فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ | رفع مشکل فراموش کردن رمز لپ تاپ

forget-the-laptop-bioscode

گاهی ممکن است به دلایل مختلف رمز بایوس لپ تاپ خود را فراموش کنید و این منجر می شود که کاربران امکان ورود به برخی از تنظیمات و یا تغییرات درون سیستم خود را نداشته باشند . پیشنهاد می کنیم که باتری لپ تاپ را در این موارد از دستگاه خارج نمایید اما این راه حل برای دستگاه هایی که امکان بیرون آوردن باتری وجود ندارد ، ممکن نمی باشد . در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به شما چند راه حل جهت فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ ارائه می دهیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید .

چند راه حل جهت رفع مشکل فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ

ریست کردن رمز بایوس از طریق برداشتن جامپر مادربرد : نزدیک به باتری CMOS مادربرد می توان قطعات جامپر یا BIOS jumper را پیدا نموده و با استفاده از یک سیم کوتاه یا موچین برای چند ثانیه وصل نمایید که با این روش رمز بایوس تان ریست می شود .

ریست کردن باتری C-MOS جهت برداشتن رمز بایوس مادر برد : اول باتری و آداپتور برق ، به طور کلی منابع تغذیه ای که به لپ تاپ وصل شده است را جدا نمایید . در این حالت باید باتری را از قسمت پشت لپ تاپ جدا نمایید . در صورتی که باتری در قسمت پشت لپ تاپ وجود نداشت باتری CMOS که در طرف دیگر مادر برد موجود است را به مدت زمان ۵ ثانیه بر دارید . توجه نمایید که به جای باتری ، کانکتورها را با سیم بهم وصل نمایید .

بوت سیستم استفاده از سی دی Bootable یا DOS جهت ورود به خط فرمان: این سی دی که در هر مکانی یافت می شود و ممکن است سی دی نصب ویندوزتان هم Bootable باشد . حتی اگر شما DOS داشته باشید می توانید از آن استفاده نمایید . با استفاده از یکی از دو روش بالا دستورالعمل زیر را انجام دهید :

DEBUG

۰ ۷۰ ۷۱

۰ ۷۱ ۷۲

۰ ۷۲ ۷۳

Q

در هر خط با وارد نمودن عبارات بالا دکمهEnter  را زده سپس وارد خط بعدی شده و عبارت بعدی را وارد و Enter کنید تا به خط آخر برسید . با این کار خط رمز بایوس تان پاک می شود و باید سیستم را ریست و در صورت ورود از شما پسوردی خواسته نمی شود .

دیگر راه حل ها جهت رفع مشکل فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ

در صورتی که با استفاده از راه حل های بالا نتوانستید رمز بایوس لپ تاپ خود را بشکنید می توانید موارد زیر را نیز امتحان کنید :

استفاده از یک سیستم عامل جدید با این استثناء که امکان از بین رفتن فایل های مهم در درایو سیستم عامل وجود دارد .

استفاده از نرم افزارهایی نظیر Windows Password Recovery که با این برنامه می توانید بدون وجود رمز عبور و یا با یک رمز عبور خالی وارد سیستم تان شوید . نرم افزاری بسیار کاربردی و آسان است شمارا راهنمایی می کند تا به آسانی رمز عبورتان را در هر سیستمی با هر ویندوز بازیابی نمایید . این روش بسیار وقت گیر است و احتیاج است که کمی حرفه ای باشید .