رفع مشکل اد استوری اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون

fixing-the-problem-of-instagram-stories-on-android-and-iphone

گاهی به علت وجود مشکلات گوناگون در اینستاگرام کاربران از نشر محتواهای زیاد در استوری خودداری می‌کنند اکثر آنان با مشکلاتی همچون تگ نشدن در استوری اینستاگرام یا خطای اد استوری را گزارش می‌نمایند. با توجه به بروزرسانی‌هایی که اخیراً برنامه اینستاگرام داشته است باعث شده تا گاهی اوقات با مشکلاتی همراه باشد. همان گونه که می‌دانید اد استوری موجب ایجاد تعامل بهتر میان پیچ‌های کاری و یا عمومی خواهد شد اما این مسئله امکان دارد برای بعضی افراد با مشکلاتی همراه باشد. به همین علت در این مطلب از برتر رایانه به شیوه‌های حل مشکل اد استوری اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش کامل صفر تا صد حذف تاریخچه اینستاگرام

نسخه قدیمی عامل مشکل در اد استوری اینستاگرام

پیش از ذکر این شیوه به عنوان اولین راه حل برای مشکل اد استوری اینستاگرام ابتدا مطمئن شوید که از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده نموده‌اید. زیرا با وجود قابلیت‌های جدید که به این برنامه افزوده می‌شود امکان اجرا در ورژن‌های قدیمی وجود نخواهد داشت پس اگر مدت زمان طولانی اینستاگرامتان را آپدیت نکرده‌اید بهتر است..

جهت حل مشکل تگ نشدن در استوری اینستاگرام برنامه را به روز رسانی کرده و توصیه می‌شود از منابع معتبر همچون گوگل پلی اپ استور مایکت این برنامه را دانلود کنید.

بعد از اینکه برنامه را به روز رسانی و نصب کردید تلاش کنید تا پست‌ها را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در اکثر مواقع این مشکل با این راهکار رفع خواهد شد و در صورت عدم رفع مشکل می‌بایست شیوه‌های دیگری را امتحان نمایید.

قابلیت Reshare Sticker جهت رفع مشکل اد استوری اینستاگرام

در یکی از آپدیت‌های اخیر اینستاگرام قابلیتی به نام استیکر  Reshare برای برخی کشورها افزوده شده که موجب تغییر فرایند اشتراک گذاری پست‌ها در استوری می‌گردد. در عملکردی که این قابلیت دارد لازم است وارد پیج اینستا شده و در صفحه اول بر روی عکس پروفایل خودتان در سمت چپ پیج بزنید.

پس از آن با انتخاب گزینه استیکر از بالای صفحه برچسب را پیدا نموده و پس از زدن بر روی آن پست مورد نظرتان را اضافه نمایید. هم اکنون این روش همچنان به صورت کامل و قطعی اجرا نشده است و در بعضی کشورها به صورت آزمایشی فعال می‌باشد پس بهتر است از روش Add Post To Your Story  استفاده نمایید.

مخفی کردن دکمه اد استوری

معمولاً هنگامی که پستی را در استوری به اشتراک می‌گذارید با تب کردن بر روی علامت Share  گزینه Add To Story را خواهید دید. اما امکان دارد مدت زمان بسیاری از آن استفاده نکنید و این باعث می‌شود تا به بخش انتهایی لیست انتقال پیدا کند و همین مسئله از دلایل رایج عدم نمایش این گزینه برای افراد است.

پیشنهاد می‌شود تا برای رفع مشکل بر روی علامت موشک زیر پست بزنید و اگر گزینه Add posts to your Story در لیست share وجود نداشت. لیست را به قسمت پایین اسکرول نمایید تا آن را بیابید.

سایر روش‌های آسان‌تر برای رفع مشکل اد استوری در گوشی‌های سامسونگ و شیائومی

در گوشی‌های اندروید همچون سامسونگ و شیائومی امکان دارد اشکالات اینستاگرام مربوط به داده‌ های نامناسب و یا نصب نسخه مشکل‌دار از طریق وب سایت‌های نامعتبر باشد. به همین علت اگر با روش آپدیت مسئله رفع نشد. جهت حل مشکل تگ نشدن در استوری اینستاگرام و یا دیگر مشکلات استوری برنامه را به طور کلی پاک کرده و یک بار دیگر نصب نمایید.

جهت انجام این کار به مدت چند ثانیه دست تان را بر روی برنامه قرار داده و گزینه Remove app یا Uninstall را بزنید یا دستگاه‌های اندرویدی همچون سامسونگ و شیائومی وارد گوگل پلی و برای گوشی‌های آیفون وارد اپ استور و دانلود را شروع نمایید.

گاهی اوقات ایراد از گوشی شما است اگر اطرافیانتان با مشخصات مشابه موقعیت شما از اینستاگرام راحت استفاده می‌کنند احتمال مشکل در تلفن همراه شما است و برای اطمینان از این مورد قابلیت اد استوری را در سایر گوشی‌ها تست نمایید.
از طرفی برخی افراد به وسیله انجام تنظیماتی همچون اجازه ندادن اشتراک گذاری پست‌هایشان به بینندگان موجب اد استوری نشدن استوری اینستاگرام می گردد و این عامل به علت عدم اجازه تولید کننده آن محتوا است.

برای اینکه این قابلیت را بفهمید با یک از استوری کردن پست به مشکل برخواهید خورد و در صورتی که قصد دارید به صاحب اکانت جهت رفع این موضوع کمک کنید با دنبال کردن مسیر زیر فرایند رفع مشکل اد استوری اینستاگرام را انجام خواهید داد. ‌
در مرحله اول بر روی عکس پروفایل‌تان کلیک کرده و با زدن بر روی سه خط بالای صفحه وارد قسمت Setting یا Setting and Privacy شوید.

وارد قسمت Privacy یا  Account Privacy شوید و به بخش Resharing to story بروید.

به این ترتیب می‌توانید کاری کنید تا دیگر افراد بتوانند پست‌هایتان را در استوری به اشتراک بگذارند.

عوض کردن حالت اکانت جهت رفع مشکل منشن نشدن در استوری اینستاگرام یا ارورهای مربوط به اد استوری می‌بایست یک بار حساب کاربریتان را به حالت دیگری تغییر دهید. بدین منظور اگر شما اکانتتان را در حالت خصوصی به عمومی یا بالعکس تغییر دهید امکان دارد بتوانید از آن نتیجه بگیرید.

ابتدا در صفحه روی سه خط بالا بزنید و وارد گزینه Setting and Privacy شوید پس از آن وارد بخش Account privacy شوید و گزینه Private account فعال یا غیر فعال نمایید. پس از یک بار باز نمودن و بستن برنامه قابلیت استوری را مجدد تست نموده این روش به طرز عجیبی برخی اوقات مشکل را رفع خواهد نمود.

حذف کش برنامه برخی باگ‌ها و مشکلات این حساب با پاک کردن حافظه کش آن رفع خواهد ش.د این مسئله بسیار آسان‌تر از حذف کل برنامه و نصب مجدد آن است. همچنین امکان دارد عدم نمایش ویدیو استوری در اینستاگرام یا استوری نشدن پست را رفع کند شما می‌توانید در گوشی اندروید با پیروی از مراحل پایین کش اینستا را پاک کنید.

جهت انجام این کار به مسیر  Settings >Apps > Storage  رفته و با اسکرول صفحه به سمت پایین گزینه  Storage را مشاهده خواهید نمود. پس از وارد شدن به این قسمت از پایین صفحه گزینه  Clear cash بزنید. با انجام این کار هیچ کدام از داده‌های شما در اینستاگرام حذف نمی‌شود پس نگران از بین رفتن اطلاعاتتان نباشید.

روش آخر ارسال گزارش مشکل به اینستاگرام

به عنوان آخرین مرحله دادن گزارش در رابطه با موضوع رفع مشکل عدم مشاهده استوری دیگران در اینستاگرام و اد استوری کردن پست‌ها کمک نماید. با نوشتن متن کوتاه می‌توانید خطای پیش آمده را مطرح کرده تا از طرف پشتیبانان این برنامه مورد بررسی قرار گیرد.

جهت انجام این کار علامت سه خط را در بالای صفحه اصلی پروفایل بزنید و وارد قسمت Setting and privacy شوید.

حال صفحه را تا انتها اسکرول کرده و پس از یافتن گزینه Help وارد آن شوید.

با انتخاب گزینه Report a problem و پس از آن در صفحه نشان داده شده دو راه جهت گزارش مشکل وجود دارد. در اولین روش از طریق گزینه Go Back and Shake Phone به قسمت مشکلی که برایتان پیش آمده رفته و گوشی را تکان دهید.  دومین مرحله با انتخاب گزینه Report Problem Without Shaking می‌توانید پیامتان را تایپ کرده و مسئله را به طور کامل شرح دهید.

با توجه به اینکه ارسال گزارش مشکلات در اینستاگرام به صورت انگلیسی بیان می‌شود ما در این مقاله متنی را ارئه نموده‌ایم که می‌توانید در بخش help آن را وارد نمایید.

Subject: Issue Posting to Instagram Stories
Hi Instagram Help,
I’m having trouble posting my photos to Instagram Stories. Despite multiple attempts, my posts are not appearing in Stories. Can you please assist me in resolving this issue?
Thank you, [Your Name]

پرسش‌های متداول

علت عدم وجود اد استوری با وجود تگ کردن چیست؟

علت‌های مختلفی مثل مشکلات فنی اینستاگرام، تنظیمات حریم خصوصی، پیج شخص مقابل و یا بسته بودن امکان اد استوری به وجود خواهد آمد.

دلیل عدم وجود گزینه اد استوری در پیج من چیست؟

به علت استفاده از ورژن قدیمی اینستاگرام باگ های برنامه و یا ایجاد محدودیت‌هایی برای حساب کاربری می تواند باعث این موضع شد که از طریق پشتیبانی و قسمت هلپ اینستاگرام این مشکل را می‌توانید گزارش دهید.