wi-Fi قوی استفاده کنید) و همچنین حساب واتس‌اپ شما به یک حساب Google فعال متصل شده باشد. این می‌تواند از قسمت Chat Backup Settings در بخش Account در WhatsApp بررسی شود. در ادامه، به دلیل عدم انجام پشتیبان‌گیری از واتس‌اپ در اندروید، به مراحل زیر توجه خواهیم کرد:

۱- برنامه را مجدداً راه‌اندازی کنید
در صورتی که سابقه چت WhatsApp شما در حال پشتیبان‌گیری گیر کرده باشد، احتمالاً کلاینت WhatsApp نیز ممکن است متوقف شده باشد. اولین گام توصیه شده این است که برنامه را مجدداً راه‌اندازی کرده و پروسه پشتیبان‌گیری را دوباره اجرا کنید.

برای اجرای مجدد برنامه، ابتدا تمام برنامه‌های در حال اجرا را در دستگاه اندروید خود ببندید. روش انجام این عمل به مدل دقیق گوشی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، می‌توانید با انتخاب نماد مربع کوچک در گوشه سمت چپ پایین یا کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا این عمل را انجام دهید.

سپس، برنامه WhatsApp را پیدا کنید و آن را از روی صفحه به سمت کنار بکشید تا به طور کامل بسته شود.

سپس مجدداً واتس‌اپ را راه‌اندازی کرده و تلاش کنید دوباره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.